UŽIVO: DELIRIJ U GRADSKOM VRTU Bočkaj iz slobodnjaka odveo Osijek u playoff!!!

EPA/Facebook/Nacional

Nogometaši Osijeka večeras će pred prepunim tribinama Gradskog vrta pokušati izboriti prolaz u playoff Europa lige. S druge im strane stoji favorizirani PSV Eindhoven, kojeg su senzacionalno pobijedili u prvoj utakmici u Nizozemskoj prije tjedan dana. Jedini pogodak za Osječane postigao je kapetan Borna Barišić s bijele točke u 57. minuti.

Bila je to najveća europska pobjeda u povijesti Osijeka, a večeras će, nošeni ogromnom podrškom svojih navijača, pokušati zadržati ostvarenu prednost. Iz kluba su najavili kako očekuju rekordnu posjetu u posljednjih petnaestak godina, a bog velike potražnje otvorena je i velika tribina Zapad.

Sastavi:

Osijek: Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Šorša – Mioč, Mudražija – Bočkaj, Lopa, Grezda – Ejupi

PSV: Zoet – Arias, Luckassen, Isimat-Mirin, Brenet – Van Ginkel, Hendrix, Pröpper, Bergwijn – Locadia, Lozano

UŽIVO:

90′ Gotovo je! Osijek je izbacio PSV!

85′ Novi pokušaj Bočkaja, obrana Zoeta

79′ Bočkaj dribla igrače PSV-a na krilu, ubacuje u sredinu, ali Ejupi nije uspio dobro pucati

70′ Prijeti Osijek iz kornera, sam je ostao Barišić ali nije dobro zahvatio loptu

61′ PSV ima slobodni udarac na 20-ak metara od gola Malenice, ali pokušaj odlazi iznad gola

53′ Pokušava PSV, nekoliko su puta prijetili Malenici. Bočkaj je nekoliko puta iskušavao svoj udarac iz slobodnjaka, ali nije uspio ponoviti onog iz 25. minute

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Završeno je prvo poluvrijeme na Gradskom vrtu. Hrabri Osijek vodi 1:0 protiv favoriziranog PSV-a, nakon sjajnog pogotka Bočkaja iz slobodnog udarca

42′ Odlična obrana Malenice iz blizine, blok je zaustavio drugi udarac Nizozemaca

40′ Sjajna prilika Nizozemaca, ali udarac s ruba šesnaesterca odlazi iznad gola Malenice

25′ OSIJEK VODI 1:0 Strijelac Petar Bočkaj iz slobodnog udarca!!!

22′ Sjajna prilika za Osijek – Mioč je lijepo uposlio Ejupija, ali ovaj ne uspijeva zahvatiti loptu pred golom gostiju

10′ PSV ima loptu u nogama, pokušavaju svim snagama doći do zgoditka koji bi ih vratio u igru. Ali, i Osijek je hrabro ušao u utakmicu.

1′ Počela je utakmica