UŽIVO: BITKA ZA OLIMPIJSKO ZLATO Srbija osvojila zlato koje im je nedostajalo!

Igor Kralj/PIXSELL

UŽIVO:

HRVATSKA – SRBIJA 7:11

4. ČETVRTINA

8′ Gotovo je! Srbija je novi olimpijski prvak u vaterpolu. Povezali su sada i europsku i svjetsku i olimpijsku titulu

8′ Udarac Garcije brani Mitrović, slavlje na klupi Srbije

7′ Lagana obrana Pavića, sviran prekršaj u napadu Lonačru

6′ Garcia prolazi ua 7:11

6′ Petkovićev udarac brani Mitrović

5′ Još jednom prolazi Dušan Mandić izvana za +5 Srbije

5′ Prlainović ne pogađa za Srbiju, Sukno s druge strane puca, ponovno bez realizacije

4′ Hrvatska ponovno s igračem više – 11. puta. Za sada smo iskoristili dva. Sukno puca, ali udarac je blokiran

3′ Još jedan kontraful Srbije, ovoga puta Mitrovića

3′ Nova izgubljena lopta Srbije, sviran kontrafaul – ali neiskorišten napad i s hrvatske strane

2′ Pavić brani udarac Prlainovića, Sukno gađa gredu

1′ Sukno uspijeva pogoditi za -4 Hrvatske

1′ Pijetlović pogađa za 10:5 Srbije

3. ČETVRTINA

8′ Završena i treća četvrtina, Hrvatska na -4. Hrvatska je dobro krenula, ali potom i posustala. Tucak je mijenjao vratara, Srbija nas uništava s vanjskih pozicija

8′ Mandić pogađa – prava majstorija Srbina

8′ Prekršaj u napadu Nikića, Hrvatska ne iskorištava napad

7′ Deseta situacija s igračem više – Sukno napokon pogađa

6′ Filipović snažno za velikih +4 Srbije, na gol odlazi Josip Pavić

6′ Bušlje na udarcu – blok Srbije

5′ Mandić puca, ali sada i on pogađa vratnicu

4′ Petković – ponovno greda. Iskorištenost napada s igračem više za Hrvatsku – 1/9

4′ Prlainović pogađa pored vrata Bijača, Hrvatska zove time-out

3′ Mitrović brani novi udarac Jokovića

3′ Nikić pokušao, Bijač brani. Novi napad za Srbiju – sada pogađa Filipović

2′ Burić krade loptu u sljedećem napadu, Bukić puca – Mitrović je obranio, ali naši imaju novi napad. Ipak, ne iskorištavaju ga – sviran je kontrafaul Lončara

1′ Prvi napad Hrvatske – izborio ga je Šetka. Burić zabija za 4:6

2. ČETVRTINA

8′ Kraj druge četvrtine. Hrvatska je nedorečena i neprecizna u napadu, Srbija vodi s 3 razlike – iskoristili su svoje prilike i prikazali kvalitetu na vanjskoj liniji. Naši su postigli tek jedan pogodak s igračem više, od sedam takvih napadačkih akcija

8′ Izgubljena lopta Srbije, pa sviran kontrafaul naših. Srbi ne iskorištavaju napad, Garcia puca na isteku druge četvrtine – pogađa gredu

8′ Šetka pokušava, novi blok srpskih vaterpolista. Ponovno neiskorištena akcija s igračem više

7′ Mandić silovito za novih +3 Srbije

6′ Anđelo Šetka pogađa za 3:5. Hrvatska napokon pogodila s igračem više

6′ Gocić pogađa za 5:2 Srbije

5′ Mitrović ponovno brani udarac Jokovića, Hrvatska nije iskoristila četiri napada s igrača više

5′ Izgubljena lopta Hrvatske, Srbija ne iskorištava kontranapad

4′ Petković tuče iz daljine, Mitrović ponovo brani. S druge strane, Nikić pogađa za novih +2 Srbije

3′ Mitrović ostao sam, ali Bijač brani

3′ Žuti karton dobio je hrvatski izbornik Ivica Tucak, Bukić promašuje za izjednačenje

2′ Burić puca iz daljine, ali Mitrović upisuje treću obranu

2′ Luka Bukić blokira udarac Filipa Filipovića, novi napad Hrvatske

1′ Prvi napad Srbije, ali ostaje neiskorišten. S druge strane, ni naši reprezentativci nisu iskoristili sljedeći napad.

1. ČETVRTINA

8′ Bijač obranio u posljenjoj sekundi, prva četvrtina je završena vodstvom Srbije 3:2

7′ Jokovićev udarac završio na vratnici, ostaje 2:3

7′ Mandić puca, Bijač upisuje drugu obranu

6′ Garcia prolazi za 2:3!

6′ Stefan Mitrović pogađa za 3:1 Srbije, koja je ponovno iskoristila igrača više

5′ Udarac Jokovića zaustavlja Mitrović

4′ Novo vodstvo Srbije – pogodio je Mandić

3′ Sukno pogađa za izjednačenje! Lopta je uz malo sreće ušla u gol.

3′ Udarac Garcije blokiran je, Hrvatska nije iskoristila igrača više

2′ Srbi su poveli s igračem više. Isključen je Bušlje, a pogodio Pijetlović

1′ Prva akcija Hrvatske završila bez udarca na vrata Srbije

RANIJE OBJAVLJENO:

Hrvatski vaterpolisti od 22:50 sati igraju finale Olimpijskih igara protiv Srbije, u kojem brane zlato osvojeno prije četiri godine. U Londonu su tada ‘pali’ Talijani, koji su danas protiv Crne Gore osvojili olimpijsku broncu.

Veliki vaterpolski derbi, protiv Srbije koja je aktualni europski i svjetski prvak, donosi Hrvatskoj još jednu medalju na ovim rekordnim Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Srbija će, pak, pokušati osvojiti svoje prvo olimpijsko zlato, jedinu medalju koja joj nedostaje u kolekciji.

Hrvatska je u polufinalu slavila protiv Crne Gore, dok je Srbija nadigrala Talijane. Hrvatska i Srbija dosada su se susrele 34 puta, ‘Barakude’ su upisale devet pobjeda, tri remija i čak 22 poraza.