Varaždin i Lokomotiva odigrali bez pobjednika

30.08.2020., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, NK Varazdin - Lokomotiva.

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U 3. kolu HT Prve lige Varaždin i Lokomotive su odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0). Domaćini su poveli preko iranskog ofenzivca Mehdikhanija, a gosti do boda dolaze autogolom Mateja Rodina. Nakon tri odigrana kola obje momčadi su na skoru od po jedne pobjede, remija i poraza te sa osvojena četiri boda.

Prvu opasnu situaciju na utakmici imali su domaćini, već u 3. minuti u peterac Lokomotive ubacio je Drožđek, ali Gluhaković uspijeva doći do lopte prije Mehdikhanija.

U 23. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca Stolnik je na drugoj stativi uputio udarac prema vratima Hendije, ali vratar Lokomotive hvata loptu.

Lokomotiva je zamalo povela u 26. minuti. Sammir je iz kornera pronašao Kolingera, a njegov pokušaj u posljednji trenutak s gol linije čisti Urata.

Pet minuta kasnije nova opasnost pred golom Lokomotive. Pucao je Drožđek, a dobrom intervencijom iskazao se Hendija.

U 35. minuti udarac iz daljine je okušao Cokaj, ali obrana Varaždina je blokirala njegov pokušaj.

Hendija je spreman i na udarac Drožđeka u 38. minuti. Napadač Varaždina je pucao s 20-ak metara iskosa.

Varaždin do pogotka dolazi u 44. minuti kada je Urata oduzeo loptu neopreznom Karačiću, a onda je na drugoj stativi uposlio Mehdikanija koji šalje loptu pokraj Hendije. Za 23-godišnjeg Iranca bio je to prvi prvenstveni pogodak otkad je u rujnu prošle godine pristigao u barokni grad.

Na početku drugog poluvremena Lokomotiva dolazi do izjednačenja. U 48. minuti susreta ubačaj Kallakua s lijeve strane u vlastitu mrežu je skrenuo Rodin.

U 57. minuti VAR soba je provjeravala mogući kazneni udarac za domaćin nakon duela Kolingera i Rodina, ali sudac Pajač na koncu nije pokazao na bijelu točku.

Novu priliku bilježimo tek u 74. minuti kada je Drožđek po lijevoj strani pobjegao obrani Lokomotive, ali njegov udarac ne pronalazi okvir gola.

Pet minuta kasnije iz slobodnog udarca s oko 25 metara neprecizan je bio Kallaku.

U 81. minuti malo je nedostajalo da vidimo i drugi autogol na utakmici. Ovaj put je ubacio Drožđek, ali Kovačić nespretno šalje loptu pokraj vratnice.

Završnica susreta je ponudila loš udarac Obregona koji je u 89. minuti iz dobre pozicije pucao visoko preko gola.

Kolo će od 20:05 na Maksimiru zaključiti Dinamo i Osijek.