UŽIVO: Rijeka doživjela poraz od AEK-a na otvaranju Europa lige

Varazdin, 31.05.2017
HNK Rijeka novi je prvak Hrvatskog nogometnog kupa
foto HINA/ Marko JURINEC /

Nogometaši Rijeke od 19 sati na Rujevici igrau utakmicu prvog kola grupne faze Europa lige. Večerašnji protivnik im je grčki AEK.

SASTAVI:

RIJEKA: Prskalo, Vešović, Župarić, Elez, Zuta, Bradarić, Mišić, Kvržić, Gorgon, Heber, Gavranović

AEK: Anestis, Ćosić, Lopes, Vranješ, Bakakis, Simoes, Johansson, Christodoulopoulos, Mantalos, Klonaridis, Livaja

UŽIVO:

90’+4 Utakmica na Rujevici je završena. Rijeka je poražena 2:1

79′ Acosty pokušava zaprijetiti vratima AEK-a, ali u njegovom udarcu nije bilo preciznosti

70′ Simoes pokušava glavom nakon ubačaja Livaje. Simoes je ostao nečuvan, ali puca preslabo, te lopta završava u rukama Prskala

62′ Christodoulopoulos iz slobodnog udarca zabija za novo vodstvo grčke momčadi. Pucao je s dvadesetak metara iznad živog zida, Prskalo je krenuo na dobru stranu, ali nije uspio zaustaviti udarac Christodoulopoulosa

46′ Započelo je drugo poluvrijeme

45’+1 Završeno je prvo poluvrijeme. Na odmor se odlazi s rezultatom 1:1

41′ Mantalos je još jednom okušao udarac, ali Prskalo dobro reagira i brani njegov udarac.

40′ Slobodan udarac za AEK, Mantalos je pucao s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi malo iznad gola

29′ Elez za 1:1! Nakon odličnog ubacivanja Mišića iz kornera, Elez je ostao nepokriven, te lijepim udarcem nogom zabija za izjednačenje.

16′ Mantalos zabija za AEK-ovih 1:0. Bakakis je ubacio u šesnaesterac, lopta se odbijala i odbijala, na kraju došla do Mantalosa, koji mirno zabija za 1:0

5′ Sada pokušava Johansson, brani Prskalo

3′ Sjajna prilika za Ebera, pucao je sa desetak metara, ali vratar Anestis brani

1′ Utakmica je započela, Rujevica je puna, osim sjeverne tribine, koja je morala ostati prazna zbog kazne UEFA-e.

OZNAKE: Rijeka, europa liga, aek