UŽIVO: Hrvatska pobjedom do osmine finala EURO-a!

Luka Stanzl/PIXSELL, EPA/Robert Perry, Wikimedia, Pixabay, Nacional

Hrvatska nogometna reprezentacija u Glasgowu od 21 sat igra protiv domaćina u izravnom dvoboju za plasman u osminu finala na Europskom prvenstvu.

Hrvatskoj bilo kakva pobjeda protiv Škotske, i bez obzira na ishod utakmice Engleska – Češka, donosi osminu finala Europskog prvenstva.

U slučaju hrvatske pobjede, samo je upitno s koje će pozicije Vatreni u osminu finala, druge ili treće. Jedino je prvo mjesto u skupini nedostižno.

Hrvatska i Škotska međusobno su igrale 5 puta i naša reprezentacija nikada nije pobijedila Škote. Prva 3 dvoboja završila su neriješeno, a u posljednja dva susreta, ona u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014., slavila je Škotska.

Utakmicu sudi 43-godišnji Argentinac Fernando Andres Rapallini. Pomagat će mu njegovi sunarodnjaci Juan Pablo Belatti i Diego Yamil Bonfi. Četvrti sudac bit će Bartosz Frankowski iz Poljske, dok će VAR sudac biti Alejandro Fernandez iz Španjolske.

SASTAVI:

Hrvatska: Livaković – Juranović,  Vida, Lovren, Gvardiol – Modrić, Kovačić, Brozović – Vlašić, Petković, Perišić

Škotska: Marshall – McTominay, Hanley, Tierney – O’Donnel, Robertson – Armstrong, McGinn, McGregor – Adams, Dykes

TIJEK SUSRETA :

90’+4 Utakmica je gotova! Hrvatska je u osmini finala EURO-a!!!!!

90′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

81′ Ušao je Rebić umjesto Perišića.

79′ Hrvatska je sada druga u skupini

78′ Ivan Perišić zabija glavom u suprotan kut! Modrić je ubacio iz kornera.

76′ Ivanušec ulazi umjesto Vlašića

75′ Pokušao je Mateo Kovačić. Pucao je s ruba šesnaesterca, ali Marshall je s lakoćom obranio

71′ Izašao je Gvardiol, u igri je Barišić

70′ Promjena kod Škotske. Izašao je Armstrong, a ušao Fraser. Mijenjala je i Hrvatska, ušao je Kramarić umjesto Petkovića.

62′ Luka Modrić!!! Fantastičan udarac našeg kapetana vanjskom desnom! Neobranjivo za škotskog vratara

59′ Nova prilika, sada za Škotke. Pokušao je McGinn, sudario se s Livakovićem pa nije bilo veće opasnosti

56′ Perišić je imao još jednu nevjerojatnu priliku, ubacio se na ubačaj Modrića, škotski vratar fantastično je obranio, ali sudac je na kraju označio zaleđe

50′ Nevjerojatna prilika za Gvardiola! Odlično se ubacio u prostor, ali škotski vratar obranio je

47′ Nema zamjena na poluvremenu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+3 Završeno je prvo poluvrijeme

42′ Škotska je izjednačila. Nekoliko odbijenih lopti naših braniča, na kraju je, nakon pokušaja izbacivanja Vide, pogodio McGregor, pucao je s ruba 16-terca. Livaković je bio nemoćan.

40′ Perišić je sada okušao svoj udarac. Krenuo je s krila i pucao, ali lopta je otišla preko gola

34′ Tek što je ušao u igru McKenna je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Petkovićem.

33′ Ozlijedio se škotski stoper Grant Hanley. U igru je ušao Scott McKenna.

30′ Gledamo utakmicu visokog tempa, napadi sijevaju čas s jedne, čas s druge strane.

26′ Lovren je zaradio žuti karton

24′ McGinn je pokušao, ali sjajno brani Livaković. Imali su sada Škoti nekoliko prilika, ali naša je obrana izdržala

22′ Pokušao je sada Modrić iz daljine. Sjajno je opalio iz daljine, ali odlazi malo preko gola

16′ Hrvatska vodi 1:0!! Vkašić je krasno pogodio između četvorice igrača za vodstvo Hrvatske!!

10′ Nova prijetnja Škotske. Che Adams je pucao s oko 25 metara, a njegov udarac odlazi pored gola

6′ Odlična prilika za Škotsku! McGinn je ubacio za Adamsa, no ovaj je nije uspio uhvatiti, a livaković je uspio obraniti

4′ Kombinirali su Vlašić i Modrić, Vlašić je pokušao dovesti loptu do Petkovića, ali škotski stoperi bili su spremni.

2′ Odmah u prvoj minuti dva kornera za Škote. Robertsonove ubačaje odbila je hrvatska obrana

1′ Počela je utakmica u Glasgowu!

20:55 U tijeku je intonacija himni

20:40 “Rekao sam već da nismo bili pravi, sreća da još imamo tu jednu šansu inače idemo kući. Moramo očekivati dobru utakmicu s obje strane, a mi moramo biti puno bolji ako mislimo proći dalje. Gledali smo dosta videozapisa i analizirali gdje smo, spremni smo”, izjavio je Ivan Perišić, zasad jedini hrvatski strijelac na ovom EURO-u.

Istaknuo je da su Škoti tipična ekipa s Otokam igraju s pet natrag, bekovi su dobri, napadači skočni. “Mi, ako ne budemo na 100 posto, nemamo što tražiti u utakmici”, poručio je.

20:30 “Škoti neće mijenjati koncepciju i način igre u odnosu na Engleze. Znamo da će utakmica biti teška i da će oni biti motivirani jer igraju na svom stadionu, ali znamo isto tako da imaju svoje nedostatke koje smo mi proučili. Najvažnije je da mi budemo pravi u ovoj utakmici”, izjavio je Nikola Jerkan uoči utakmice.

Dodao je da je Juranović ušao umjesto Vrsaljka jer je Šime istrošen. “Petković je ušao da podigne ekipu u napadu, to je očekivana zamjena. Sve promjene koje su se dogodile su bile očekivane”, poručio je.

20:15 “Atmosfera je pozitivna, nadamo se da ćemo danas odigrati napokon pravu utakmicu. Nakon što je Šime počeo dvije utakmice na beku sada će igrati Juranović, Brozović se vraća na svoju poziciju, Vlašić će igrati i Petković u špici. Osvježili smo ekipu u odnosu na prošlu utakmicu. Plan je da što prije uzmemo ovu utakmicu pod svoju kontrolu. Naša vezna linija se mora nametnuti i smiriti agresiju Škota”, rekao je Vedran Ćorluka za HRT uoči utakmice.

20:10 Opta je objavila da je Škotska izgubila samo jednu od zadnjih devet utakmica na Hampden Parku, a taj poraz dogodio se u prvom kolu Eura protiv Češke.

Posljednji put Škotska je dvije utakmice zaredom na ovom stadionu izgubila 2019. godine. Slavile su tada Rusija i Belgija.

OZNAKE: Hrvatska, Škotska