Vaterpolo – Jug AO slavio u Rusiji, Jadran sredio Mađare

hina

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja pobijedili su na gostovanju Sintez Kazan sa 14-10 u susretu 10. kola A skupine Lige prvaka i barem privremeno preuzeli prvo mjesto na ljestvici.

Jug AO je vodio od prve minute i niti jednog trenutka nije ispuštao prednost protiv najslabije momčadi u skupini.

Momčad Vjekoslava Kobešćaka u nekoliko je navrata imala po četiri gola prednosti, a najveće vodstvo gosti su imali početkom posljednje četvrtine kada su poveli 10-5.

Jug AO je do pobjede predvodio Loren Fatović s pet golova, dok su Javier Garcia i Hrvoje Benić zabili po dva gola. U domaćim redovima najefikasniji su bili Adel Latipov, Sergej Lisunov i nikolaj Lazarev sa po tri gola.

Drugi hrvatski predstavnik u ovoj skupini, splitski Jadran je u utorak na svom bazenu svladao mađarski Szolnoki sa 13-9 (3-1, 5-2, 2-4, 3-2).

Splitski Jadran su do pobjede predvodili Nathan Power sa tri gola, a Duje Pejković i Ivan Krapić zabili su po dva. U redovima Szolnokija istaknuo se Radomir Drasović sa četiri pogotka.

Na ljestvici vodi Jug Ao sa 24 boda, druga je Barceloneta sa 22 boda, ali i utakmicom manje, dok je treći Olympiacos sa 19 bodova i susretom manje.

U skupini B Mladost je u utorak na gostovanju pobijedila Waspo Hannover sa 18-12 te je korak bliže plasmanu na Final Eight.

Kod Mladosti najbolji su bili Luka Bukić i Lovre Miloš sa po četiri gola, a ekipu Hannovera predvodio Aleksandar Radović, također sa četiri pogotka.

OSC Budimpešta je vodeća sa 22 boda, Ferencvaros i Pro Recco imaju po 20 bodova i utakmicu manje, dok je Mladost četvrta sa 19 bodova.

Slijede Terrassa sa 13, Marseille ima 10, Waspo Hannover šest, a posljednji je Dinamo Tbilisi sa tri boda.