UŽIVO U finišu utakmice Island poveo

EPA|Nacional

Island i Hrvatska od 20:45 asti u Reykjaviku igraju derbi skupine I u šestom kolu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

UŽIVO:

90′ Kraj utakmice na Islandu, hrvatska reprezentacija doživjela je prvi poraz u ovim kvalifikacijama

89′ Nakon što je Kalinić obranio opasan udarac Islanđana, nakon kornera Magnusson pogađa glavom za vodstvo Islanda.

87′ Mandžukić izlazi, priliku u posljednjim minutama dobiva Ivan Santini

86′ Prilika za Islanđane, Vida izbija ispred Kalinića.

81′ Izašao je Bjarnason, ulazi Gislason

77′ Finnbogason je izašao, u igri je i treći Sigurdarsson.

66′ Brozović je pucao s dvadesetak metara, islandski vratar brani

65′ Perišić je ubacio prema Mandžukiću, ali brži od napadača Juventusa je islandski vratar

63′ Prva promjena kod Hrvatske – izlazi Nikola Kalinić, ulazi dvostruki strijelac iz Maksimira Marcelo Brozović.

56′ Bjarnason je pucao odmah u drugoj akciji, ali ni on ne uspijeva pogoditi okvir gola Lovre Kalinića

55′ Perišić je dobro ubacio u peterac, gdje je loptu dočekao Kalinić, ali ne uspijeva pogoditi okvir gola

46′ Započelo je drugo poluvrijeme na Islandu, zasada nema promjena u sastavima

45’+1 Hrvatska je u prvom poluvremenu imala posjed lopte od 59%. Prema vratima Islanđana naši su reprezentativci pucali pet puta. Islanđani su prema vratima Lovre Kalinića pucali četiri puta, ali niti jedan udarac nije išao u okvir gooa

45′ Završeno je prvo poluvrijeme na Islandu. Španjolski sudac nije označio nikakvu nadoknadu

44′ Novi udarac Islanđana prema golu Kalinića, ali nema udarca u okvir vrata

34′ Prekršaj Lovrena u opasnoj zoni. SLobodni udarc za Island – Gylfi Sigurdsson je pucao blizu gola, ali bez opasnosti za Lovru Kalinića

18′ Pokušao je i Kalinić izdaleka, ali ni on ne pogađaokvir gola

11′ Modrić je pucao s dvadesetak metara, ali lopta odlazi daleko od okvira gola

8′ Odličan prodor naših, Perišić se sjurio i lijepo ubacio, ali Kalinić i Mandžukić nisu mogli do lopte

5′ Island je bolje otvorio utakmicu, ali zasada još nema većih prilika

1′ Započela je utakmica

UOČI UTAKMICE:

20:00 Večerašnju utakmicu sudi Španjolac Alberto Undiano Mallenco.

19:50 Objavljeni su i službeni sastavi za večerašnju utakmicu

OBJAVLJENO RANIJE:

Hrvatska je vodeća momčad skupine I sa 13 bodova i još je uvijek jedina neporažena momčad skupine te je primila samo jedan pogodak.

Island za ‘Vatrenima’ zaostaje tri boda, a jedini poraz u kvalifikacijama doživjeli u u Zagrebu protiv Hrvatske (2:0) prije sedam mjeseci. Oba pogotka za Hrvatsku postigao je Marcelo Brozović.

Hrvatski izbornik Ante Čačić na Island je morao otputovati bez Danijela Subašića, Šime Vrsaljka, Vedrana Ćorluke, Ivana Rakitića, Marka Pjace i Andreja Kramarića.

SASTAVI

ISLAND: Haldarsson, A. Skulason, Ingason, Arnason, Saevarsson, G. Sigurdsson, O. Skulason, Hallfredsson, Gunnarsson, Finbogasson, Sigurdarsson

HRVATSKA: L. Kalinić, Pivarić, Vida, Lovren, Jedvaj, Kovačić, Badelj, Modrić, Mandžukić, N. Kalinić, Perišić