UŽIVO: Završena je utakmica, nova drama u ‘režiji’ Hrvatske. Susret zaključen remijem

20.01.2022., Multifunctional Arena, Budimpesta, Madjarska - EHF Europsko prvenstvo, skupina I, 3. kolo, Island - Hrvatska.  Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija u srijedu od 18 sati igra protiv Nizozemske u posljednjem kolu drugog kruga Europskog prvenstva. Obje su reprezentacije ispale iz borbe za odličja, no Hrvatska se pobjedom želi oprostiti od Europskog prvenstva i popraviti dojam.

Izbornik Horvat oslobodio je daljnjih obaveza u reprezentaciji Šimu Ivića, Vladu Matanovića i Ivana Sliškovića te im je dozvolio povratak u njihove klubove.

Tijek susreta:

60′ Evo sada i time-outa za Horvata. 15-ak sekudni do kraja pogodio je Lučin, a tri sekunde do sirene sve je zaključio Steins. Konačni rezultat je 28:28

59′ Minuta i pol do kraja, Hrvatska ima 27:26, Nizozemska zove time-out. Stavast se diže i zabija za novo izjednačenje.

58′ Prijeti nam pasiv, pokušao je Gadža, no lopta odlazi pored vrata. Sjajna reakcija Glavaša sad, presjekao je dodavanje protivnika, novi napad za Hrvatsku. Nije dobro ni Hrvatska iskoristila napad.

27′ Martinović postiže svoj 12. gol večeras, no brzi odgovor dolazi od Steina. Novi pogodak Martinovića nije priznat, suci vraćaju na devet metara

56′ Prolazi opet Steins. Greška u našem napadu, dovodi do novog brzog pogotka Nizozemske koja se vratila na -1

54′ Faul u napadu sad Martinovića, no loptu gubi i Nizozemska. Evo nam i prvog pogotka Tina Lučina, 26:23

53′ Opet smo izgubili loptu, no kontra Nizozemske je propala. Na vratima Hrvatske ponovno je Pešić. Evo opet Martinovića! 11 golova je zabio, sada je 25:23. Načinović je presjekao napad Nizozemaca pa imamo priliku ponovno otići na +3

52′ Oduzeta lopta Hrvatskoj, Šipić je bio u teškoj poziciji. Novi brzi gol Nizozemske – strijelac je Steins.

51′ S krila sada za Nizozemsku pogađa Schagen. Martinović opet prolazi, Hrvatska je komletna. Brzi napad Nizozemske Ten Velde vraća na -2

50′ Time-out sada zove Horvat. Martinović se diže, lopta je ušla nakon što se odbila od vratnice, ponovno smo na +3

49′ Sedmerac za Nizozemsku, dvije minute ponovno za Srnu. Crveni je to karton za našeg igrača jer mu je ovo treće isključenje. Bourget je opet siguran, 22:20 je

48′ Evo nove pogreške, sada Steinsa. Više od pet minuta Nizoemska je bez gola, upali su u krizu, no izbornik ne zove time-out. Pogađa sada Cindrić, 22:19 je. Time-out je

47′ Martinović sad ne uspijeva pogoditi za +2. No, promašuju i Nizozemci. Evo sada Srne! 21:19 za Hrvatsku

46′ Martinović lijepo prolazi, i Hrvatska opet vodi, prvi put od 13. minute. S druge strane, Nizozemcima je opet suđeno probijanje.

45′ Sada Nizozemci ponovno gube loptu, koncentracija kod obje ekipe čini se da pada.

44′ Suđeno je probijanje Nizozemcima. S druge strane, Gadža je izgubio loptu, ide novi napad Nizozemske

43′ S krila pogađa Velde za 19:18 Nizozemske. Šipić se oslobodio čuvara i pogodio za svoj osmi gol večeras.

42′ Novi sedmerac, sada za Hrvatsku. Martinović još jednom siguran – 18:18 je. Šipić i Martinović imaju po sedam golova

39′ Oduzeta lopta Nizozemcima, dosuđen je prekršaj u napadu. Vratar Nizozemske upisuje novu obranu, a dosuđen je sedmerac – Pilipović je imao loptu na ruci, ali je na kraju ušla u gol. Strijelac opet Bourget

38′ Lučin još jednom zaustavljen, večeras mu baš ne ide. Po pet obrana imaju hrvatski i nizozemski vratari. Suđeni sada koraci Nizozemcima. Opet imamo priliku za izjednačenje. Cindrić za Šipića, opet. I novi pogodak Šipića, sedmi večeras

37′ Dvije minute sada za Srnu, drugo mu je to isključenje večeras. Bourget je siguran, 17:16 za Nizozemsku

35′ Novi sedmerac za Hrvatsku, i isključenje za Beghnanema. Martinović siguran! Šesti mu je ovo gol

