Vatreni odličnom igrom do pobjede nad Slovačkom

06.09.2019., stadion Anton Malatinsky, Trnava, Slovacka - Kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo, skupina E, 4. kolo, Slovacka - Hrvatska. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic/PIXSELL

U četvrtom kolu skupine E kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine Hrvatska je na rasprodanom stadionu Antona Malatinského u Trnavi bila bolja od Slovačke rezultatom 0:4 (0:1). Strijelci su bili Nikola Vlašić, Ivan Perišić, Bruno Petković i Dejan Lovren.

Izabranici Zlatka Dalića su se s nova tri boda izjednačili na vrhu ljestvice s Mađarskom te s ohrabrenjem gledaju u nastavak kvalifikacija u kojima će već u ponedjeljaka, 9. rujna gostovati u Azerbajdžanu.

Hrvatska je apsolutno dominirali u prvom poluvremenu te je prvu veliku priliku imala u 8. minuti kada je prvo udarac iskušao Modrić, a u nastavku Brozović pogađa gredu.

Dvije minute kasnije zaprijetili su i domaćini dalekometnim pokušajem Maka čiji udarac brani Livaković.

U 22. minuti s lijeve strane napada je ubacio Perišić, a na pet metara je najviši Lovren koji ipak ne pogađa okvir gola gostiju.

Sedam minuta kasnije nakon ubačaja iz kuta Petković je spustio loptu za Vidu koji se našao u idealnoj poziciji, ali njegov udarac s četiri metra odlazi visoko preko gola Dubravke.

Dvije minute kasnije Petković se dvostrukim driblingom odlično oslobodio dva igrača Slovačke, ali njegov udarac brani vratar domaćih.

U 35. minuti i Perišić odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora trese gredu Slovačke, a netom potom njegov pokušaj iskosa od stative odlazi u gol aut.

Vatreni su dominaciju okrunili u posljednjoj minuti prvog dijela kada se Vlašić oslobodio Lobotke, a potom je preciznim prizemnim udarcem upućenim sa 17 metara matirao Dubravku.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena Vatreni su povisili vodstvo. Rebić je donio loptu do Perišića koji je okušao udarac s 20-ak metara, lopta je na putu prema vratima dodirnula Škriniara te je promijenila smjer i time prevarila domaćeg vrata i završila u mreži domaćih.

Dvije minute kasnije zaprijetili su i domaćini, ali udarac Maka brani Livaković.

U 54. minuti nakon dodavanja Vlašića udarac s 16 metara je uputio Petković, lopta se ponovno odbija od Škriniara, ali ovaj put je Dubravka uspijeva izbaciti u korner.

Do trećeg zgoditka Hrvatska dolazi u 72. minuti kada je Brekalo u šesnaestercu poslužio Petkovića koji se odlično oslobađa Vavre te šalje loptu iza nemoćnog Dubravke.

Pet minuta kasnije udarac je oprobao Bartolec, a potom i Perišić, ali golman domaćih je na visini zadatka.

U 85. udarac je okušao i Josip Brekalo, ali njegov pokušaj odlazi pokraj vratnice. Dvije minute kasnije nakon asistencije Luke Modrića veliku priliku je imao Mario Pašalić, ali ni on ne pogađa okvir gola.

Konačni rezultat je postavljen u 89. minuti kada se nakon ubačaja Brozovića u strijelce udarcem glavom upisao Lovren.

U drugoj utakmici skupine E Wales je na domaćem terenu bio bolji od Azerbajdžana kojeg vodi Nikola Jurčević rezultatom 2:1 (1:0). Pobjednički pogodak je u 84. minuti postigao Gareth Bale.

U idućem kolu koje je na rasporedu u ponedjeljak, 9. rujna Vatreni će gostovati kod Azerbajdžana dok će Mađarska dočekati Slovačku.