Velike pogreške obrane Leipziga: Liverpool jednom nogom u četvrtfinalu

epa09017048 Hungarian goalkeeper Peter Gulacsi (L) of RB Leipzig in action against Mohamed Salah of FC Liverpool during the UEFA Champions League round of 16, first leg, soccer match between RB Leipzig and Liverpool in the Puskas Ferenc Arena in Budapest, Hungary, 16 February 2021.  EPA/TIBOR ILLYES HUNGARY OUT

EPA/TIBOR ILLYES

U prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka nogometaši Liverpoola su u Budimpešti pobijedili RB Leipzig s 2-0 (0-0) i stekli veliku prednost pred uzvrat na Anfieldu 10. ožujka.

Dvoboj se igrao na neutralnome terenu u Budimpešti zbog restrikcija pri ulasku u Njemačku, a Liverpool je pobijedio zahvaljujući velikim pogreškama obrane Leipziga. Engleski prvak je pokazao najbolju predstavu u zadnjih mjesec dana, kada ga je serija ozljeda i loša forma bacila u niz poraza u Premijerligi.

U prvom dijelu obje momčadi su imale po jednu veliku priliku, ali je nisu iskoristili.

Već u šestoj minuti bivši igrač Dinama Olmo je udarcem glavom pogodio vratnicu, a u 15. minuti vratar Gulacsi ramenom brani udarac iz blizine Salaha,

No, u 53. minuti Liverpool je poveo golom Salaha, koji je kaznio neoprezno dodavanje Sabitzera, sjurio se prema golu i lako pogodio za vodstvo. Samo pet minuta kasnije Mane je povećao na 2-0 nakon još jedne velike greške obrane Leipziga. Branič Mukiele je potpuno promašio dugu loptu prema Maneu, koji u sličnoj situaciji kao i Salah kod prvog gola lako zabija.

Njemački sastav je potom propustio nekoliko prilika za gol, pri čemu se posebno istakao Olmo.