VELIKI USPJEH KOŠARKAŠA Hrvatska u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva U 19

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija do 19 godina plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva koje se igra u grčkom Heraklionu nakon što je u susretu osmine finala svladala Kinu sa 75-68 (21-16, 21-14, 16-22, 17-16).

• Hrvatska muška košarkaška reprezentacija do 19 godina plasirala se u četvrtfinale SP
  • U susretu osmine finala svladali su Kinu

Hrvatska je protiv Kine stigla do pobjede teže od očekivanoga, nakon tri četvrtine imala je samo šest poena prednosti (58-52), a iako je u posljednjih 10 minuta krenula serijom 10-1 za koju je najzaslužniji bio Luka Božić sa sedam ubačaja, te sedam minuta prije kraja stigla do vodstva 68-53 niti to nije bila garancija pobjede. Uslijedio je pad koncentracije u napadačkim akcijama, te su Kinezi s nekoliko pogodaka iz protunapada 2:47 minuta prije kraja stigli na 68-62. Ipak, tada je Ivica Zubac pogodio oba slobodna bacanja, a Nik Slavica je dodao tricu za 73-62 i konačno rješenje utakmice.

Zubac je predvodio Hrvatsku sa 23 koša i 9 skokova, Božić je dodao 19 poena i 10 skokova, dok su u redovima Kine najbolji bili Sun sa 15, te Zhao i Fu sa po 13 pogodaka.

Hrvatska će u petak u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Kanada – Južna Koreja.