Vaterpolisti Srbije osvojili posljednje tokijsko zlato, obranili su naslov iz Rija

epa09405689 Players of Serbia celebrate during the Men's Water Polo Gold medal match between Greece and Serbia at the Tokyo 2020 Olympic Games at the Tatsumi Water Polo Centre in Tokyo, Japan, 08 August 2021.  EPA/PATRICK B. KRAEMER

EPA/PATRICK B. KRAEMER

Vaterpolisti Srbije obranili su naslov olimpijskih pobjednika iz Rio de Janeira i pobjedom 13-10 (6-3, 2-4, 2-2, 3-1) u finalu protiv Grčke osvojili posljednje zlatno odličje na 32. Olimpijskim igrama u Tokiju.

Srpski vaterpolisti su odlično otvorili utakmicu i vrlo efikasnu prvu četvrtinu završili vodstvom 6-3. Grci se u svom prvom olimpijskom finalu nisu predavali pa su do poluvremena smanjili zaostatak na samo jedan gol (7-8), a s istim su zaostatkom ušli i u zadnju četvrtinu.

U prvoj minuti posljednjeg dijela utakmice Grci su izjednačili na 10-10, ali su u preostalih sedam i pol minuta ostali bez realizacije, dok su srpski vaterpolisti postigli dva pogotka s igračem više i jedan iz peterca te tako došli do obrane zlata osvojenog u Rio de Janeiru, kad su u finalu bili bolji od Hrvatske (11-7).

U finalu je Grcima presudila realizacija igrača više koja je kod njih bila 6/15, a kod Srbije 6/9.

Dvostruke olimpijske pobjednike su sa po tri pogotka predvodili Dušan Mandić, Nikola Jakšić i Andrija Prlainović, a po dva su postigli Duško Pijetlović i Filip Filipović. Branislav Mitrović je imao osam obrana.

Kod Grka su po dva pogotka postigli Dimitrios Skoumpakis, Ioannis Fountoulis i Angelos Vlachopoulos.

U utakmici za broncu Mađarska je pobijedila Španjolsku sa 9-5.