U utorak su odigrane četiri uzvratne utakmice trećeg pretkola Lige prvaka, a plasman u playoff izborili su Dinamo, Apoel, Rapid i Monaco.

Apoel je na Cipru izgubio sa 1:0, strijelac za Midtjylland bio je Sviatchenko u trećoj minuti, ali su zahvaljujući pobjedi od 2:1 u prvoj utakmici prošli dalje.

Nakon što su u prvoj utakmici sa bečkim Rapidom odigrali 2:2, nogometaši Ajaxa svojim su navijačima priredili neugodno iznenađenje, izgubivši večeras s 2:3. Austrijance su u prednost doveli Beric u 12. i Schaub u 39. minuti. Smanjio je Milik u 53. minuti. Nadu u produžetke ili prolaz donio je Gudelj u 75. minuti, ali te je nade pokopao Schaub svojim drugim pogotkom u 77. minuti.

Monaco je na svom terenu uvjerljivo slavio sa 4:0 protiv Young Boysa iz Švicarske. Hrvatski vratar Danijel Subašić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Mario Pašalić zamijenjen u 80. minuti. Strijelci za Monaco bili su Cavaleiro (54′), Kurzawa (64′), Martial (70′), i El Shaaeawy (77′).