UŽIVO: DRAMA U LENSU Portugal zabio nakon odlične prilike Hrvatske!

Od 21 sat uživo pratimo susret osmine finala Europskog prvenstva između Hrvatske i Portugala. Utakmica se igra u Lensu, na stadionu Felix Bollaert-Delelis, a pobjednik susreta u četvrtfinalu će se sastati sa Poljskom, koja je danas nakon penala slavila protiv Švicarske.

UŽIVO:

120′ GOTOVO JE! PORTUGAL IDE DALJE, HRVATSKA DOMA

119′ Izašao Ćorluka, ušao Kramarić

117′ PORTUGAL ZABIO! Nakon sjajne prilike Hrvatske, Portugal je iz kontre uspio zabiti pogodak! Izbijena lopta gurnula je Portugal u kontru, Ronaldo brani pokušaj Ronalda, Quaresma zabija nakon odbijene lopte

117′ Ivan Perišić pogodio vratnicu!

113′ Korner za Hrvatskiu – Brozović ubacio – Vida glavom promašio prazna vrata!!! Lopta otišla malo iznad gola

110′ Izlazi Rakiti, ulazi Marko Pjaca. Rakitić je večeras pretrčao 13 kilometara

108′ Izlazi Adrien Silva, ulazi Danilo. Posljednja promjena kod Portugala

106′ Započeo je i drugi produžetak. Još nas 15 minuta dijeli od još jedne drame i lutrije jedanaesteraca… Nadamo se da će naši reprezentativci barem jednu loptu do onda poslati iza leđa Rui Patricija

105’+1 Završen je prvi produžetak. I dalje bez pogodaka, i dalje bez udaraca u okvir

105′ I dalje bez prijetnje za Rui Patricija. Perišić puca, potpuno iskosa, ali udarac odlazi van okvira gola

104′ Ovo je prva utakmica od 1980. godine na Europskim prvenstvima u kojoj niti jedna momčad ije uputila udarac u okvir vrata u 90 minuta

102′ Korner za Portugal. Izvodi ga Quaresma, velika gužva u našem šesnaestercu, ali Brozović izbija. Ćorluka ostao ležati, ulazi liječnička ekipa. Ćorluka se drži za preponu

100′ Novi pokušaj Brozovića iz daljine, ponovno ne ide u okvir gola

99′ Luka Modrić je danas bio vrlo uspješan u duelima u kojima se našao. Od 12, osvojio ih je 9, a većina ih je bila zračnih.

97′ Srna je danas ubacio nekoliko vrlo opasnih lopti. Ovu posljenju izbila je portugalska obrana

96′ Kalinić je bio u izvanrednoj poziciji, Rakitić ga je odlično pronašao, ali Kaliniću lopta prelazi preko noge

94′ Zanimljiva lopta Ćorluke prema Perišiću, ali pogađa ponovno pokraj vratiju

92′ Prekršaj Sanchesa nad Modrićem. Čini se da je Luka dobio po koljenu. Od žutog kartona ništa. Slobodni udarac izvodi Srna, pogađa živi zid od samo dvojice Portugalaca

92′ I to se dogodilo. Cristiano Ronaldo u prvih 90 minuta ovog susreta nije uputio niti jedan udarac na vrata suparničkog gola

91′ Započeo je prvi produžetak osmine finala Hrvatske i Portugala, u kojoj niti jedna reprezentacija nije uputila niti jedan udarac u okvir gola

22:54 Srna održao govor u krugu reprezentativaca uoči prvog produžetka. Na kraju se čuo urlik naših: “Hrvatska!”

90’+3 Kraj 90 minuta. Idemo u produžetke.

90’+3 Korner za Hrvatsku, još je desetak sekundi do kraja. Rakitićev udarac izbija Cristiano Ronaldo.

