UŽIVO Pešić i Horvat izludjeli Egipćane u prvom poluvremenu, naši prevladali novu krizu

08.01.2016., Ivanic Grad - Pripremna utakmica Hrvatske rukometne reprezentacije protiv Slovenije uoci Europskog prvenstva u Poljskoj. Zlatko Horvat.  Photo: Petar Glebov/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija od 20:45 sati igra osminu finala Svjetskog prvenstva u Francuskoj, a snage će odmjeriti s Egiptom.

Hrvatska je do osmine finala doša zahvaljujući četiri pobjede i jednom porazu u skupini. Egipat je u svojoj skupini slavio protiv Katara, koji je danas senzacionalno s prvenstva ‘otpratio’ aktualne europske prvake Nijemce, koji su Hrvatskoj nanijeli jedini poraz u skupini. pobjednik ovog susreta u četvrtfinalu će igrati protiv Španjolske.

Susret osmine finala pratite uživo od 20:45 sati

• Utakmica je završila. Hrvatska je u četvrtfinalu protiv Španjolske
  • Oduzeta lopta našima, još jednom. Hrvatski blok zaustavlja još jedan napad, ali iz drugog pokušaja Egipćani prolaze za 21:18
  • Luka Stepančić je šepajući izašao iz igre.
  • Pročitana namjera Stepančića, Egipat smanjuje na 21:17
  • Cindrić još jednom prolazi za +5, a blok zaustavlja napad Egipćana
  • Neiskorišten napad naših, uslijedile su izgubljene lopte sa obje strane, a Hrvatska ima novi napad. Vodimo 4 razlike, do kraja je nešto više od 5 minuta. Sviran je prijestup našima, s druge strane Pešić brani, ali suđen je i prekršaj u napadu
  • Cindrićev udarac po zemlji završava u golu, dvije minute za Jakova Gojuna. Pešić ponovno brani dva udarca u jednom napadu, a Egipćenima suđen sedmerac. Ali Pešić brani i ovo!! Slična situacija kao i u prvom poluvremenu
  • Neobranjiv udarac Egipćana za 18:15, Musa se uspio osloboditi i s crte pogoditi. Ali, odmah primamo jefitn i brz pogodak
  • Egipćani promašuju naša vrata, Duvnjak diže na +4
  • Isključenje za Egipat, Cindrić zabija za 17:14
  • Stepančić zabija izvana za 16:13, oduzeta lopta Egipćanima, ali nema brze reakcije naših za kontru. Štrlek pokušava lobom, ali lopta završava na vratnici. Brz pogodak Egipćana, Hrvatska se nije uspjela vratiti u obranu
  • Veliki problemi u napadu na početku drugog poluvremena, još jedna izgubljena lopta. Egipat postiže brzi pogodak za -3, a babić zove time-out
  • Nova izgubljena lopta naših, ali nakon greške u obrani i izgubljene (već ukradene lopte) Egipat radi seriiju od 3:0. Sada je 14:10.
  • Oduzeta lopta Hrvatskoj zbog koraka, Egipćani iznuđuju sedam metara. Pešić ovoga puta nije uspio obraniti
  • Stepančićev udarac brani egipatski vratar, s druge strane brz pogodak Egipćana za 14:8
  • Šesti gol Horvata iz vrlo teške pozicije, Egipćani promašuju
  • Počelo je drugo poluvrijeme. Hrvatska ima prvi napad.

• Pešić reagira sa zvukom sirene. Hrvatska na odmor odlazi sa +6
  • Prekršaj u napadu Stepančića, lak pogodak za Egipćane. Hrvatska ima vodstvo 13:7
  • Mamić zabija novi hrvatski pogodak. Pešić sada brani dva udarca u jednom napadu, ali Musa zarađuje isključenje i prvi sedmerac za Egipćane – ali Pešić brani i taj udarac!
  • Pešić je upisao novu obranu, ali lopta se odbila ravno u ruke Egipćana. Drugi put Pešić nije uspio obraniti. Hrvatskoj je suđeno probijanje, a Pešić brani još jedan udarac Egipćana
  • Egipćani pogađaju vratnicu, vratio im se i isključeni igrač. Cindrić pogađa za 12:5
  • Probijanje Egipćana, a Musa iz kontre zabija za 11:5
  • Neiskorišten napad Hrvatske, ali Egipćanima su suđeni koraci. Novi napad naših. Dvije minute isključenja zbog starta na Cindriću i prvi sedmerac na utakmici. Horvat je siguran, ovo mu je već peti gol. Vodimo 10:5
  • Novi neiskorišten napad Egipćana, Horvat dovodi Hrvatsku do 6:3
  • Drugi pogodak Egipćana, ovaj s igračem manje. Stepančić s druge strane promašuje, a Egipćani iz kontre dolaze do -1. Hrvatska odmah vraća na 5:3.
  • Egipćani postižu pogodak s igračem manje, ali on je poništen zbog prijestupa. Duvnjak pokušava s druge strane i pogađa vratnicu, a lopta se odbija do Muse koji pogađa za 4:1
  • Nove dvije minute za Egipćane, zbog oštrog faula nad Stepančiću. Horvat daje i svoj drugi gol za 3:1 Hrvatske
  • Egipat postiže svoj prvi gol, na vratima je prvi puta ovo SP Pešić, koji je zamijenio Ivića
  • Probijanje Egipćana, Horvat postiže svoj prvi pogodak. Pokupio je jednu loptu i smireno pogodio za 2:0
  • Horvat s krila pogađa vratnicu, a Egipćani gube još jednu loptu. Štrlek iz kontre pogađa za 1:0