HRVATSKA SE PLASIRALA NA SVJETSKO PRVENSTVO Završena utakmica s Grčkom bez golova

Hrvatska nogometna reprezentacija ide na Svjetsko prvenstvo, peti put u svojoj povijesti. Izabranici Zlatka Dalića u uzvratu play-offa u Grčkoj remijem bez golova sačuvali su 4:1 prednost iz prve utakmice.

Hrvatska će 1. prosinca na ždrijebu za Svjetskog prvenstvo biti u trećoj jakosnoj skupini, osim ako Italija ili Peru ispadnu u dokvalifikacijama.

Svjetsko prvenstvo igrat će se od 14. lipnja do 15. srpnja, kada je na programu finale u Moskvi. Hrvatska je dosad nastupala na svjetskim prvenstvima 1998., 2002., 2006. i 2014. godine. Treće mjesto iz 1998. godine je najveći uspjeh.

GRČKA – HRVATSKA   0:0   (1:4)

UŽIVO:

90` Kraj.

90` Dvije minute sudačke nadoknade.

87` Sjajna obrana Subašića! Iskosa je nakon ubačaja iz slobodnjaka tukao Tachtidis, a hrvatski vratar vrhunski obranio.

85` Rebić u igri umjesto Perišića.

80` Poništen gol Grcima zbog zaleđa!

78` Kalinića mijenja Kramarić.

70` Slobodnjak na 30 metara za Grčku, Fourtonis je ubacio, a Hrvatske se opet obranila.

65` Stigao je period igre kada je Hrvatska sakrila loptu Grcima.

59` Mitrouglu je pucao s 25 metara, ali njegov udarac je završio pored gola.

55` Prvi put na utakmici su Grci dvije minute imali posjed lopte, no bez uspjeha.

52` Korner za Grčku nakon odlične reakcije Vide. Nakon ubačaja iz kuta izblokiran je Tachtsidis.

49` Mandžukić petom proigrao Vrsaljka čiji ubačaj na drugoj vratnici.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45` Kraj prvog dijela. Hrvatska bez ikakvih problema čuva “nulu”, Grcima u drugom dijelu trebaju tri gola. U prvih 45 minuta nisu imali niti jedan udarac u okvir hrvatskog gola.

45` Dvije minute sudačke nadoknade.

43` Topovski udarac Perišića s lijeve strane odsjeo je na suprotnoj vratnici grčkog gola.

41` Subašić sjajno reagirao na ubačaj s desne strane. Čak dvojica grčkih igrača ostali su sami, ali ispred njih hrvatski vratar stiže do lopte.

29` Perišić prodorom po lijevoj strani slomio jednog pa drugog suparnika, a onda prizeman udarac poslao pored gola.

27` Rakitić je uzeo loptu, prebacio je živi zid.

26` Kalinić je izborio slobodnjak na rubu kaznenog prostora.

24` Nakon serije loše izvedenih prekida, Modrić je slobodne udarce prepustio Rakitiću.

21` Loš ubačaj Modrića.

18` Umalo 1:0! Nakon slobodnjaka je Sokratis ostao sam na 16 metara, lopta mu se odbila, on dobro pucao, a njegov udarac završio malo pored desne vratnice hrvatskog gola.

16` Lukav i opasan ubačaj Vrsaljka nakon lijeve akcije, no Kalinić je zakasnio na ubačaj.

14` Snažan, ali neprecizan udarac Tachtsidisa.

12` Hrvatska dosad nije dopustila Grcima da ozbiljnije zaprijete.

4` Vrsaljko je napravio prekršaj, a Lovren očistio opasnost nakon ubačaja iz slobodnjaka.

2` Grci agresivno pokušavaju preko desne strane.

1` Grčka je prva krenula u napad…

1′ Počela je utakmica.

1` Hrvatska himna dočekana zvižducima.

Sastavi:

Grčka: Karnezis, Manolas, Tziolis, Christodpulopoulos, Zeca, Mitroglou, Bakasetas, Torosidis, Retsos, Tachtsidis, Papastathopoulos
Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Brozović, Rakitić, Modrić, Perišić, Mandžukić, Kalinić