UŽIVO Hrvatska imala +8, pa potonula – Slovenija osvojila broncu na SP-u

epa05747655 Croatian players celebrate after the quarter final match between Spain and Croatia at the IHF Men's Handball World Championship in Montpellier, France, 24 January 2017. Croatia won 30-29.  EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras od 20:45 sati bori se za brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, a sa druge će strane stajati reprezentacija Slovenije predvođena izbornikom Veselinom Vujovićem.

Hrvatska je u petak izgubila polufinalnu utakmicu od Norveške nakon produžetaka, dok je Slovenija izgubila u četvrtak od domaćina Francuske. Hrvatski su reprezentativci nakon bolnog poraza u jučerašnjem polufinalu najavili kako će ‘stisnuti zube’ i pokušati osvojiti brončanu medalju protiv Slovenije, koja je ipak imala dan više odmora.

Utakmicu uživo pratite od 20:45 sati

• Duvnjak promašio u posljednjoj sekundi – Slovenija je osvojila broncu!
  • Štrlek promašuje iz teške situacije, Slovenija u vodstvu! 31:30. Posljednja je minuta
  • Šebetić prolazi, ali Slovenija ide u brzi napad kojeg ponovno iskorištavaju s krila. Sjajna igra Slovenaca u snastavku, naši su potpuno pali.
  • Horvat promašuje s krila, a Slovenci su s druge strane precizni – rezultat je izjednačen.
  • Do kraja je ostalo još tri i pol minute
  • Duvnjak puca, ali od bloka se odbija u slovenske ruke. Dolenec zabija za samo jedan pogodak razlike
  • Cindrićev udarac obranjen, Slovenci pogađaju s krila za povratak na samo dva razlike
  • Izgubljena lopta naših, Grebenc prolazi za -3
  • Sedmerac za Sloveniju, prekršaj nad Bezjakom. Pešić na golu – Janc siguran
  • Slovenci pogađaju s krila s igračem manje. Slovenija se ne predaje, naši su ušli u period lošije igre. Ali, Horvat vraća na +5, četvrti je to gol Horvata iz isto toliko pokušaja
  • Babić je pozvao time-out zbog slabije igre u napadu. Duvnjak puca, Lesjak brani, ali Duvnjak ponovno hvata loptu za novi napad Hrvatske. Isključenje za Slovence, Mačkovšek je oštro faulirao Kontreca. Cindrić prolazi sam za 28:23
  • Mamić puca, ali pogađa vratnicu, brzi pogodak Slovenaca za -4
  • Štrlek s krila zabija još jedan pogodak, Blagotinšek iznuđuje sedmerac za Sloveniju. Pešić je na golu, ali ne uspijeva obraniti Marguču, koji je realizirao i svoj treći sedmerac
  • Prošao je ponovno Blagotinšek s crte. Stepančićev udarac završava u bloku. Naša obrana zaustavila kontru Slovenaca, a još jedan gol daje Blagotinšek. Hrvatska ima vodstvo od 26:21
  • Izgubljena lopta naših, Slovenci prolaze s crte. Prvi gol večeras zabio je Blagotinšek. Duvnjak sjajno asistira Horvatu koji je utrčao na crtu i pogodio za 26:19
  • Cindrić pod prekršajem pogađa za 25:18, a Stevanović ‘skida’ još jednu loptu
  • ‘Bomba’ Cindrića završava na gredi, koja se vjerojatno još uvijek trese. Pogađa Bezjak nakon solo prodora.
  • Kontrec pogađa nakon sjajnog dodavanja Duvnjaka, ali s druge strane Grebenc postiže brzi pogodak za Sloveniju
  • Grebenc napokon prolazi Stevanovića, pucao je pored bloka i pogodio za 22:16. Duvnjak zabija za 23:16, a Kavtičnik promašuje cijeli gol.
  • Sjajan gol Štrleka za 21:15. Duvnjak krade još jednu loptu, nakon duplog pasa s Horvatom Duvnjak i završava kontru za najveće vodstvo naših
  • Slovenci blokom zaustavljaju naš napad, a Stevanović brani još jedan zicer. Odlično izdanje Stevanovića večeras!
  • Isključenje Muse zbog prečvrstog starta. Izgubljena lopta Slovenaca. Veliki nesporazum u našem napadu, ali Duvnjak krade loptu s druge strane, iz kontre pogađa Šebetić. Stevanović ponovno brani zicer Dolencu
  • Izgubljena lopta naših, Zarabec iz kontre pogađa za -3. Slovenija je napravila 2:0 u prve tri minute drugog poluvremena. Ali, Cindrić izbija na crtu i pogađa za 19:15
  • Mamić je pokušao lobom s crte, ali njegov pokušaj čita slovenski vratar Skok. Stevanović skida zicer Slovencima
  • Slovenija ima prvi napad, s crte pogađa Gaber.
  • Započelo je drugo poluvrijeme u utakmici za brončanu medalju između Hrvatske i Slovenije, u kojoj su naši rukometaši u prvom poluvremenu došli do prednosti od pet golova razlike.

