UŽIVO: Završena utakmica! Rijeka golom Halilovića do Rabuzinovog sunca!

Pixabay/HNS/Nacional

Nogometaši Rijeke i Lokomotive sastaju se u 20:30 sati na Šubićevcu u finalu hrvatskog Kupa.

Utakmica će se, zbog epidemije koronavirusa, igrati pred praznim tribinama u Šibeniku. Na stadionu će biti maksimalno sto ljudi: službene osobe, gosti, VIP uzvanici i novinari. Susret sudi Tihomir Pejin, a pomoćnisi su mu Goran Pataki i Goran Perica. Četvrti sudac bit će Marko Matoc, dok će u VAR sobi biti Goran Gabrilo i Tomislav Petrović.

Međusobni omjer u prvenstvu ove sezone im je jednak – obje momčadi imaju po ednu pobjedu, jedan poraz i dva remija. Lokomotivi bi to bio prvi trofej u povijesti, dok Rijeka ima već pet naslova u Kupu i jedan naslov hrvatskog prvaka.

U slučaju neriješenog rezultata nakon 90 minuta, igrat će se produžeci, a ako ni tada ne dobijemo pobjednika odluka će pasti s bijele točke.

Sastavi:

Rijeka: Pandur; Galović, Velkovski, Escoval; Štefulj, Lončar, Pavičić, Halilović, Braut; Čolak, Andrijašević

Lokomotiva: Grbić; Čeliković, Kolinger, Mersinaj, Karačić; Cokaj, Jakić; Uzuni, Tolić, Kastrati; Tuci

Tijek susreta:

90’+8  Završena je utakmica. Rijeka je osvojila Kup!

90’+3 Jakić snažno puca, njegov udarac odsjeda na gredi. Nastavlja se pritisak Lokomotive koja pokušava doći do izjednačenja

90′ Igrat će se sedam minuta sudačke nadoknade

89′ Ogroman pritisak Lokomotive u posljednjim minutama

87′ Nova obrana Grbića. Čolak je izašao sam ispred vratara Lokomotive, ali ništa od povećanja vodstva

83′ Grbić brani odličan pokušaj Čolaka glavom

76′ Tibor Halilović dovodi Rijeku u vodstvo! Pronašao je prazan prostor, ubacio se na desetak metara te iskoristio dodavanje Pavičića kako bi loptu poslao visoko, neuhvatljivo za blok obrane Lokomotive i vratara Grbića

71′ Jakić ulazi za Lokomotivu umjesto Cokaja

70′ Nova stanka za osvježenje

68′ Udarac Tolića odlazi iznad gola, ostaje 0:0

66′ Pejin ipak mijenja odluku i dosuđuje slobodan udarac za Lokomotivu

63′ Sudac je svirao penal za Lokomotivu, nakon što je srušen Kastrati. Diskutabilno je je li Kastrati pao van šesnaesterca ili unutar. Sudac se konzultira s VAR sobom

59′ Pandur ponovno spašava Rijeku. Tolić je pucao s ruba šesnaesterca, loptu je netko u gužvi skrenuo, a vratar Rijeke ispružio se i obranio udarac

51′ Ponovno kombinacija Kastrati – Uzuni. Nakon njihovog dodavanja udarac Kastratija završio je na vratnici, a braniči Rijeke blokirali su udarac Uzunija nakon odijene lopte

50′ Kako je izvijestio reporter HRT-a u izravnom prijenosu, Andrijaševića je Hitna pomoć odvela u bolnicu

49′ Prilika za Rijeku. Halilović je iskoristio prazan prostor u šesnaestercu, pucao je lagano ali opasno. Udarac je završio malo pored vrata

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Lepinjica je u igri umjesto ozlijeđenog Andrijaševića

45’+3 Sudac je označio kraj prvog poluvremena

45′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu

44′ Andrijašević je išao skočiti na ubačaj, a izgleda kako je potom dobio udarac u glavu. Sudac je prvo pustio da se igra nastavi, pa zaustavio igru, a Andrijaševiću se pruža pomoć sa strane

42′ Uzuni je pucao iz blizine nakon ubačaja Kastratija, ali vratar Rijeke brani

30′ Kastrati je zakasnio na ubačaj Uzunija nekoliko metara ispred gola Rijeke

28′ Braniči Lokomotive otklonili su opasnost ispred Pavičića, koji je u šesnaestercu pokušavao dodati pred samu mrežu

23′ Sudac je označio stanku za osvježenje igrača. U Šibeniku je trenutno 33°C.

19′ Galović je nepromišljeno izgubio loptu, Tolić je vukao prema naprijed, dodao Uzuniju, čiji udarac završava iznad gola

12′ Nova velika šansa za Rijeku. Lončar je izveo korner, a Čolak glavom uputio udarac prema golu. Lopta je završila malo iznad gola

6′ Nakon Halilovićevog kornera za Rijeku, lopta je došla do Lončara koji u skoku puca na gol, ali lopta odlazi pokraj vrata

1′ Tolić je ubacio u pet metara, Pandur je bez problema uhvatio loptu

1′ Utakmica na Šubićevcu je počela