90′ Srna lijepo ubacio, Pepe odlično izbio ispred natrčalog Kalinića

90′ Igrat će se tri minite sudačke nadoknade

88′ Prva promjena kod Hrvatske. Izlazi Mario Mand+ukićč, ulazi Kalinić

87′ Nova promjena kod Portugala. Izlazi Joao Mario, ulazi Quaresma. Za ulazak se sprema i Nikola Kalinić

82′ Pepe ‘namjestio’ most Mandžukiću koji bolno pada na leđa. Ulazi liječnička ekipa. Hrvatski napadač se vraća u igru, čini se da je sve u redu

81′ Već 19. prekršaj Portugala, Sanches je ovoga puta nagazio na Badelja. Hrvatska je napravila sedam prekešaja

80′ Dobar izlazak Mandžukića nakon auta, ali uz presing Portugalaca, nije imao pomoć suigrača. U sljedećoj akciji ponovno pokušava Rakitić, ali danas nije precizan. Bude se hrvatski navijači

79′ Čačić i dalje ne mijenja nikoga, iako je do kraja svega desetak minuta

78′ William Carvalho dobija prvi žuri karton na utakmici zbog starta nad Brozovićem

75′ Skraćeni korner, nakon prekršaja nad Srnom. Cristiano Ronaldo je blokirao. U sljedećoj akciji Perišić ponovno pred vratima Portugala, a Rui Costa hvata loptu ispred njega

74′ Portugal je danas posve druga momčad od one koju smo gledali u grupnoj fazi turnira. Potpuno su koncentrirani i zatvaraju dobro naše igrače.

71′ Težaki centaršut Brozovića za Perišića, čiji udarac odlazi visoko iznad gola. Još uvijek bez udarca u okvir vrata, sa obje strane

70′ Prekršaj Rakitića nad Sanchesom, koji je unio živost kod Portugala. Nakon ubačaja, Vida izbacuje

67′ Vida odlično reagirao nakon krasnog ubacivanja za Ronalda. Mirno je Vida izbio loptu ispred Portugalca. Ulazimo u kritične trenutke za Hrvatsku, Portugal se potpuno probudio

64′ Strinić dobro iznacio ispred Nanija, Portugalci traže penal, Strinić ga je udario nogom u namjeri da izbije loptu. Sudac se nije oglasio. Prosvjedočili smo koliko je Portugalu potrebno malo da se oslobode. Sve je teže hrvatskim nogometašima, Portugal sve slobodniji

62′ Slobodan udaraca za Hrvatsku, odlična pozicija za Vidu i Mandžukića, ali su si zasmetali, te je lopta sijevnula pored vratnice. Odlična prilika za Hrvatsku

61′ Strinić lijepo ubacio, Fonte ispred Mandžukića uspijeva izbiti u aut

59′ Brozović lije prošao, ali na kraju nije uputio ni udarac ni centaršut

57′ Probao Sanches, ali nije precizan, hrvatska obrana izigrana

56′ Aut za Hrvatsku, Modrić puca s velike udaljenosti, udarac odlazi visoko iznad gola

52′ Lijepa akcija Mandžukića i Strinića, lijepo je ubacio u šesnaesterac, ali portugalski braniči izbacuju u korner ispred Brozovića. U novoj akciji Brozović ponovno tuče iznad vrata

49′ Prva promjena kod Portugala. Izlazi Gomes, a ulazi Sanches

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

21:54 Također, prva je ovo utakmica na ovom EURO-u u kojoj Hrvatska nije uspjela zabiti pogodak u prvom poluvremenu

21:51 Treća je ovo utakmica na Europskom prvenstvu u kojoj u prvom poluvremenu nije upućen niti jedan udarac u okvir vrata

45’+1 Završeno je prvo poluvrijeme. Nula-nula. Niti jedna strana nije drugoj dala prostora za neke ozbiljnije prilike. Hrvatska je ukupno uputila tri udarca prema golu, Portugal jedan, ali niti jedan od njih nije završio u okviru gola. Raspoloženi su kod Hrvatske Rkitić i Srna, ali nedostaje im pomoć suigrača. Zasada Hrvatska dobro zatvara Ronalda i ne dopušta mu slobodu za igru.

