UŽIVO: POSLJEDNJI DERBI SEZONE Dinamo slavio, Hajduk završava četvrti

30.03.2019., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo, GNK Dinamo - NK Inter Zapresic. Navijaci Dinama Bad Blue Boysi.

Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama i Hajduka u nedjelju od 19 sati igraju derbi posljednjeg kola Prve HNL.

Dinamo je već potvrdio bnaslov prvaka ove sezone, a Hajduk se bori za treće mjesto kojim bi se u Europa ligu uključio u drugom, a ne u prvom pretkolu.

Sastavi:

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac – Ademi – Hajrović, Moro, Olmo, Oršić – Gavranović

HAJDUK: Posavec – Ismajli, Svatok, Lopez, Fomitschow – Jurić, Nejašmić, Hamza – Caktaš – Gyurcso, Jairo

90’+8 Utakmica je gotova.

90’+2 Caktaš je zamalo zabio 20. gol, ali njegov snažni udarac brani Livaković

90′ Igrat će se čak osam minuta nadoknade.

81′ Jradi je pucao i pogodio Theophilea u ruku, Hajduk traži penal, Bebek pokazuje na korner.

76′ Novi kratki prekid na Maksimiru, sada su baklje letjele sa sjeverne tribine

70′ Jairo je tražio penal, čekao je loptu na drugoj vratnici i završio na travi nakon duela sa Stojanovićem. Bebek nije reagirao

68′ Caktaš je rutinski pospremio lijepu asistenciju Tudora. Trenutno je prvi strijelac HNL-a

65′ Gavranović je pobjegao obrani i pucao, ali obrana je njegov udarac odbila u korner

60′ Sudac Bebek je nakratko prekinuo susret zbog baklji, koje su s južne tribine doletjele na teren

56′ Novi gol za Dinamo. Gavranović je zabio nakon akcije s Ademijem. Bebek je prvo pokazao na zaleđe nakon što je pomoćnik podignuo zastavicu. No nakon protesta igrača Dinama promijenio je odluku i pokazao na centar.

49′ Gavranović je zabio za 2:0! Ismajli je predao loptu glavom Ademiju koji prosljeđuje glavom za Gavranovića, a ovaj zabija

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Gotovo je prvo poluvrijeme na Maksimiru. Dinamo vodi 1:0, ali obje su momčadi mogle zabiti više golova. Istaknula su se oba vratara – i Livaković i Posavec.

35′ Livaković odbija loptu u korner nakon pokušaja glavom Caktaša.

32′ Nova velika prilika za Hajduk, Fomitschow je oštro ubacio, ali Jairo je za malo kratak i puca pored gola iz klizećeg starta.

27′ Gledatelji na Maksimiru gledaju napad za napadom. Hajrović je izašao sam pred Posavca, koji fantastično brani, a odmah u sljedećem napadu Stanko Jurić glavom puca iznad gola Dinama

25′ Odličan pokušaj Caktaša, snažno je pucao u naletu, ali Livaković ‘skida’

20′ Dinamo je poveo preko Izeta Hajrovića. Zabio je nakon velike greške Borje Lopeza koji je katastrofalno izbio loptu pred vlastitim vratarom, ravno u noge domaćina.

19′ Gyurcso je sjajno izveo kontru i pucao prema golu, ali vratar Dinama obranio je udarac.

9′ Prvi pokušaj Hajduka. Nakon visoke svijeće u šesnaestercu Dinama, najviši u skoku bio je Jurić. Njegov udarac glavom prošao je pokraj lijeve vratnice.

7′ Dobar pokušaj Hajrovića, koji je okušao svoj udarac s oko dvadesetak metara. Gađao je gornji lijevi kut, ali Posavec je sjajno obranio.

0′ Počela je utakmica. Procjenjuje se da je na maksimirskim tribinama oko 15 tisuća gledatelja.

18:50 Istovremeno s najvećim hrvatskim derbijem, utakmice posljednjeg kola HNL-a igraju i Lokomotiva protiv Gorice te Osijek protiv Intera.

18:45 Hajdukov povjerenik za navijače, Kristijan Petric umalo je završio izvan stadiona. Naime, kako piše Dnevnik.hr, zaštitati su upali u autobus Hajduka i radili problem s njegovom već izadnom akreditacijom. Na kraju su ga pustili na stadion, ali samo na južnu tribinu gdje se nalaze brojni navijači Hajduka. Petric je, podsjetimo, nakon finala Kupa za pionire, zbog kojeg se diglo puno prašine, putem društvenih mreža između ostalog poručio poručio: ‘Sve vas zajedno nabijem na k… jer ćete na koljenima doći moliti da igrate u Splitu.”

18:30 Momčad Hajduka danas će istrčati u najjačem sastavu, dok je trener Dinama Nenad Bjelica Ivana Šunjića ostavio na klupi. Bruno Petković, pak, uopće nije u zapisniku.

18:15 Glavni sudac današnjeg susreta je Ivan Bebek iz Rijeke. Njegovi pomoćnici su Goran Perica iz Šibenika te Bojan Zobenica iz Velike Gorice.

18:00 Sat vremena prije početka utakmice na blagajnama Maksimira oko 150 ljudi čeka u redu za ulaznice.

17:30 Policija je blokirala prilaze Maksimiru, a kod Kennedyjevog trga postavljena je policijska blokada. Bad Blue Boysi se okupljaju oko svojih prostorija.

17:00 Stvaraju se kolone na autocesti kod Lučkog. Policija odvaja pripadnike Torcide, a u prometu se stvaraju velike gužve.

OZNAKE: Dinamo, HNL, Hajduk