Valencia ‘srušila’ Real, Vinicius udario protivnika i dobio crveni

epa10644089 Valencia's Javi Guerra vies for the ball against Real Madrid's Eduardo Camavinga (R) during the Spanish LaLiga match between Valencia CF and Real Madrid at Mestalla stadium in Valencia, Spain, 21 May 2023.  EPA/Kai FORSTERLING

EPA/Kai FORSTERLING

U susretu 35. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencia je na stadionu Mestalla pobijedila Real Madrid sa 1-0.

Bila je to prva Realova utakmica nakon debakla u Manchesteru u uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka. Ali i novi poraz.

Utakmica je bila puna tenzija, a pogodak odluke zabio je Diego Lopez u 33. minuti. Za goste je od 65. minute igrao kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić.

U samoj završnici susreta došlo je do naguravanja igrača pri čemu je Vinicius Junior udario Huga Dura nakon čega je dobio crveni karton. Sudac Ricardo De Burgos je isključio Realova napadača nakon poziva iz VAR sobe.

Zanimljivo, nadoknada je trajala čak 15 minuta, ali više nije bilo promjene rezultata.

Realov poraz iskoristio je gradski suparnik Atletico koji je pobjedom 3-0 protiv Osasune skočivši na drugo mjesto Primere.

Golove za domaćine zabili su Yannick Carrasco (44), Saul Niguez (62) i Angel Correa (82). Za Atletico je branio hrvatski vratar Ivo Grbić, dok je kod Osasune do 68. minute igrao Ante Budimir.

Atletico je ovom pobjedom preskočio gradskog suparnika Real, sada je drugi sa 72 boda, dok “Kraljevski klub” ima bod manje.

Na vrhu je novi prvak Barcelona koja tri kola prije kraja prvenstva ima 85 bodova, a Osasuna je deveta sa 47 bodova.

U prvom nedjeljnom susretu Espanyol je na gostovanju pobijedio Rayo Vallecano sa 2-1 osvojivši iznimno važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Espanyol je poveo u 23. minuti golom Sergija Dardera, izjednačio je Raul de Tomas u 42. minuti iz jedanaesterca, a pobjedu gostima donio je Nico Melamed u 59. minuti.

Premda je ostao u zoni ispadanja, Espanyol je ovom pobjedom produžio nadu u spas.

Trenutačno se nalazi na 19. mjestu sa 34 boda, dok Getafe, koji drži 17. mjesto, koje osigurava spas, ima samo bod više. Između njih je Valladolid sa 35 bodova.

Posljednji je Elche, koji je matematički već ispao, ima 20 bodova. Rayo Vallecano je nakon poraza na 11. mjestu.

Večeras se još sastaju Sevilla i Real Betis.