UŽIVO: Teško gostovanje ‘Vatrenih’ u Rusiji završilo bez golova

Igor Kralj/PIXSELL, Pixabay

Hrvatska nogometna reprezentacija od 20:45 sati na stadionu Lužniki u Moskvi protiv Rusije igra utakmicu četvrtog kola skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Sudac večerašnje utakmice je Izraelac Orel Grinfeld, a asistirat će mu sunarodnjaci Roy Hassan, Idan Yarkoni i Eitan Shmuelevitz. Od ovog kola u kvalifikacijama će se koristiti i VAR, a ovaj put za njega će biti zaduženi Roi Reinshreiber i David Fuxman. Juan Antonio Fernández Marín iz Španjolske će imati zadatak kontrolirati suce, a delegat utakmice će biti Poljak Miroslaw Ryszka.

Izbornik Hrvatske Zlatko Dalić u Moskvi ne može računati na kapetana Luku Modrića, koji će propustiti i susret sa Slovačkom u subotu. U Moskvi nema ni ozlijeđenog Ante Budimira kao ni kartoniranog Domagoja Vide.

U prve tri utakmice Hrvatske je osvojila šest bodova. Na startu kvalifikacija poražena je u Sloveniji (0:1), a potom su uslijedile pobjede na domaćem terenu protiv Cipra (1:0) i Malte (3:0). Rusije ima isti broj bodova. Slavili su protiv Malte (3:1) i Slovenije (2:1), a poraz su doživjeli od Slovačke (1:2).

Početne postave:

Rusija: Guilherme; Mario Fernandes, Divejev, Dzikija, Karavaev; Kuzjaev, Barinov, Golovin; Ionov, Mirančuk, Zaharijan

Hrvatska: Livaković; Juranović, Lovren, Ćaleta-Car, Sosa; Brozović, Kovačić; Vlašić, Pašalić, Perišić; Kramarić

Utakmica uživo:

90+4′ Završena je utakmica u Rusiji

90+3′ Čerišev je doobio žuti karton

90+2′ Naši nogometaši odigrali su dupli pas u šesnaestercu Rusa, Kovačić je lagano pucao, no lopta odlazi pored vratnice

90′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

88′ Nakon pogreške Lovrena pucao je Golovin. Livaković sigurno hvata loptu

84′ Kod Rusa je izašao Kuzjaev, u igri je Erokhin

83′ Nakon jednog nezgodnog pada čini se da se ozlijedio Duje Ćaleta-Car. On je uoči početka utakmice ‘upao’ u početnu postavu nakon ozljede Joška Gvardiola na zagrijavanju. Ćaletu-Cara mijenja Mile Škorić

82′ Ivanušec se izborio za udarac, ali njegov udarac brani ruski vratar

78′ U igru je kod Rusije ušao Samošnikov, izašao je Mario Fernandes

74′ U igru su kod Hrvatske ušli Livaja i Oršić, mijenjaju Kramarića i Perišića

71′ Dvije promjene kod Rusije i jedna kod Hrvatske. Čerišev ulazi umjesto 18-godišnjeg Zaharjana za domaćina. Bakajev je ušao umjesto Ionova. Kod Hrvatske, Ivanušec mijenja Pašalića

64′ Pucao je i Sosa, ali njegov udarac završio je u rukama ruskog golmana

63′ Nova opasna akcija Rusije. Ionov je ostao sam s Juranovićem, naši nisu stigli na vrijeme zaustaviti, no na sreću označeno je zaleđe

55′ Pucao je Vlašić, ali njegov je udarac otišao iznad gola

46′ Odmah sjajna prilika za Ruse nakon kornera. Ionov je pucao, ali Livaković ponovno siguran

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Kod Hrvatske nema promjena, a kod Rusije je umjesto Miranchuka ušao Zabolotnyi

45′ Kraj je prvog poluvremena

43′ Juranović je centrirao, lopta je došla do Vlašića koji glavom spušta do Perišića. No, njega kao da je lopta iznenadila i nije se najbolje snašao i puca slabo pored ruskih vratiju

40′ Fantastična lopta Matea Kovačića za Kramarića. Krenuo je sam nogometaš Hoffenheima prema ruskim vratima, no Guilherme je stigao korak prije njega i izbio loptu

39′ Sosa je opet dobro ubacio, pokušao je Pašalić, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola

35′ Žuti karton dobio je Barinov zbog prekršaja na Marcelu Brozoviću

30′ Hrvatska ima posjed, ali utakmica je primirila. Ruski igrači dobro pokrivaju Nikolu Vlašića

22′ Dosta lopti ide preko hrvatske lijeve strane i Borne Sose. Nekoliko je puta uputio upotreblljive lopte u šesnaesterac, ali ruska je obrana sve izbacila

15′ Zakarijan je imao prvu pravu priliku. Mirančuk mu je lijepo dodao, a mladi Zaharijan je uputio snažan udarac prema Livakovićevim vratima. Hrvatski vratar je obranio

9′ U prvih devet minuta susreta Hrvatska ima posjed lopte od 63 posto

3′ Prvi pokušaj Rusije, ali bez opasnosti za Livakovića.

1′ Susret u Moskvi je počeo

20:32 Iako je bilo najavljeno da utakmicu počinje Joško Gvardiola, on će susret u Moskvi ipak propustiti zbog zatezanja u mišiću. Umjesto njega, u početnoj je postavi Duje Ćaleta-Car.