Varaždin fantastičnim pogotkom Drožđeka svladao Osijek i gostima nanio prvi poraz nakon ‘korona pauze’

18.07.2020., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, NK Varazdin - NK Osijek. Domagoj Drozdjek. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

U drugoj utakmici programa 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin je pred 2 109 gledatelja u Varaždinu rezultatom 1-0 (1-0) svladao Osijek i tako gostima nanio prvi poraz u nastavku prvenstva nakon ‘korona stanke’.

Pogodak vrijedan tri boda fanstastičnim je udarcem u 39. minuti postigao Domagoj Drožđek.

Prvi udarac u okvir protivničkih vrata vidjeli smo već u dvadesetoj sekundi susreta kada je Petković s preko osamnaest metara slabašnim pokušajem zagrijao Ivušića.

Varaždin je u potpunosti dominirao u prvih desetak minuta utakmice, no iz takvog odnosa snaga Toplakova momčad nije uspjela ozbiljno zaprijetiti gostujućem vrataru. Osijek je s druge strane u svom jedinom ozbiljnom izlasku u posljednju trećinu tijekom navedenog perioda susreta zamalo stigao do pogotka.

Ndockyt je u devetoj minuti s desne strane napada snažnim udarcem pogodio prvu vratnicu, lopta se odbija do usamljenog Marića na petercu, no njegova reakcija je nevjerojatno loša i trenutno najbolji strijelac lige desnom nogom loptu šalje pored vratnice.

Uskoro je Osijek podigao razinu svoje igre i uspostavio dominaciju na travnjaku. U 21. minuti Bočkaj je fantastičnim dodavanjem s lijeve strane napada iza leđa domaće obrane tražio Ndockyta na drugoj strani, Kongoanac je pokušao udarcem iz prve ugroziti Nevistića no promašio je loptu i propustio kvalitetnije iskoristiti odličnu situaciju svoje momčadi.

Iako vrlo dinamičan gledali smo ipak konkretnim prilikama vrlo siromašan susret. U 34. minuti bilježimo oštar ubačaj Drožđeka nakon dobre kombinacije poslije ubačaja iz kuta, no Ivušić s hvatanjem te lopte nije imao ni najmanjih problema.

Prethodno gore spomenutoj situaciji Varaždin se evidentno ponovno nametnuo gostima igrom, a kao posljedica toga poslije propuštene prilike Obregona nakon ubačaja iz kuta u 38. minuti, minutu poslije Toplakova momčad dolazi do rezultatske prednosti. Senić je odličnim probojem iznio loptu iz polovice svoje momčadi u protivničku, dodao lijevo za Drožđeka, a najbolji strijelac Varaždina se uvlači u sredinu i fantastičnim udarcem s dvadeset i pet metara pogađa za 1-0 i svoj osmi ligaški pogodak u sezoni, šesti u dresu Varaždina.

‘Potonuo’ je Osijek nakon primljenog pogotka. U 45. minuti Kolarić spušta ubačaj s lijeve strane za Obregona, a lopta nakon udarca Kolumbijca završava iza Ivušićevih leđa i pogađa gredu. Bila je to i posljednja spomena vrijedna situacija prvog dijela te su poslije minute sudačke nadoknade momčadi otišle na odmor uz, prema prikazanom, ipak zasluženu prednost domaćina.

Već u prvoj minuti nastavka Osijek je imao dvije velike prilike za izjednačenje. Prvo je Nevistić fantastično nogom obranio udarac Marića sa sedam metara, a u nastavku akcije na ubačaj Silve Mance glavom šalje loptu malo pored vratnice.

Snažan je bio pritisak Osijeka u nastavku. U 49. minuti Mance udarcem s osamnaest metara tjera Nevistića na još jednu odličnu reakciju i odbijanje u korner.

Uskoro je Varaždin ‘došao do zraka’, a u 55. minuti Majstorović je nakon ubačaja Mamića ispred istrčalog Ivušića poslao loptu malo, malo pored vratnice. Dosta sreće u ovoj je situaciji imao branič gostiju. Bio je ovo period kada su domaćini snažno pritisli Osijek, četiri uzastopna udarca iz kuta izborila je Toplakova momčad, bilo je tu dosta gužve u petercu gostiju nakon isith no Kuleševićeva momčad se ipak uspjela obraniti.

U 61. minuti Bočkaj je nakon kombinacije poslije ubačaja iz kuta s preko šesnaest metara iskosa s desne strane uputio udarac s kojim Nevistić nije imao problema.

Uskoro su se treneri odlučili na promjene u momčadima. U 65. Toplak iz igre vadi Nikolu Tkalčića, a na travnjak šalje Ivana Novoeslca, dok Kulešević u 67. minuti Antonija Mancea mijenja za Dmytra Lopu.

U 72. Toplak radi drugu promjenu kada je umjesto Vinka Petkovića u igru ušao Ivan Posavec. Minutu poslije Marić atraktivno petom na ubačaj Talysa šalje loptu malo pored suprotne vratnice. Osijek je dominirao događanjima na travnjaku u ovom periodu susreta, no osim spomenute situacije Marića nije bilo ozbiljnijih prijetnji za Nevistićeva vrata.

Gostujući strateg u 77. iz igre vadi Marina Pilja, a na travnjak šalje 18-godišnju klupsku nadu Diona Drenu Belju kojem je ovo bio peti nastup za seniorsku momčad. Svoje posljednje pravo na izmjene Toplak je iskoristio u 82. minuti kada je umjesto strijelca Domagoja Drožđeka i Jorgea Obregona u igru poslao Dominika Glavinu i 36-godišnjeg Leona Benka.

Nevistić je u 85. upisao još jednu sigurnu obranu kada je obranio i pokušaj Ndockyta. Minutu poslije posljednja promjena i kod gostiju, umjesto ozliježenog Petra Bočkaja ušao je branič Danijel Lončar.

Nervozni gosti trudili su se svim silama doći do izjednačenja, no Varaždin se odlično branio. U četvrtoj od pet minuta sudačke nadoknade Nevistić prvo brani pokušaj Žapera, a u nastavku i udarac Silve. Bila je ovo još jedna odlična utakmica vratara Rijeke na posudbi u Varaždinu. U sedmoj minuti sudačke nadoknade sudac Ivan Vučković označio je kraj susreta.

Osijek je tako sedmim ligaškim porazom u sezoni zakomplicirao svoju borbu za drugo mjesto te će slavonski prvoligaš s velikim iščekivanjem čekati rezultat sutrašnjeg okršaja Lokomotive i Gorice u Zagrebu.

Varaždin će svoju premijernu prvoligašku sezonu zaključiti gostovanjem kod aktualnog i novog prvaka Dinama u Maksimiru, dok Osijek u posljednjem kolu čeka okršaj u Gradskom vrtu protiv Lokomotive, konkurenta za drugo mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka.