Važna pobjeda Chelsea, ‘Bluesi’ preskočili Leicester

epa09210388 Leicester's Luke Thomas (R) in action against Chelsea's Cesar Azpilicueta (L) during the English Premier League soccer match between Chelsea FC and Leicester City in London, Britain, 18 May 2021.  EPA/Glyn Kirk / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Glyn Kirk

U derbiju 37. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Leicester City sa 2-1 ostvarivši važnu pobjedu u borbi  za plasman u Ligu prvaka.

“Bluesi” su ovom pobjedom preskočili Leicester City probivši se na treće mjesto ljestvice i tako barem malo uzvratili istom suparniku za nedavni poraz u finalu FA kupa.

Leicester bi u srijedu mogao ostati i bez četvrtog mjesta, ako Liverpool pobijedi na gostovanju kod Burnleyja.

Pobjeda domaćina je bila posve zaslužena, a mogla je biti i izraženija. Timu Werneru su čak dva pogotka poništena nakon intervencije sudaca i VAR-a. Chelsea je poveo u 47. minuti golom Antonia Rudigera, a na 2-0 je povisio Jorginho iz kaznenog udarca u 66. minuti.

Leicester je smanjio rezultat nakon pogreške Matea Kovačića u 76. minuti, a strijelac je bio Kelechi Iheanacho. Dobru priliku za izjednačenje u posljednjim minutama imao je i Ayoze Perez, ali je pucao preko gola.

Mateo Kovačić je za Chelsea igrao od 32. minute ušavši u igru umjesto Ngola Kantea koji se ponovo ozlijedio što je zabrinilo sve u klubu uoči finala Lige prvaka.

Prvak Manchester City je poražen na gostovanju kod Brightona sa 2-3 premda je vodio sa 2-0.

Gosti su poveli u 2. minuti golom Ilkaya Gundogana, no već u 10. minuti je City ostao s igračem manje nakon što je isključen Joao Cancelo zbog prekršaja nad Dannyjem Welbeckom. Novi prvak je s igračem manje stigao do drugo gola u 48. minuti, a strijelac je bio Phil Foden.

Međutim, Brighton je u uspio okrenuti rezultat s tri gola u razmaku od 26 minuta. U 50. je Leandro Trossard smanjio na 1-2, Adam Webster je izjednačio u 72. minuti, a samo četiri minute kasnije za veliko slavlje 7.495 gledatelja zabio je Dan Burn.

Manchester United je na Old Traffordu pred 10.000 gledatelja odigrao 1-1 protiv Fulhama. “Crveni vragovi” su poveli fantastičnim lobom Edisona Cavanija s više od 35 metara, a izjednačio je Joe Bryan u 76. minuti.

Bila je to prva utakmica s navijačima u “kazalištu snova” nakon više od 400 dana, a pristalice Manchester Uniteda nastavile su s prosvjedima protiv vlasnika kluba, američke obitelji Glazer.

Navijači sa zelenim i zlatnim šalovima držali su poruke protiv vlasnika kluba, “Go Glazers Out”, “50+1” i “Time For A Change”, bile su samo neke od poruka.

Leeds United je na gostovanju pobijedio Southampton sa 2-0 golovima Patricka Bamforda (73) i Tylera Robertsa (90+5).

U srijedu je preostalih šest susreta 37. kola.

Na ljestvici vodi Manchester City s nedostižna 83 boda, Manchester United je drugi sa 71 bodom, Chelsea ima 67, Leicester City 66, a Liverpool 63 uz utakmicu manje.

REZULTATI:
Manchester United - Fulham  1-1 (Cavani 15 / Bryan 76)
Southampton - Leeds United  0-2 (Bamford 73, Roberts 90+5)
Brighton - Manchester City  3-2 (Trossard 50, Webster 72, Burn 76 / Gundoğan 2, Foden 48)
Chelsea - Leicester City    2-1 (Rudiger 47, Jorginho 66-11m / Iheanacho 76)