UZVRATI 3. PRETKOLA LIGE PRVAKA Prošli Astana, Celtic, BATE i CSKA

Nogometaši Astane, Celtica, BATE Borisova i moskovskog CSKA prošli su u zadnju fazu natjecanja nakon uzvratnih susreta 3. pretkola Lige prvaka igranih u srijedu.

Prava drama odvijala se u Kazahstanu gdje je domaća Astana pobjedom 4-3 nad Helsinkijem ušla u 4. pretkolo. Pogodak vrijedan prolaza postigao je Postnikov u trećoj minute sudačke nadoknade i to kada je Astana imala igrača manje.

Celtic je odigrao 0-0 kod azerbajdžanskog Karabaha i sačuvao prednost od 1-0 iz Glasgowa, dok je CSKA u uzvratu pobijedio u Pragu Spartu s 3-2 i s ukupnih 5-4 prošao dalje. Česi su nakon samo 16 minuta vodili s 2-0, a dokraja primili tri gola, dok kojih je dva postigao junak dvoboja Alan Džagojev.

Rezultati uzvratnih susreta 3. pretkola Lige prvaka:

*Astana/KAZ – Helsinki 4-3 (Twumasi 44, Canas 47, Šomko 53, Postnikov 90+3/Jaalow 4, Baah 41, Zeneli 96pen) – prva utakmica 0-0
Karabah Agdam – *Celtic Glasgow 0-0 0-1
Sparta Prag – *CSKA Moskva 2-3 (Krejči 6, Fatai 16/Musa 34, Džagojev 51, 76) – 2-2
*Bate Borisov – Videoton 1-0 (Jablonski 82) – 1-1