UŽIVO: DINAMO – SALZBURG 1:1 Dinamo na samom kraju propustio veliku šansu

11.10.2022., stadion u Maksimiru, Zagreb - UEFA Liga prvaka, 4. kolo, skupina E, GNK Dinamo - Red Bull Salzburg. Josip Misic Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

DINAMO od 21:00 dočekuje RB Salzburg u četvrtom kolu Lige prvaka. Radi se o vrlo važnoj utakmici u borbi za prezimljavanje u Europi, a Dinamo se s tri boda trenutno nalazi na posljednjem mjestu skupine E, dok vodeći Salzburg ima dva više. Prije šest dana je austrijski prvak na domaćem terenu bio bolji od hrvatskog s 1:0.

Sastavi

DINAMO: Livaković – Ristovski, J. Šutalo, Perić – Ivanušec, Mišić, Ademi, Špikić, Ljubičić – Petković, Oršić

RB SALZBURG: Köhn – Dedić, Solet, Pavlović, Ulmer – Seiwald, Gourna, Kjaergaard, Sučić – Šeško, Okafor

Glavni sudac utakmice je Tobias Stieler iz Njemačke kojem će asistirati Christian Gittelmann, Eduard Beitinger i Martin Petersendok će u VAR sobi biti Christian Dingert i Benjamin Brand. Njih će kontrolirati Mehmet Murat Ilgaz iz Turske, a delegat će biti Poljak Marcin Stefanski.

Tijek susreta

KRAJ utakmica je gotova

90’+3′ Možda i jedna od posljednjih prilika za Dinamo večeras, Petković i Bočkaj su krenuli prema golu, ali sve se završilo daleko od vrata.

90’+2′ Sučić je požutio zasluženo nakon prekršaja.

90’+1′ Bočkaj je odlično pucao iz slobodnog udarca, ali je greda spasila goste

90′ Četiri minute nadoknade

90′ Pavlović je napravio prekršaj na rubu šesnaesterca i dobio žuti karton. Velika šansa za Dinamo

86′ Bulat mijenja Mišića, a kod gostiju Šimić ulazi umjesto Šeška.

82′ Seiwald je došao do šesnaesterca, nitko nije izašao u blok da bi onda u velikoj šansi pucao u Livakovića.

81′ Prvi konkretniji napad Dinama nakon valjda deset minuta. Spuštena je lopta Oršiću na rubu šesnaesterca, ali na lijevu nogu pa je to bilo potpuno bezopasno.

79′ Izlaze Ristovski, Špikić i Ivanušec, a ulaze Moharrami, Baturina i Bočkaj.

77′ Lijepo su to petom gosti poslali u kazneni prostor po desnoj strani, našao je to netko od igrača, ali lopta je srećom završila u bloku, slijedi korner. No bez veće opasnosti, iako Dinamo teško diše zadnjih par minuta, Čačić će opet morati mijenjati, traži se recept za pobjedu.

77′ Spremaju se dvije zamjene na klupi Dinama, ući će Bočkaj i Moharrami.

76′ Trenutačno izgleda kao da će prije Salzburg zabiti nego Dinamo kojemu je ponestalo snage i prepustio je inicijativu gostima.

74′ Vrlo opasna prijetnja Sučića! Greda je spasila Dinamo.

73′ Sve više prostora imaju gosti. Šeško je bježao Dinamovoj obrani, ali je Šutalo sjajno reagirao i u zadnju trenutak izbio loptu.

70′ Polako ulazimo u završnicu utakmice. Sijeva posljednjih minuta pored vrata Livakovića.

67′ Mijenja Čačić. Izlazi Ademi, a u igri je Drmić. Bit će to sad klasičnih 4-4-2 u potrazi za pobjedom koja bi jako puno donijela Dinamu.

66′ Nekoliko brzih i dugih lopti Austrijanaca, žele preskočiti Dinamovu obranu što im za sada ne uspjeva, ali pritisak se osjeti.

65′ U zadnjih par minuta Salzburg je puno ozbiljnije preselio igru na Dinamovu polovicu terena. Slijedi izmjena Dinama.

63′ Ima svježine u Adamuu koji je odmah prijetio Livakoviću i uputio riskantan udarac, morala je uklizati i obrana i pomalo u panici izbacila loptu. Dodajmo kako Čačić zagrijava više igrača.

62′ Mijenjaju gosti. Izlazi Okafor, a u igri je Adamu.

62′ Sučić iz slobodnog udarca puca pokraj gola

60′ Špikić je srušio Gourna-Douatha ispred šesnaesterca i gosti imaju opasan slobodan udarac.

59′ Austrijanci osim gola nisu napravili apsolutno ništa, ali su dovoljno brzi naprijed da mogu iz neke kontre prelomiti utakmicu.

57′ Opet najavljuje Dinamo. Ljubičić nakon prodova mijenja strane i pronalazi Špikića, ali nisu se dobro snašli i loptu je brzo očistio Sučić i poveo novi napad gostiju koji je završio novim upisom u statistiku.

56′ Perić je ubacio na drugu stativu, Špikić je sam, ali glavom puca ravno u golmana.

53′ Špikić probija desnu stranu i lijepo odigrava povratnu loptu za Ademija koji tuče, ali lopta od bloka ide u korner. Prošla je malo pokraj gola.

52′ Pao je Ivanušec u kaznenom prostoru i zasluženo dobio žuti karton zbog simuliranja.

Uzbudljivo prvo poluvrijeme završava 1-1. Zabio je Seiwald u 12. minuti i šokirao domaćina odmah iz prve prilike. No, vratio se Dinamo i grizao i zabio već u 19. no taj je pogodak spornom sudačkom odlukom poništen. Ipak, u samoj završnici, opet uz sudačku dramu zabio je Ljubičić, pogodak je poništen prvo, a zatim nakon VAR provjere priznat i Dinamo s nadom i moćnom igrom odlazi na predah.

