Hrvatska slavila protiv Ukrajine s 13 golova razlike, Martinović, Jelinić i Lučin odlični

epa09688409 Players of Croatia celebrate after winning the Men's European Handball Championship Group C preliminary round match between Croatia vs Serbia at the Pick Arena in Szeged, Hungary, 15 January 2022.  EPA/Tibor Illyes HUNGARY OUT

EPA/Tibor Illyes

Hrvatska rukometna reprezentacija u ponedjeljak u 18 sati igra ključnu utakmicu grupne faze Europskog prvenstva koje se igra u Mađarskoj i Slovačkoj. Protivnici ‘Kaubojima’ su Ukrajinci.

Pobjedom protiv Ukrajine Hrvatska će biti na korak do druge faze natjecanja. Za matematičku potvrdu prolaska Hrvatskoj treba i pobjeda ili remi olimpijskih pobjednika Francuza protiv Srbije. Dobije li pak Srbija onda će u krugu tri reprezentacije odlučivati gol-razlika.

Hrvatska i Ukrajina do sada su igrale tri puta. Dvaput je slavila naša reprezentacija, a jedanput je pobjeda pripala Ukrajincima.

Izbornika Hrvoja Horvata prije susreta s Ukrajinom više od suparnika brine situacija vezana za zdravstvenu situaciju u našoj reprezentaciji, odnosno pojava koronavirusa koja ‘kroji’ sastav iz dana u dan.

Zbog toga što su neposredno uoči susreta sa Srbijom zbog pozitivnih nalaza otpali Zvonimir Srna i Matej Mandić, za dvoboj protiv Ukrajine pozvani su specijalisti za obranu Jakov Gojun, Tomislav Severec i vratar Dominik Kuzmanović. No, Severec na kraju nije ni krenuo za Mađarsku jer je kod kuće saznao da je pozitivan na koronavirus.

Izbornik Horvat je uoči utakmice ostao bez još dvojice igrača koji su pozitivni na koronavirus. Danas neće biti Davida Mandića, koji protiv Srbije nije igrao zbog suspenzije (plavog kartona), te Željka Muse. Oba igrača idu u izolaciju.

Utakmicu možete pratiti u programu RTL televizije, a tekstualni prijenos na našem portalu…

Tijek susreta:

59′ Oduzeta lopta, Hrvatsku na +13 odvodi Grahovac iz kontre. Posljednja je minuta susreta, Ukrajinci promašuju gol Šunjića, Hrvatska ima posljednji napad, ali vrijeme je isteklo, 38:25 – konačni je rezultat susreta.

58′ Izgubljena lopta Ukrajinaca, Šunjić je bacio naprijed prema Glavašu, koji loptu hvata i pogađa za 37:25

56′ Promašaj sada Ukrajinaca, Hrvatska je kompletna. Glavaš s krila pogađa za 36:25

55′ Pogađa Blyznuk s krila. Krasna asistencija iza leđa Grahovca za Šipića koji pogađa za +10. Horiha dobio dvije minute isključenja

54′ Buinenko postiže svoj drugi pogodak. Hrvatska u sljedeći napad ide bez vratara – s crte je siguran Šipić

53′ Isključenje za Marina Marića, drugo večeras

52′ Za Ukrajinu pogađa Blyznuk, u sljedećem napadu, pak, novi sedmerac za Hrvatsku. Izborio ga je Ivić. Glavaš puca još jednom – i opet je siguran

51′ Nova izgubljena lopta Ukrajinaca. Novi sedmerac za naše – siguran je Glavaš – Hrvatska je na 32:22

50′ Deset je minuta do kraja susreta. Umjesto pogotka za povratak na +9, Hrvatska gubni loptu. No, odmah u sljedećem napadu krademo Ukrajincima loptu, a Gadža pogađa za 31:22. Ukrajina zove time-out

48′ Ukrajincima suđen prijestup, Hrvatska je kompletna. Ilićevo pokušaj brani ukrajinski vratar. S druge strane, siguran je Kasai.

47′ Nastavljena je utakmica. Horvat je u napad poslao i Jakova Gojuna. Šipić postiže svoj šesti pogodak za 30:21

47′ Time-out pozvao je Hrvoje Horvat

46′ Dvije minute isključenja za Martinovića. Buinenko pogađa za 29:21

45′ Ukrajinski pokušaj odlazi iznad vrata. Krasan prodor i varka Martinovića za 29:20

44′ Novi pogodak Jelinića – 6/6 za 28:20

43′ Peti pogodak Šipića na večerašnjoj utakmici. Kasai pogađa lijepo s krila – 27:20

43′ Kravchenko zabija za 26:19

41′ Pogodak za Ukrajinu i dvije minute za Gojuna, ovo mu je drugo isključenje. Jelinić pogađa u sljedećoj akciji za 26:18

40′ Ilchenko pokušava, ništa od gola. S druge strane Šipić s crte pogađa za 25:17

40′ Šipić je pogodio s Bunenkom na leđima, Ukrajinac je ‘zaradio’ dvije minute kazne

38′ Nakon pogreške naših reprezentativaca, Horiha se sjurio na naša vrata i pogodio za 22:16. U sljedećem napadu pogađa i Martinović, no odmah se vraća Ukrajina – 23:17

37′ Artemenko pogađa 22:15

37′ Pet minuta Ukrajina je bez pogotka. Njihov izbornik zatražio je time-out

36′ Nova izgubljena lopta Ukrajinaca, s krila pogađa Jelinić, četvrti mu je ovo pogodak – 22:14

35′ Još jedna obrana Šunjića. Zbog pogrešne promjene, Blyzniuk dobija dvije minute kazne. ‘Otpadak’ je pokupio Martinović koji dovodi Hrvatsku do 21:14

34′ Nova pogreška Ukrajine, Hrvatska s igračem više ima napad za +6. Lučin se diže i pogađa, ovo mu je peti gol iz šest pokušaja!

