Hoffenheim's Mark Uth (l) celebrates his 1:0 goal with team colleague Andrej Kramaric  during the German Bundesliga soccer match between 1899 Hoffenheim and Bayern Munich at the Rhein-Neckar-Arena in Sinsheim, Germany, 9 September 2017.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Hasan Bratic/dpa

U posljednjem susretu subotnjeg programa 3. kola Bundeslige Hoffenheim je na svom stadionu protiv Bayerna slavio sa 2-0, a hrvatski napadč Andrej Kramarić bio je asistent za vodeći gol domaćina. U prva dva kola Bundeslige Kramarić je bio strijelac, a sada asistent.

Kramarić je iznenadio obranu Bayerna ubacivši loptu iz auta u kazneni prostor za Marka Utha, koji pogađa za 1-0 u 27. minuti. Nogometaši Bayerna su protestirali kod suca jer je u trenutku kada je Kramarić ubacio loptu u igru, na terenu bila još jedna lopta, ali na suprotnoj strani igrališta, a nju je ispucao Bayernov igrač koji ju je želio izbaciti izvan terena.

Drugim pogotkom na utakmici Mark Uth je u 51. minuti postavio konačnih 2-0.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, u subotu je upisao prvu pobjedu u novoj sezoni svladavši u gostima Borussiju Moenchengladbach sa 1-0. Pobjednički gol zabio je Kevin-Prince Boateng u 13. minuti, a hrvatski napadač Ante Rebić igrao je za Eintracht od 51. minute

Borussia Dortmund je u gostima kod slabašnog Freiburga odigrala samo 0-0, iako je više od 60 minuta imala igrača više. Naime, u  29. minuti nakon oštrog prekršaja isključen je veznjak Freiburga Yoric Ravet, ali domaći “bunker” izdržao je jalove napade Borussije.

Koeln je i dalje bez bodova, a novi poraz doživio je od Augsburga, koji je slavio sa 3-0. Trostruki strijelac bio je Islanđanin Alfred Finnbogason (21, 33pen, 90+4) . Loše ide i Bayer Leverkusenu, koji ima samo jedan bod. “Apotekari” su gostovali kod Mainza i izgubili sa 1-3.

Dan ranije Leipzig je u gostima slavio kod HSV-a sa 2-0. Pobjedu Leipzigu osigurali su Naby Keita (67) i Timo Werner (75).