• Prolazi Dolenec za 18:13. Gotovo je prvo poluvrijeme.
  • Još jedno probijanje Slovenaca, nemaju rješenja u napadu. Cindrić prolazi 1 na 1. postiže svoj četvrti pogodak večeras.
  • Slovenci rade višak na krilu, Stevanović je bio nemoćan. Cindrić koristi grešku u slovenskoj obrani i vraća na +5. Vuković je dobio žuti karton zbog negodovanja i dobacivanja
  • Sjajan pogodak Šebetića pod gredu, s druge strane suđeno probijanje Slovencima. Hrvatska je kompletna – Šebetić ponovno sjajno i snažno pogađa za +5 Hrvatske
  • Horvat zaradio dvije minute, malo je prečvrsto krenuo prema slovenskom igraču. Dolenec pogađa i vraća na -3
  • Bezjak zabio s igračem manje, Duvnjak je pokušao, ali Skok upisuje još jednu obranu. Novi napad za Hrvatsku – Štrlek postiže svoj četvrti gol večeras
  • Isključenje za Henigmana zbog grubog starta na Cindriću, nakon time-outa Šebetić ne pogađa izvana.
  • Žuti karton za Kontreca, snažan udarac Henigmana Stevanović ne može obraniti. Sjajan pogodak Šebetića, suci dosuđuju prijestup Slovencima. Imamo priliku otići na +5
  • Stevanović brani ‘bombu’ Slovenaca izvana, upisuje četvrtu obranu večeras. Još jedan žuti karton za Slovence, Mamić pogađa za 12:8
  • Koraci Slovenaca, Cindrić pogađa na nepostavljenu obranu Slovenaca. Hrvatska vodi 11:8
  • Musa pogađa, ali suci pokazuju na sedmerac i žuti karton Slovencima. Zlatko Horvat je siguran
  • Cindrić gađa ravno u Skoka, Slovenija smanjuje na 9:8 preko Henigmana
  • Gaber pogađa s crte, ponovno je dva razlike. Stepančić pokušava, ali gađa vratnicu. Lopta se odbila Slovencima u ruke. Promašaj Slovenaca uz dobru i čvrstu obranu Hrvatske
  • Oduzeta lopta našima zbog faula u napadu Kontreca. Promašaj Slovenaca s druge strane. Duvnjak ‘bombom’ vraća na +3 Hrvatske
  • Marguč pogađa s krila za -2 Slovenije. Stepančić se oslobodio i pogodio za 8:5. Sedmerac za Sloveniju zbog obrane iz prostora. Marguč je siguran
  • Nova ukradena lopta Slovencima, Horvat pogađa s krila, i to lobom
  • Kavtičnik pogađa kroz blok Hrvatske. Treći promašaj Mandalinića, ali naši kradu loptu, a Mandalinić pogađa nakon kontre.
  • Još jedan neiskorišten napad Slovenaca, a Štrlek istrčava još jednu kontru i pogađa za 5:3 Hrvatske
  • Naši kradu još jednu loptu, Štrlek ponovno siguran, a Hrvatska po prvi puta prelazi u vodstvo
  • Stepančić se diže, ali puca pored slovenskog gola. Slovenci pucaju pod pritiskom oduzimanja lopte, Stevanović brani. Mandalinić puca preko gola. Stevanović s druge strane upisuje još jednu obranu, a Duvnjak pogađa za 3:3 iz brze akcije
  • Naši su ukrali loptu, a Štrlek iz kontre pogađa za 2:2. Slovenija je izborila sedmerac. Stevanović nije mogao obraniti, Slovenija vodi 3:2
  • Mandalinićev udarac čita slovenski vratar Skok, njegov suigrač iz Zagreba
  • Cindrić prolazi za 1:1, šut s krila brani Stevanović, ali Slovenija ima novi napad. S crte je sada Stevanović nemoćan. Hrvatska je kompletna