DELIRIJ NA POLJUDU! Hajduku pobjeda nad Dinamom nakon tri i pol godine

31.08.2019., stadion Poljud, Split - Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, HNK Hajduk - GNK Dinamo. Dominik Livakovic Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj/PIXSELL

Danas je, u sklopu 7. kola HNL-a, na rasporedu prvi ovosezonski derbi Dinama i Hajduka.

Dinamo je vodeća momčad prvenstva s 13 bodova, četiri pobjede i jednim remijem, ali i utakmicom manje od Hajduka koji je drugi s 12 bodova – četiri pobjede i dva poraza.

Posljednji put kada je Hajduk slavio protiv Dinama na klupi ‘Bilih’ sjedio je upravo Damir Burić. Bilo je to minimalno slavlje, a jedini pogodak tog 20. ožujka 2016. godine postigao je Fran Tudor.

Iz Hajduka je tijekom dana stigla vijest kako je Poljud rasprodan, pa će večeras nogometaše s tribina bodriti oko 35 tisuća ljudi.

Tekstualni prijenos utakmice od 18:30 sati pratite na našem portalu.

SASTAVI:

HAJDUK: Ljubić – Juranović, Svatok, Simić, Čolina – Nejašmić, Hamza – Jradi, Caktaš, Dolček – Jairo.

DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Theophile, Leovac – Moro – Ivanušec, Gojak, Ademi, Oršić – Petković

UŽIVO:

90’+5 KRAJ UTAKMICE! HAJDUK JE SLAVIO PROTIV DINAMA NAKON TRI I POL GODINE!

90’+5 Za kraj crveni karton i Ljubiću, zbog odugovlačenja

90’+3 I jedan od pomoćnika Nenada Bjelice sada je dobio crveni karton

90’+3 Posljednja promjena kod Hajduka, ulazi Vušković umjesto Jaira

90’+2 Zamjena u Hajduku – izlazi Caktaš, ulazi Delić

90’+1 Mario Gavranović u dobroj prilici. Lopta je preskočila Simića i Svatoka, ali Ljubić je ponovno spreman

88′ Fantastična prilika za Hajduk. Jakoliš je izbio ispred Livakovića, koji sjajno brani njegov udarac

87′ ‘Projektil’ Hajrovića s oko 25 metara, Ljubić je bio spreman

84′ Žuti karton dobio je i Gavranović, zbog prekršaja nad Juranovićem

80′ Drugi žuti karton dobio je Jradi. Hajduk i Dinamo nastavljaju deset na deset

78′ Posljednja promjena u sastavu Dinama. Perić je ušao u igru umjesto Oršića

77′ Crveni karton dobio je i Arijan Ademi, koji je s klupe dobacivao sucu zbog isključenja Dilavera. Kapetan Dinama udaljen je s klupe za pričuve

75′ Emir Dilaver dobio je crveni karton! Sudac mu je prvo pokazao žuti karton, ali potom je odluku promijenio i pokazao mu crveni. Dilaver je karton dobio zbog starta na Nejašmiću

72′ Žuti karton sada je dobio Izet Hajrović, zbog prekršaja na kapetanu Hajduka Josipu Juranoviću

71′ Prva promjena kod Hajduka. Ivan Dolček izašao je iz igre, ušao je Marin Jakoliš

68′ Mijo Caktaš dobio je žuti karton

62′ Iz igre je izašao Luka Ivanušec, umjesto njega ušao je Mario Gavranović.

59′ Oršić je izašao sam pred vratara Ljubića, koji sjajnom obranom sprečava izjednačenje na Poljudu

58′ Jradi je pao u kaznenom prostoru. Sudac je procijenio kako se radi o simuliranju te mu pokazao žuti karton. Usporena snimka, pak, pokazuje kako je bilo kontakta Stojanovića s Jradijem

56′ Hajduk je poveo! Juranović je izveo slobodan udarac, Nejašmić je tukao glavom, Livaković odbio, ali samo do Jradija, koji pogađa za vodstvo domaćina

55′ Leovac je zbog prekršaja nad jairom dobio žuti karton. prva je to javna opomena na današnjoj utakmici

52′ Zamjena u Dinamu. Ademi je izašao, u igri je Izet Hajrović

48′ Prilika za Hajduk. Simić je pokušao, ali Ademi je izbio glavom u korner te se čini se da je Dinamov kapetan ozlijeđen.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Poljudu

45′ Završeno je prvo poluvrijeme na Poljudu. Golova nema, ali Dinamo je bio puno konkretnija i kvalitetnija momčad

36′ Nova prilika za Dinamo. Oršić je pokušao s dvadesetak metara, ali lopta odlazi pored vratnice

29′ Nakon duge akcije Dinama, Stojanović je ubacio, lopta je prešla sve i došla je do Oršića koji puca prema golu, ali Ljubić upisuje odličnu obranu

25′ Gužva u Dinamovom petercu nakon kornera Hajduka. Pokušali su Nejašmić i Svatok, ali njihovi su udarvi završili u bloku

21′ Svoj udarac iskušao je i Mislav Oršić. Njegov udarac s uba šesnaesterca otišao je malo iznad gola

15′ Nova dobra prilika za ‘Modre’ – Gojak je pokušao glavom, ali nije bio precizan

6′ Marin Leovac iz slobodnog udarca pogađa vratnicu

1′ Utakmica je počela

OZNAKE: Poljud, Dinamo, HNL, Hajduk