VESLAČKO EUROPSKO PRVENSTVO Damiru Martinu srebro

Rio de Janeiro, 13.08.2016 - Hrvatski veslaè Damir Martin osvojio je srebrnu medalju u samcu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, on je u foto-finišu u finalu izgubio od branitelja naslova otprije èetiri godine iz Londona, Novozelanðanina Mahea Drysdalea, dok je broncu osvojio trostruki uzastopni svjetski prvak Èeh Ondrej Synek.
foto HINA/ Damir SENÈAR /ds

Hrvatski veslač Damir Martin, osvajač olimpijskog srebra i dvostruki europski prvak u samcu, u nedjelju na Europskom prvenstviu u Račicama osvojio srebrnu medalju u samcu. Zlato je osvojio češki veslač Ondrej Synek.

Martin, pobjednik na posljednja dva Europska prvenstva, za Čehom je zaostao 1.89 sekunde. Synek, četverostruki svjetski prvak i dva puta zlatni s olimpijskih igara, do trećeg zlata je na Europskom prvenstvu stigao s vremenom 6:48.13.

U današnjoj utrci bronca je pripala Bjelorusu Stanialu Shcharbacheniu.