45’+3′ Kraj prvog poluvremena.

45’+2′  Kakva šansa za Dinamo! Špikić je probio desnu stranu i odlično ubacio pred peterac gdje Petković glavom tuče preko gola. Malo mu je lopta išla iza leđa

45′ Dvije minute nadoknade.

41′ Vratio se Dinamo, gosti su si zabili autogol. Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla do ROBERTA LJUBIČIĆA koji je snažno tukao s 20 metara, a njegov udarac je branič Salzburga skrenuo u vlastiti gol. Dosuđeno je zaleđe jednog igrača Dinama ispred golmana Salzburga, ali je sudac nakon pregleda snimke priznao gol

40′ Još jedan pogodak Dinama je poništen! Ovog puta je udarcem s ruba kaznenog prostora zabio Robert Ljubičić, no podignuto je zaleđe zbog ometanja vratara.

40‘ Bližimo se kraju prvoga dijela, Austrijanci su sada ušli u malo agresivniju igru s dva uklizavanja zbog kojeg su zaradili prekršaj, ali njemački sudac za sada koristi pedagoške metode razgovora, još nije posegnuo za kartonom.

38′ Ivanušec. Kakva prilika. Majstorski je sada potegnuo na volej i iskupio se za pogrešku od maloprije, ali snažan udarac s ruba kaznenog prostora otišao je direktno u vrata gostujuće momčadi

37′ Šutalo je spasio Dinamo od nezgodne situacije, novo pogrešno dodavanje Ivanušeca, falilo je koncentracije i opet je skoro pustio loptu u izravnu šansu Austrijancima.

36′ Izašao je Ljubičić i iznio do Oršića koji je poslao za Ademija koji nije mogao ništa dalje izvesti jer mu je čuvar Šeško ograničio mogućnosti, ali lopta je i dalje ostala Dinamu, točnije do Mišića koji je napravio prekršaj na rubu terena.

33′ Privatizirali su sada domaći loptu, Austrijanci mogu samo gledati, ali ne i dodavati se. Dinamo ima gotovo potpuni posjed zadnjih par minuta, ali i dalje nema pogotka. Ali ne žure se Austrijanci po loptu, popustili su i pressing jer im ovaj rezultat odgovara.

31′ Pokušao je sad Sučić, ali bezopasno

30‘ Ristovski je spriječio možebitni izlazak Salzburga tako da je lopta ostala u posjedu Dinama i nakon pola sata igre Modri grade novi napad, ali iako opasnosti ima, novog pogotka za sada nema u mreži Austrijanaca koji vode od 12. minute.

28′ Ivanušec je lijepo iznio loptu, ali nije imao kome dodati u drugom valu naišao je Ljubičić i kombinirao s Oršićem, pokušao je i do Petkovića, ali nije mogao pa je vratio nazad. U novom pokušaju Ljubičić je pokušao prizemnu loptu poslati u peterac.

Nakon gotovo pola sata igre posjed lopte je u omjeru 62-38 za Dinamo.

26′ Petković je bio u sjajnoj situaciji iskosa s lijeve strane, ali mu je u primanju lopta pobjegla prema golmanu. To bi bila jako dobra šansa

25′ Evo nam već i petog kornera Dinama. Nastao je glavomet u kaznenom prostoru. Pritišće Dinamo maksimalno

23′ Digao se sada tempo s obje strane, Dinamo traži ovaj pogodak bez kojeg je ostao maloprije.
19’Podivljali su igrači Dinama. Oršić je ubacio iz kornera, Petković je zabio, ali je sudac dok je lopta bila u zraku zaustavio akciju zbog sudara na rubu šesnaesterca. Gol je poništen, Dinamovi igrači jurnuli su prema sucu koji ih je onda smirio. Iz ponovljenog kornera lopta dolazi do Mišića koji s ruba šesnaesterca tuče pokraj gola.

16′ Ademi je nakon ubačaja skočio u duelu sa svojim čuvarom, dobio taj duel, ali udarac poslao visoko preko gola.

12′ GOOOOOL! 0:1 Šok na Maksimiru. Ivanušec je krivo dodao loptu na 30 metara od gola Salzburga i gosti su krenuli u brzu kontru. Mišić je promašio klizeći start na centru, Šeško je donio loptu do šesnaesterca i dao na stranu za NICOLASA SIEWALDA koji puca kroz noge Perića i vara Livakovića.

10′ Deset minuta igre je iza nas. Salzburg je nakon prodora u šesnaesterac izborio novi udarac iz kuta. Prilično jednostavno obje momčadi dolaze kaznenih prostora, utakmica je vrlo otvorena.

8′ Još jedan dobar prodor Špikića. Korner za Dinamo…

7′ Nakon prvih nekoliko minuta dojam je da je Dinamo čvrsto i odlučno ušao u utakmicu, no gosti su itekako aktivi i agresivni od prve minute u napadu. Sve u svemu, svjedočimo dobrom otvaranju, osim par individualnih pokušaja, za sada bez nekih velikih i ozbiljnih prijetnji.

6′ Sjajan prodor Špikića po desnoj strani. Prošao je tri igrača uz aut liniju i onda tražio Petkovića, ali su gosti blokirali pas.

3′ – Ivanušec dugom loptom traži Petkovića, ali izbija obrana Salzburga

3′ Dinamo igra s trojicom u zadnjoj liniji, to su Perić, Šutalo i Ristovski

1′ Krenula je utakmica!