Realova prednost iz prvog poluvremena ipak bila nedostižna za Barcelonu

10.10.2019., stadion Poljud, Split - Kvalifikacijske za Europsko prvesntvo, skupina E, 6. kolo, Hrvatska - Madjarska. Luka Modric Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

Madrid je pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2:1 nakon lude utakmice u kojoj se stalno jurilo s jednog na drugi gol. Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak Barcelone zabio je Oscar Mingueza.

Barcelona je bolje otvorila susret i dominirala posjedom u prvih deset minuta, a uspjela je nanizati i nekoliko prilika u kojima je nedostajalo mirnoće u završnici.

Najbolju priliku Barcelona je imala u 10. minuti susreta. Messi je proigrao Jordija Albu na lijevom rubu kaznenog prostora Reala, a bočni igrač Barcelone centrirao je na pet metara od gola. Tamo je Courtois bio spreman i odbio loptu ispred Dembelea.

Krasan pogodak Benzeme

Od 21 sat u Madridu Real i Barcelona igrali su El Clasico, po prvi put u povijesti na stadionu u trening-kampu domaćina. Ovo je važna utakmica s obje momčad u borbi za naslov. Atletico je prvi sa 66 bodova, Barcelona druga sa 65, a Real treći sa 63 boda.

U posljednja dva El Clasica Real je upisao dvije pobjede. U prvom ove sezone slavio je s 3:1 na Camp Nouu, a prošle sezone u ožujku s 2:0 je trijumfirao na Santiago Bernabeuu

SASTAVI

Real Madrid: Courtois – Mendy, Nacho, Militao, Vasquez – Kroos, Casemiro, Modrić – Vinicius, Benzema, Valverde

Barcelona: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet – Dest, Busquets, De Jong, Alba – Messi, Pedri – Dembele

Tijek utakmice:

90′ Četiri minute sudačke nadoknade.

87′ Real utakmicu polako ju privodi kraju.

82′ Dugo se pauziralo dok su se neki igrači presvukli i osigurali uvjete za nastavak utakmice, a sada opet gledamo Barcelonu koja napada.

75′ Barcelona potpuno dominira, Real prijeti povremeno iz kontranapada, ali gotovo isključivo se igra na jedan gol.

66′ Smirila se kiša, a utakmica je živnula. Real je ponovno nekoliko puta zaprijetio, ali nije bilo velikih prilika.

60′ GOOOOOOL! Oscar Mingueza zabio je svoj drugi gol u La Ligi nakon ubačaja Jordija Albe. Griezmann je sjajno propustio loptu, a Mingueza je pospremio u mrežu.

50′ Drugo poluvrijeme počelo je bez velikih prilika, ali uz kišu koja je dodatno pojačala i otežava igru. Vremenski uvjeti zaslužni za slabiju kvalitetu igre s obzirom na onu iz prvog djela.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog djela

45′ Dvije minute sudačke nadoknade.

41′ Messi u dva navrata nije uspio dobro pucati po golu.

38′ Real nastavlja s dominacijom. Barcelona je zasad svedena na minimum prilika.

34′ Velika prilika Reala Luka Modrić sjajnom loptom gurnuo je Viniciusa u kontranapad, a Brazilac je loptom pronašao Valverdea na drugoj strani. Urugvajac je pucao i pogodio stativu, a nakon njega je s ruba kaznenog prostora tukao Benzema kojem je Ter Stegen obranio udarac.

33′ I dalje se igra stalno s jedne na drugu stranu. Nogometaši obje momčadi nisu stali od početka susreta.

28 GOOOOOOL! Toni Kroos je zabio za 2:0!

24′ Okušao je sada Benzema svo udarac iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla preko gola.

20′ Utakmica je živnula nakon gola. Jure ekipe s jedne na drugu stranu, ali gledamo i puno izgubljenih lopti na obje strane. Pomalo neorganiziranih nekoliko minuta, ali akcije ne nedostaje.

14′ GOOOOOL! Benzema je zabio spektakularan pogodak! Lucas Vasquez ubacio je s desne strane na peterac Barcelone, a tamo je bio Benzema koji je petom zabio za vodstvo.

10′ Velika prilika za Barcelonu! Messi je proigrao Jordija Albu na lijevom rubu kaznenog prosta Reala, a bočni igrač Barcelone centrirao je na pet metara gdje Courtois bio spreman i odbio loptu ispred Dembelea.

7′ Real i dalje u podređenom položaju. Barcelona dominira posjedom, a Real pokušava zaprijetiti nakon kontrapada.

4′ Barcelona je otvorila utakmicu u napadačkom ritmu, jako visoko pritišće obranu Reala i nameće svoju igru.

1′ Počela je utakmica!

0′ Čeka se početak utakmice.