UŽIVO: Gotovo je! Nestvarna 14. titula Reala! Vinicius Junior strijelac, Courtois izludio ‘Redse’

EPA/Peter Powell, MARISCAL, Rodrigo Jimenez, Wikimedia/Public Domain, Nacional

Nogometaši Liverpoola i Real Madrida večeras od 21 sat na pariškom Stade de Franceu igraju finalnu utakmicu ovosezonske Lige prvaka. Glavni sudac večerašnjeg finala Lige prvaka bit će Clement Turpin.

Momčad Jürgena Kloppa ‘lovi’ sedmi naslov prvaka Europe, dok bi Realu to bila već 14. titula najbolje europske momčadi.

Liverpool je do finala bez previše problema izbacio Inter, Benficu i Villarreal.

Realov put do finala bio je prepun preokreta. U osmini finala je izbacio PSG nakon što je izgubio prvu utakmicu u Parizu 1:0 i u drugoj gubio kod kuće 1:0 pa slavio 3:1 hat-trickom Benzeme. U četvrtfinalu je u Londonu pobijedio Chelsea 3:1 da bi Englezi u Madridu izborili produžetak i na kraju ispali. U ludoj utakmici na Etihadu Real je protiv Manchester Cityja izgubio 4:3, a na Santiago Bernabeuu gubio 1:0 do sudačke nadoknade. Onda je Rodrygo s dva gola odveo utakmicu u produžetak u kojem je Benzema zabio za 3:1 i prolazak Reala u finale.

Sastavi:

LIVERPOOL: Alisson, Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Thiago Alcantara, Fabinho, Henderson, Salah, Luis Diaz, Mane
REAL MADRID: Courtois, Carvajal, Eder Militao, Alaba, F. Mendy, Casemiro, Kroos, Modrić, Valverde, Vinicius Junior, Benzema

Tijek susreta:

90’+5 Gotovo je! Real je osvojio još jednu, svoju 14. Ligu prvaka!

90′ Pet minuta sudačke nadoknade

89′ Izašao je Luka Modrić, u igru ulazi Celallos

85′ Izlazi Valverde, a u igri je Camavinga

82′ Opet Courtois! Salah je dobro pucao, no Belgijac je danas, zasad, nesavladiv

81′ Firmino je s gol aut linije vratio povratnu loptu na deset metara, a Keita puca visoko iznad gola

80′ Nova fantastična intervencija vratara Reala. Kombinirali su Jota i Salah, a iako je udarac Jote Courtoisa ostavila na krivoj nozi, uspio je obraniti i loptu odbiti u korner.

77′ Izlaze Thiago i Henderson, a ulaze Keita i Firmino.

76′ Velika prilika za Real. Lopta je nakon ubačaja iz slobodnog udarca došla do Casemira, koji je u čistoj šansi jako loše reagirao i tražio suigrača. Liverpool se obranio.

69′ Opet Courtios! jota glavom dodaje do Salaha koji puca, no visoki vratar Reala još jednom blokira udarac.

65′ Promjena u Liverpoolu, Diaz izlazi, a u igru je ušao Diogo Jota

64′ Salah je sjajno pucao s ruba šesnaesterca iskosa, ali Courtois ponovno fantastično brani

62′ Prvo žuti karton na utakmici dobio je Fabinho zbog prekršaja nad Valverdeom

59′ Real vodi! Prva prava velika prilika Španjolaca, strijelac je Vinicius! Casemiro je dao do Valverdea, koji je na drugoj vratnici pronašao samog Viniciusa, koji se pak iza leđa ‘prikrao’ Alexanderu-Arnoldu

55′ Luis Diaz je srušio Eder Militaa i još mu koljenom pao na glavu, ali se Realov stoper pridigao

48′ Još jedna sjajna lopta Alexander-Arnolda. Diaz je krenuo prema lopti, no Carvajal je uspio odbiti

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme finala Lige prvaka!

