SP RUKOMET Hrvatska upisala šesti uzastopni poraz u polufinalima

Pariz, 27.01.2017 - Polufinalna utakmica SP za rukometaše u Parizu izmeðu reprezentacija Hrvatske i Norveške. Na fotografiji Luka Šebetiæ. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Poraz od Norveške u polufinalu svjetskog prvenstva u Francuskoj bio je šesti uzastopni poraz hrvatskih rukometaša na velikim natjecanjima.

Posljednji put hrvatski rukometaši su stigli do finala nekog velikog natjecanja 2010. na europskom prvenstvu u Austriji. U polufinalu su pobijedili Poljsku (24-21), a potom u finalu izgubili od Francuske (21-25).

Nakon Austrije započeo je niz polufinalnih poraza hrvatskih rukometaša. U idućih sedam godina šest puta su zapeli u polufinalima. Na EP-u 2012. od Srbije (22-26), u polufinalu OI u Londonu 2012. od Francuske (22-25), polufinalu SP-a 2013. od Danske (24-30), polufinalima europskih prvenstava 2014. i 2016. od Danske (27-29) i Španjolske (29-33), te u petak u polufinalu SP-a od Norveške 25-28.

Bilo je to ukupno 18. polufinale hrvatskih rukometaša na velikim natjecanjima pri čemu deseti poraz.

Gledajući samo svjetska prvenstva bilo je to naše šesto polufinale i tek drugi poraz. Do sada jedini poraz smo doživjeli 2013. na SP-u Španjolskoj izgubivši od Danske 24-30, nakon čega smo u dvoboju za broncu slavili protiv Slovenije (31-26).

Bila je to posljednja medalja hrvatskih rukometaša osvojena na svjetskim prvenstvima.

POLUFINALA HRVATSKIH RUKOMETAŠA NA SVJETSKIM PRVENSTVIMA

1995. (Island): Hrvatska – Švedska 28-25

2003. (Portugal): Hrvatska – Španjolska 39-37

2005. (Tunis): Hrvatska – Francuska 35-32

2009. (Hrvatska): Hrvatska – Poljska 29-23

2013. (Španjolska): Hrvatska – Danska 24-30

2017. (Francuska): Hrvatska – Norveška 25-28 (Hina)

Tijek utakmice:
30 sekundi prije kraja Norvežani imaju +3
67′ Za Norvešku zabija Tonnesen
66′ Tangen zabija.
65′ Musa za izjednačenje.
64′ Myrhol zabija. Norvežani vode u produžetku.
Kraj 1. produžetka
63′ Norveška iz kontre dolazi do izjednačenja
62′ Tonessen zabija
62′ Horvat zabija!
61′ Mamić za vodstvo!
PRODUŽETAK Igrat će se dva puta po 5 minuta
60′ Horvat promašuje sedmerac.
59′ Sagosen za izjednačenje pred sam kraj.
56′ Duvnjak asistira za Kontreca koji zabija s crte!
52′ Horvat za novo vodstvo Hrvatske!
51′ Myrhol ostaje sam i zabija s crte
51′ Izjednačenje Muse teškom mukom.
47′ Pogađa Sagosen
44′ Odličan Duvnjak iz kontre!
42′ Mamić za vodstvo!
41′ Za Norvešku izjednačuje Sagosen
40′ Mamić zabija za vodstvo!!!
38′ Stepančić zabija izvana! Izjednačenje
36′ Sagosen zabija svoj prvi pogodak
34′ Myrhol zabija pod prekršajem
32′ Horvat pogađa sedmerac za izjednačenje
31′ Mamić zabija za 11:12, Norvežani rade prekršaj u napadu, imamo napad za izjednačenje!
POLUVRIJEME
28′ Odličan Šebetić!
27′ Horvat zabija!
25` Pešić ulazi i brani sedmerac!
24` Dva gola prednosti za Norvežane.
21` Stepančić za vodstvo Hrvatske.
18` Odlično proigravanje Cindrića i realizacija Muse.
14` Bjornesen vraća na dva gola razlike.
13` Duvnjak briljira. Odlična asistencija za Štrleka.
12` Duvnjak! Hrvatska ima tri gola prednosti.
11` Fantastična obrana Hrvatske – dva bloka i oduzeta lopta.
10` Hrvatska opet ima igrača više, a sada to koristi Horvat za 3:1.
9` Tek u devetoj minuti Norvežani su zabili prvi gol, pogodio je sa šest metara Myrhol.
8` Sjajno! Hrvatska krade loptu, a Kontrec iz kontre zabija za 2:0.
7` I Norvežani su izborili svoj prvi sedmerac, ali Stevanović brani!
6` Već prvo isključenje na utakmici, Tonnesen je dobio dvije minute. Međutim, Stepančić griješi i poklanja loptu suparnicima.
5` Udarac Duvnjaka brani norveški vratar, ali je Musa pokupio odbijanac i izborio novi napad.
4` Norvežani su promašili svoj prvi napad, ori se pjesma hrvatskih navijača.
3` Horvat siguran sa sedam metara. Prvi gol na utakmici.
2` Hrvatska je ima prvi napad koji je trajao skoro dvije minute, a iz kojeg je izborila sedmerac.
1` Počela je utakmica.