VELIKO SLAVLJE SPEZIJE Juventus i Napoli prošli, Fiorentina i Roma ispali

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa i Napolija izborili su plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa, dok su Fiorentina i Roma iznenađujuće ispali.

Juventus je bez pomoći našeg Marija Mandžukića pobijedio gradskog suparnika Torinu 4-0, Napoli je rezultatom 3-0 slavio protiv Verone, Carpi je u Firenzi iznenađujuće pobijedio Fiorentinu 1-0, dok je najveće iznenađenje priredio drugoligaš Spezija pobijedivši Romu u Rimu 4-2 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Juve je deklasirao gradskog suparnika Torinio bez pomoći Mandžukića koji je dobio poštedu. Priliku je iskoristio Simone Zaza postigavši dva gola (28, 51), a među strijelce upisali su se i Paulo Dybala (73) i Paul Pogba (82). Juventusu je put do pobjede olakšalo isključenje suparničkog braniča Cristiana Molinara u 49. minuti.

Uvjerljivi pobjedu ostvario je i Napoli protiv Verone, a golove su postigli Omar El Kaddouri (4), Dries Mertens (12) i Jose Callejon (75). Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za Napoli.

U ranije odigranim susretima Carpi i Spezija su načinili senzacije izbacivši na njihovim terenima Fiorentinu i Romu.

Carpi je u Firenzi slavio 1-0, a pogodak odluke zabio je Antonio di Gaudio u 76. minuti. Oba sastava završila su utakmicu s igračem manje. U posljednjim trenucima susreta isključeni su Gonzalo Rodriguez kod Fiorentine, te Jerry Mbakogu u gostujućim redovima. Fiorentina je dominirala već dio dvoboja, stvarala je prilike, no ‘Viole’ nisu uspjele svladati Željka Brkića. Za Fiorentinu su nastupila trojica hrvatskih nogometaša Nikola Kalinić, Milan Badelj i Ante Rebić i sva trojica su imala lijepe prilike, no bili su neprecizni. Najbliže golu bio je Badelj koji je na otvaranju susreta uzdrmao okvir gola. Kalinić i Badelj su odigrali cijeli susret, dok je Rebić zamijenjen nakon prvog dijela.

Veliko iznenađenje priredili su i nogometaši drugoligaša Spezije, u čijim redovima igraju čak osmorica hrvatskih nogometaša, pobijedivši Romu 4-2 nakon izvođenja jedanaesteraca. Utakmica je nakon 120 minuta igre završila bez golova nakon čega se pitanje pobjednika razriješeno izvođenjem kaznenih udaraca. Za momčad iz La Spezije golove su zabili Claudio Terzi, Nene, Juande i Gennaro Acampora, dok su za Romu bili precizni Daniele de Rossi i Lucas Digne. Leandro Chichizola je obranio udarac Miralema Pjanića, dok je Edin Džeko promašio vrata.

U sastavu Spezije bilo je prijavljeno čak osam hrvatskih nogometaša od kojih su petorica nastupila, a trojica su utakmicu pratila s klupe za pričuve. Mario Šitum, Ivan Martić i Darijo Čanađija su odigrali svih 120 minuta, Josip Brezovec je igrao do 66. minute, a Josip Mišić do 78. minute. Na klupi su sjedili Mato Miloš, Simon Sluga i Marijan Ćorić. Vlasnik Spezije je Gabriele Volpi koji je i većinski vlasnik hrvatskog prvoligaša Rijeke pa ne čudi što su Sluga, Brezovec, Miloš, Mišić i Čanadžija na stadion Alberto Picco stigli na posudbu s Kantride.

Juventus će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Lazio – Udinese. Napoli će odmjeriti snage protiv Intera, Spezija će u četvrtfinalu Kupa igrati protiv trećeligaša Alessandrije, dok će Carpi igrati protiv pobjednika susreta Sampdoria – Milan.