Veliki preokreti Liverpoola i Citya

epa07954313 Harry Kane (2R) of Tottenham Hotspur scores opening goal against Liverpool goalkeeper Alisson (L) of Liverpool during the English Premier League game between Liverpool FC and Tottenham Hotspur in Liverpool, Britain, 27 October 2019.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Liverpoola trijumfirali su s dva gola u samoj završnici, a njihovi pratitelji iz Manchester Cityja su došli do pobjede golom četiri minute prije svršetka u 11. kolu Engleske lige.

Liverpool je gostovao kod Aston Ville u Birminghamu i gubio od 21. minute golom Egipćanina Trezegueta. I kada se očekivao prvi ligaški poraz Redsa, Liverpool je napravio čudesan preokret u završnici. Prvo je u 87. minuti Andrew Robertson izjednačio, a u četvrtom minuti sudačke nadoknade Sadio Mane je nakon kornera udarcem glavom u padu donio veliku pobjedu. Dejan Lovren je igrao cijelu utakmicu za Liverpool.

City je do 70. minute gubio na svom Ettihadu od Southamptona s 0-1, a onda je, netom što je ušao u igru, Aguero zabio za 1-1, da bi u 86. minuti Kyle Walker pogodio za preokret i pobjedu “građana”, koji drže kakav-takav priključak s Liverpoolom. Southampton je u prošlom kolu izgubio od Leicestera s čak 0-9, a protiv Citya je bio nadomak senzacije.

Nogometaši Manchester Uniteda poraženi su u 11. kolu Engleske lige kod Bournemoutha s 0-1 i prekinuli niz dobrih rezultata.Momčad Ole Gunnara Solskjaera bila je bolja u većem dijelu susreta, ali je Bournemouth u 45. minuti stigao do jedinoga gola kojeg je postigao Joshua King.Bournemouth je pobjedom skočio na šesto mjesto, a .ManU je ostao osmi. United je do ove utakmice imao niz od četiri utakmice bez poraza – Liverpool (1-1), Norwich (3-1), Partizan (1-0) i Chelsea (2-1), a ovo im je već četvrti ligaški poraz.

Arsenal je na svom Emiratesu odigrao 1-1 s Wolvesima, a Newcastle je slavio kod West Hama s 3-2. Domaće pobjede su još ubilježili Brighton i Sheffield.

Liverpool vodi s 31 bodom, a City ima 25.