45’+3 Gotovo je prvo poluvrijeme u Parizu! Na odmor se ide bez pogodaka

45′ VAR kaže – nema pogotka, bilo je zaleđe!

43′ Obrana Liverpoola spetljala se ispred Benzeme, oslobodio se Robertsona, nakon nekoliko odbijanja lopta se ponovno našla u nogama Benzeme koji drugi put pogađa. No, čini se da je možda bilo zaleđa. Sve provjerava VAR

40′ Robertson našao Manea koji se okrenuo i pucao, no Militao je odbio u korner

34′ Konate je odlično povukao loptu i ostavio na stranu za Alexander-Arnolda koji centrira za Salaha. No, Egipćanin glavom puca u Courtoisa

30′ Pobjegao je Vinicius obrani Liverpoola, moglo je biti jako opasno. No, u posljednji trenutak loptu je sjajno izbio Alexander-Arnold

25′ Vinicius Jr pokušava potražiti Benzemu u kaznenom prostoru, ali Alisson je sigurno uhvatio njegov ubačaj

21′ Nema gola – vratnica! Mane je ‘opalio’, Curtois odbio na vratnicu, a lopta se onda odbila u travnjak

18′ Nova prilika za Liverpool, Mane je ušao u šesnaesterac i vratio Salahu. Njegov udarac ide u okvir, no Courtois opet brani

16′ Odlična obrana Courtoisa! Alexander-Arnold šalje nisku loptu, dočekuje ju Salah koji puca u donji kut, no vratar Reala brani.

11′ Sadio Mane s desne strane ubacuje loptu preko peterca. Prebacuje se do Mohameda Salaha, koji puca iznad gola. No, sudac kaže da je lopta prešla granicu prije ubačaja

3′ Trent Alexander-Arnold ubacuje iz slobodnog udarca, ali ravno na glavu Karima Benzeme. Sljedeći ubačaj Liverpoola hvata Courtois

2′ Liverpool je krenuo s visokom presingom

0′ Utakmica je napokon krenula!

21:30  Ovo je prvo finale Lige prvaka za suca Clementa Turpina. U šest utakmica ove sezone pokazao je četiri crvena kartona, ali tri u jednoj utakmici (Porto protiv Atletico Madrida).

Bio je četvrti sudac kada su se ove momčadi susrele u finalu 2018. – i bio je sudac prošlosezonskog finala Europske lige između Villarreala i Manchester Uniteda.

21:20 Na novim snimkama vidi kako na navijačima s kartom, ali i djeci, koriste suzavac.

21:15 “Nisam siguran da je moguće imati lošije organiziran događaj, i da pokušavate. Apsolutno bezobrazno i opasno”, napisao je na Twitteru legendarni engleski nogometaš Gary Lineker.

21:10 “Upravo sam prvi put u životu poprskan suzavcem. Nikada nisam vidio ovakav kaos ni na jednoj utakmici na kojoj sam osobno bio”, prenio je riječi svog novinara BBC na Twitteru. Novinar Nick Parrott pokušava ući na utakmicu.

Britanski novinari, su i ranije javljali da je policija protiv navijača ispred jednog zatvorenog ulaza koristila suzavac.

21:10 Objavljeno je da utakmica kasni pola sata. Nove snimke na Twitteru prikazuju kaotično stanje ispred stadiona.

21:05 Također, na Twitteru su se pojavile fotografije koje ukazuju na to da tisuće navijača Liverpoola ne mogu ući na stadion zbog golemih gužvi.

21:00 Početak utakmice odgođen je za 15 minuta zbog kaotičnog stanja ispred Stade de Francea.

Na Twitteru je objavljen video kako se navijači Liverpoola, bez ulaznica, pokušavaju probiti na stadion.

20:50 Liverpoolov autobus s igračima došao je na stadion 20 minuta kasnije nakon Realovog. Liverpoolov bus zapeo je u gužvi i morao se probijati do stadiona ispred kojeg je i dalje kaos na ulazima.