UŽIVO: A SAD ARGENTINA! Hrvatska osvojila tri boda protiv Nigerije!

HINA/Pixsell/Nacional

Hrvatska nogometna reprezentacija od 21 sat u Kalinjingradu igra svoju prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu protiv Nigerije. Očekuje se kako će Zlatko Dalić na travnjak poslati najofenzivniji sastav u povijesti, a s tribina će ih bodriti desetak tisuća navijača koji su od jutra ‘okupirali’ ovaj ruski grad.

U prvoj utakmici skupine Island i Argentina odigrali su 1:1.

SASTAVI:

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Rakitić, Modrić, Rebić, Kramarić, Perišić, Mandžukić.
NIGERIJA: Uzoho, Balogun, Ekong, Idowu, Iwobi, Ndidi, Moses, Shehu, Etebo, Mikel, Ighalo.

UŽIVO:

90’+4 Utakmica je završena! Hrvatska je na čelnoj poziciji skupine D nakon pobjede nad Niherijom.

90’+2 Strašna prilika za Hrvatsku. Kovačić je krenuo prema vratima Nigerija. Odlučio je sam završiti akciju, a na drugoj strani je imao samog Perišića. Vratar Nigrije obranio je njegov udarac

89′ Žuti karton za Brozovića

88′ Posljednja izmjena i kod Nigerije. Izašao je Mikel, a ušao Simy

85′ Izlazi Mario Mandžukić, zamijenit će ga Marko Pjaca

82′ Subašić mirno pokupio još jedan ubačaj Nigerijaca

78′ Izašao je Ante Rebić, zamijenio ga je Mateo Kovačić

77′ Ihenaco je iskušao udarac, ali nije bio precizan

73′ Nova izmjena kod Nigerije, ušao je Kelechi Ihenacho umjesto Ighala

72′ “Ako Leo Messi gleda utakmicu, ovako se izvode penali”, komentar je BBC-jevog Terryja Butchera

71′ GOOOOOOL! Luka Modrić precizan je s bijele točke!!! Smireno, preciznim prizmenim udarcem hrvatski kapetan pogađa za 2:0!

69′ Perišić izborio korner za Hrvatsku. Izveo ga je Modrić, a nakon starta na Mandžukiću, brazilski sudac svira jedanaesterac. Ekong je Mandžukića uhvatio baš u pravom hrvačkom zahvatu, te dobio i žuti karton

68′ U drugom poluvremenu nema tečnosti kod Hrvatske. Teško spajaju dva-tri točna dodavanja

62′ Mijenja i nigerijski izbornik. Izašao je Iwobi, a u šao Ahmed Musa

60′ Prva izmjena kod Hrvatske. Izlazi Kramarić, a ulazi Marcelo Brozović.

59′ Sada su NIgerijaci iskušali Subašića. Ipak, udarac je bio laka zadaća za našeg vratara.

55′ Modrić je ukrao loptu Nigerijcima, dodaje do Perišića koji sjajno ubacuje peterac. Tamo je Rebić koji promašuje čistu priliku. Ali, zastavica pomoćnog suca bila je u zraku, pa se gol i da ga je Rebišć zabio, ne bi priznao.

50′ Rakitić pokušava iz daleka, ali ne uspijeva pogoditi okvir gola. Dalekometni udarci danas nam nisu na razini. Pokušavali su Perišić, Kramarić i Rakitić

49′ Nigerija je bolje otvorila drugo poluvrijeme, lopta je u protekle četiri minute praktički stalno u njihovom posjedu

47′ Serija kornera za Nigeriju, Perišić je nakon trećeg kornera napokon uspio izbiti loptu iz šesnaesterca

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+2 Završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska na odmor odlazi s prednošću od 1:0, zahvaljujući autogolu Eteba, koji je u gol skrenuo Mandćukićev udarac glavom.

45’+1 Moses je okušao svoj udarac iz daljine, ali udarac odlazi daleko iznad vrata

45′ Prekršaj Rebića blizu šesnaesterca. Slobodni udarac izveo je Balogun, lopta je došla do Iwobija, ali Lovren je uspio blokirati udarac

40′ Rebić je ostao ležati na travnjaku, čini se kako je u pitanju koljeno. Ali, ubrzo se pridiže i nastavlja utakmicu

39′ Rakitić sjajno ubacio za Kramarića u šesnaestercu, ali njegov udarac glavom odlazi malo iznad gola

32′ GOOOOOOOL!!!!! Hrvatska vodi!! Korner je izveo Modrić, Rebić prebacio do Mandžukića koji se oslobodio svojih čuvara, Mandžukić pucao glavom, a lopta se odbila od noge Eteba i završila iza leđa Uzohoa!

30′ Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Ivan Rakitić

21′ Gužva sada u našem šesnaestercu, nekoliko pokušaja Nigerije, ali naš blok i skok bio je uspješniji

16′ Rakitić lijepo uposlio Kramarića, ovaj puca malo pored gola. Čini se da je Hrvatska preuzeka kontrolu

14′ Rebić je sjajno prošao po boku, Mandžukić proslijedio do Perišića, koji puca malo iznad grede. Prva prava prilika na utakmici

12′ Ubacili su Nigerijci u peterac, ali bio je to lak ‘plijen’ za Subašića

3′ Rebić je projurio po lijevoj strani, Perišić je bio na drugoj stativi, ali loptu je u zadnji tren izbio nigerijski branič

2′ Sa tribina glasno odjekuje ‘Zovi samo zovi’ hrvatskih navijača

0′ Utakmica je počela! Sretno Hrvatska!!!

UOČI UTAKMICE:

20:55 Izvode se nacionalne himne Hrvatske i Nigerije

20:55 Sudac susreta je Brazilac Sandro Meira Ricci

20:50 Reprezentativci Hrvatske i Nigerije izlaze na travnjak stadiona u Kalinjingradu.

20:30 Velik broj navijača već je na tribinama. Očekuje ih se oko deset tisuća.

20:00 Stigle su postave! Kako je i najavljivano, Hrvatska će istrčati u vrlo ofenzivnom izdanju.

19:30 Hrvatski reprezentativci stigli su na stadion, a HNS je na Twitteru objavio fotografije svlačionice.