45′ Još jedan slobodni udarac za Hrvatsku. Rakitić ubacuje, Pepe izbija u korner. Udarac iz kuta izveo je Rakitić, ali sudac kaže da je Vida napravio prekršaj u napadu

41′ Loš centaršut Strinića, imala je dobru priliku Hrvatska, ali Strinić se odlučio za proigravanje. Perišić mu je dao idealnu loptu. Odmah kontra, ali Nani radi prekršaj nad Ćorlukom

40′ Novi prekršaj nad Rakitićem, Gomes je dobio zadnje upozorenje suca

36′ Prekršaj za Hrvatsku. Nakon ubacivanja, Vida pokušava glavom, ali ponovno nema udarca u okvir, lopta odlazi pored gola

34′ Prvi korner za Hrvatsku. Izveo ga je Srna, ali Mandžukić ne pogađa dobro glavom, okružen dvojicom Portugalaca

34′ Portugalci nastavljaju s grubim prekršajima, koje sudac na vidi. Fonte je nagazio Rakitića dok je ovaj bio na zemlji.

32′ Hrvatski reprezentativci prisilili su Portugalce na dosta pogrešaka. Utakmica je zasada prilično slaba, s obje strane

30′ Perišić je s desne strane istrčao kontru, u svom stilu, ulazi u šesnaesterac i puca prema golu. Njegov udarac odlazi pored vrata

25′ Prvi udarac po golu. Nakn centaršuta iz slobodnog udarca, Pepe pokušava glavom, ali lopta odlazi iznad vrata Danijela Subašića

24′ Samo mali dodir po nogama Cristiana Ronalda klasificira se prekršajem, dok je s druge strane sam Ronaldo napravio nekoliko grubljih prekršaja nad hrvatskim reprezentativcima.

24′ Drugi su pak oduševljeni s hrvatskim dresom.

21′ Dok se čekaju ozbiljnije prilike, društvene mreže zabavljaju se novom frizurom Ivana Perišića. ‘Game hair’.

19′ Portugal se lagano probudio, ali Hrvatska zasada otklanja sve potencijalne opasnosti

15′ Mala neopreznost u obrani. Srna se spetljao, a Badelj izbacio za prvi korner na utakmici, ali obrana je izbila ubačaj Portugalaca

11′ Još nema udarca prema golu. Trebao je biti dosuđen korner za Hrvatsku, ali španjolski sudac ispravno vidi da je Strinić uoči akcije pogrešno izveo aut za Hrvatsku

8′ Portugalci su se malo oslobodili, ali još uvijek nema opasnosti na bilo kojoj strani

4′ Na samom početku utakmice Hrvatska je preuzela inicijativu, u četvrtoj minuti susreta ‘Vatreni’ imaju posjed lopte od 97%

1′ Utakmica je počela! Sretno Hrvatska!!!

UOČI UTAKMICE:

20:59 Sudac večerašnjeg susreta je Španjolac CarlosLast eVelasco Carballo

20:56 Hrvatska večeras prvi puta na Europskom prvenstvu u Francuskoj nastupa u svojoj prvoj garnituri dresova, crveno-brijeloj, koja je uoči EURO-a proglašena najljepšom na cijelo turniru. Neka nam donese sreću!

20:54 Sve je spremno za početak utakmice osmine finala između Hrvatske i Portugala. Nogometaši obje reprezentacije izašli su na travnjak sradiona u Lensu. U tijeku je izvođenje nacionalnih himni.

20:40 “Večeras će nam trebati doza smirenosti. Možda ne moramo briljirati igrom, ali treba nam rezultat”, rekao je Kruno Jurčić za HRT uoči utakmice.

20:22 UEFA je objavila video dolaska hrvatskih reprezentativaca na stadion Felix Bollaert-Delelis:

20:18 “Sve je moguće”, rekao je Vedran Ćorluka za UEFA-u, koja je uoči utakmice s Portugalom na svojoj Facebook stranici objavila intervju s hrvatskim braničem.