33′ Obrana Šunjića! Lučin pokušava, no zaustavljen je. Dvije minute za Kravchenka, i sedmerac za Hrvatsku. Martinović je siguran – 19:14

32′ Prekršaj u napadu Hrvatske

31′ Prvi pogodak u drugom poluvremenu zabio je Ilchenko

31′ Krenulo je drugo poluvrijeme u Mađarskoj!

30′ Spetljali su se Ukrajinci, igrali su bez vratara, pa je sa zvukom sirene za Lučin zabio za 18:13 – konačan rezultat prvog poluvremena

29′ Nova ukradena lopta Ukrajincima. Hrvatska razrađuje napad, Gadža za Šipića, ali ovaj promašuje dobru priliku za prvo vodstvo od pet razlike na utakmici

28′ Ukradena lopta Ukrajincima – Gadža vraća Hrvatsku na +4

27′ Gadža sada pogađa za 15:13, a Šunjić brani dobar pokušaj Ukrajinaca. Jelinić odmah kažnjava protivnike i zabija za 16:13

27′ Tilte pogađa za 14:13 – Ukrajina je napravila seriju od 3:0

25′ Marić na crti, ali ukrajinski golman brani. U sljedećemm napadu Ukrajncima oduzeta lopta zbog koraka, pa ponovno prekršaj u napadu Marića

24′ Jedan od rijetkih promašaja Lučina. S druge strane, suđen je sedmerac za Ukrajince. Siguran Artemenko – 14:12

23′ Griješe sada i naši rukometaši, pa Ukrajina iz brze kontre zabija za 14:11

22′ Malo se Čupić porječkao s ukrajinskim igračima. Dontsov puca, ali opet griješi.

22′ Novi sedmerac za Hrvatsku. Ivan Martinović puca – i pogađa za 14:10

21′ Nakon prekršaja u napadu Marića, Šunjić upisuje drugu obranu!

20′ Dvije minute isključenja za Jakova Gojuna. Evo nam i obrane vratara Šunjića!

18′ Horiha opet pogađa, ruka sudaca je već bila uu zraku, prijetio im je pasivni napad. Hrvatska obrana i vratari i dalje bez odgovora. Drugi pogodak zaredom, s druge strane, postiže Šipić – 13:10

17′ Evo isključenja i za Ukrajinu, Burzak ide van na dvije minute. Šipić s crte pogađa na asistenciju Cindrića. Rezultat je 12:9

16′ Lučin se diže i – pogađa. Ovaj napad Hrvatska je odigrala bez vratara. Rezultat je 11:8. Odmah u sljedećem napadu Horiha smanjuje

15′ Ukrajina smanjuje preko Dontsova, dvije minute isključenja za Marina Marića

14′ Sedmerac sada i za Hrvatsku. Čupić je siguran, Hrvatska je ponovno na +3

14′ Suđen je sedmerac Ukrajincima, zbog obrane iz prostora. Siguran je Artemenko. Rezultat je 9:7

13′ Lučin je Mariću dodao kroz noge, sjajna asistencija. Marić pogađa za 9:6

12′ Igramo obrambenu formaciju 5-1 s Jelinićem kao vanjskim. Nakon dugog napada šut Horihe odlazi iznad gola

11′ Hrvatska vodi 7:6 pogotkom Jelinića, nakon nove izgubljene lopte Ukrajinaca na +2 odvodi nas Lučin. I ukrajinski izbornik pozvao je time-out

10′ Za 6:6 zabija Ivić. U sljedećem napadu Ukrajinci se petljaju i gube loptu.

9′ Iz teške situacije, sleđa, za 5:5 pogađa Marino Marić. Horiha zabija za novo vodstvo Ukrajine, Pešić se još nije ‘probudio’. Izbornik Horvat pozvao je time-out, loša je hrvatska obrana

8′ Lučin je lijepo proigrao Martinovića koji zabija pogodak, no ponovno Ukrajina preko Horihe zabija brzi pogodak za novo vodstvo 5:4

7′ Nekoliko neiskorištenih napada, s obje strane. Pucao je Marino Marić, ali promašuje. Ukrajina ima priliku otići na +2, no zbog igranja nogom oduzeta im je lopta.

5′ Lučin zabija za novo izjednačenje nakon lijepe akcije i piruete. U sljedećem napadu za Ukrajinu zabija Kravchenko

4′ Dontsov ponovno dovodi Ukrajinu u vodstvo. Rezultat je 3:2

4′ Martinović zabija za 2:2

3′ Novi neiskorišten napad za Hrvatsku, iz kontre zabija ponovno Artemenko za prvo vodstvo Ukrajine

3′ Prvi napad nisu iskoristili ni Ukrajinci. Prvi pogodak na utakmici postigao je Lučin. U sljedećoj akciji izjednačuje Artemenko

1′ Pokušao je Cindrić ‘s poda’, ali lopta odlazi pored gola.

1′ Počela je utakmica! Hrvatska ima prvi napad!

17:56 Hrvatska i danas ima glasnu podršku s tribina Pick Arene u Szegedu

17:55 U tijeku je intonacija himni Ukrajine i Hrvatske