“Anything is possible”

We talked to Croatia’s Vedran Corluka about the importance of belief within the Hrvatski nogometni savez squad.. #CROPOR #EURO2016

Posted by UEFA on Saturday, June 25, 2016

20:10 Ovako izgledaju početne postave uoči posljednje subotnje osmine finala između Hrvatske i Portugala:

19:55 Objavljen je i sastav Portugala:

19:50 Objavljena je i početna postava Hrvatske za Portugal: Subašić – Srna, Vida, Ćorluka, Strinić – Badelj, Modrić – Brozović, Rakitić, Perišić – Mandžukić. Čačić po četvrtfinale EURO-a ide sa istom postavom kao u prve dvije utakmice.

19:35 Obje reprezentacije krenule su, i stigle, na stadion u Lensu.

19:16 Hrvatski navijači obojali su Lens u crveno i bijelo. Nevjerojatnom atmosferom i navijanjem pripremaju se za utakmicu i oduševljavaju Francuze, ali i cijeli svijet.

>> FOTO: LUDNICA U FRANCUSKOJ Lens preplavile kockice, traje ‘bitka za Eiffel’

19:00 Hrvatski izbornik Ante Čačić na travnjak će poslati najsnažniju ekipu, sa Modrićem i Mandžukićem, koji su dvoboj protiv Španjolske propustili zbog ozljeda. Svi su igrači na raspolaganju obojici izbornika, i kod Portugala se vratio Raphael Guerreiro nakon problema s mišićem, zbog čega nije konkurirao za utakicu protiv Mađarske.

Hrvatska je iznenadila cijeli svijet, nanijevši u trećem kolu EURO-a Španjolcima prvi poraz na Europskim prvenstvima nakon 12 godina. Ali, Hrvatska oduševljava i igrom, borbenošću i zajedništvom, a svi svjetski mediji u idealnu postavu grupne faze prvenstva uvrstili su od jednog do trojicu hrvatskih reprezentativaca. Također, mnogi su Hrvatsku proglasili reprezentacijom koja je najviše pokazala na ovom prvenstvu, a Ivana Perišića vide kao sjajnog kandidata za najbokjeg igrača cijelog turnira.

Protiv Portugala, koji se u osminu finala provukao sa tri remija, Hrvatska ulazi kao blagi favorit, pokazuju kladionice. Iako, nokaut sistem potpuno je drugačiji i svi su naši igrači svjesni kako nema opuštanja, te kako pravi turnir zapravo tek sada počinje. Portugal će uvelike ovisiti i o raspoloženosti Cristiana Ronalda, koji se probudio protiv Mađarske i postigao dva pogotka. Ali, Portugalci su zabrinuti zbog defanzivnih pogrešaka, koje se protiv Hrvatske, kažu, ne smiju ponoviti.

Statistiku znamo. U dosada tri odigrane međusobne utakmice, dvije prijateljske i jednu natjecateljsku, Portugal je odnio sve tri pobjede, uz gol razliku 6:0.

U posljednjih 10 utakmica na EURO-ima Hrvatska je izgubila samo jednu utakmicu (poraz od Turske 2008. godine nakon penala računamo kao remi) – sa šest pobjeda i tri remija. Također, u posljednjih 10 međunarodnih utakmica Hrvatska je neporažena. Upisali smo osam pobjeda i dva remija. Jedini veliki turnir u kojem je Hrvatska upisala pobjedu u nokaut fazi, bilo je Svjetsko prvenstvo 1998. upravo u Francuskoj.

Na stadionu Bollaert-Delelis u Lensu Hrvatska je nastupala samo jednom – 1998. godine u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva svladali smo Jamajku sa 3:1. Ivan Perišić na velikim je natjecanjima sudjelovao u čak sedam golova – strijelac je bio četiri puta, asistent tri puta. Jedino Davor Šuker ima bolji skor od njega – sa devet golova i jednom asistencijom.

Portugal je jedina momčad na EURO-u u Francuskoj koja je remizirala u sve tri utakmice grupne faze turnira. Odigrali su najviše utakmica (31) na EURO-ima, bez da su osvojili naslov prvaka. U zadnjih deset natjecateljskih utakmica su neporaženi. Upisali su tri remija i sedam pobjeda, a sve su pobjede bile sa samo jednim golom razlike. Posljednjih sedam golova koej su postigli na EURO-ima djelo su ili Ronalda (5) ili Nanija (2).