34′ Jansen sada zabija za novo nizozemsko vodstvo. Suđen je prekršaj u napadu Šipiću, s druge strane obrana Pilipovića

32′ Hrvatska je blokom zaustavila napad Nizozemaca. Dugi napad Hrvatske rezultirao je sedmercem. Martinović i ovaj put siguran. Izjednačenje – 15:15

31′ Krenulo je posljednje poluvrijeme Hrvatske na ovom Europskom prvenstvu. Martinović pogađa već nakon 15 sekundi za 15:14

30′ Ulazimo u posljednju minutu prvog dijela. Dvije minute za Stavasta zbog udarca prema glavi Martinovića. Sedmerac je za Hrvatsku zbog obrane iz prostora. Izvodi ga Martinović – i drugi put je precizan. Time out pola minute do kraja poluvremena – s igračem manje i praznim golom krenuli su Nizozemci u napad. Iz daljine je Stagen sjajno pogodio za konačnih 15:13

29′ Martinović s istog mjesta sada pogađa, no Nizozemci postižu brzi pogodak za vraćanje na +2

28′ Steinsov novi pogodak za 13:11 Nizozemske. Martinovićev udarac zaustavlja vratnica, no s druge strane svirani su koraci

26′ Horvat je zvao time-out. Nakon toga Hrvatska ima semerac – Martinović je siguran za 12:11

25′ Evo i prvog promašaja Šipića večeras, lopta je otišla preko gola, ali bio je u teškoj poziciji. Nizozrmska gubi loptu

24′ Brzi pogodak sada postiže Gadža, rezultat je 11:10 za Nizozemsku. Sam na crti je Steins koji pogađa za 12:10

23′ 11:9 za Nizozemsku, Jansen je iskoristio ‘rupu’ u našoj obrani. Cindrića je u igri zamijenio Gadža, koji je pogotkom donio pobjedu nas Islandom. Bez ideje u hrvatskom napadu, još jedan neiskorišteni napad. No, prijestup s druge strane

22′ Srni je sada suđeno probijanje, no loptu gube i Nizozemci, Jelinić je pokušao iz kontre, no nizozemski vratar ponovno brani

20′ Steins je probao ‘s poda’, no naša obrana blokira. S druge strane obrana nizozemskog vratara Načinoviću, pa brzi pogodak iz kontre za 10:9 Nizozemske

19′ Pešić je sada ‘skinuo’ zicer, četvrta mu je to obrana. No, brani i Nizozemac Cindriću. Hrvatska ima novi napad. Čupić sada pogađa s krila na asistenciju Šipića

18′ Baijens pogađa za novo vodstvo Nizozemske – 9:8 je. Oduzeta lopta Hrvatskoj – Čupić je stao na crtu

17′ Isključenje za Nizozemsku, dvije minute van ide Steins zbog igranja nogom. Novi pogodak Šipića! Nezaustavljiv je. Osmi je ovo gol Hrvatske i šesti Šipića

15′ Ne ide Lučinu, sada je pogodio gredu. Nizozemska ima napad za novo vodstvo. Schagen postiže krasan gol izdaleka

14′ Cindrić pogađa na dodavanje Martinovića. No, odmah gol i s druge strane za 7:7

13′ Prvo isključenje večeras za Srnu. Steins pogađa za novo izjednačenje – 6:6

12′ Snažan pokušaj Nizozemaca, no Pešić ponovno brani. Lopta na Šipića na crtu – on prekrasno pogađa s leđa.

10′ Suci su podigli ruke, Nizozemskoj prijeti pasiv. Pešić i greda zaustavljaju pokušaj Nizozemaca. Odmah smo promašili i mi, išli smo brzo na nepostavljenu obranu, ali nez ispjeha. Pešić upisuje novu obranu, a Srna pogađa za 5:5

9′ Martinović se diže, ali njegov udarac odlazi pored vrata. Nizozemci su krenuli u brzu kontru, ali se naša obrana uspjela postaviti. Žuti karton za Zvonimira Srnu.

8′ Prošao je s krila sada Benhghanem, 5:4 za Nizozemsku

7′ Cindrić na crtu za Šipića, četvrti je to gol Šipića, i Hrvatske

6′ Martinović nije pogodio, Jansen zato pogađa iz kontre za prvo vodstvo Nizozemske – 4:3

5′ Neiskorišten napad naših, Nizozemci iz kontre preko Schoenackera izjednačuju na 3:3

4′ 3:1 je uz treći pogodak Šipića. S druge strane sedmerac za Nizozemsku – Bourget je siguran. 3:2 vodi Hrvatska

3′ Jansen je sada postigao prvi gol za Nizozemce, visoko se odrazio i pogodio

2′ Drugi pogodak Šipića, iskoristio je još jednu dobru asistenciju Cindrića

2′ Šipić na dodavanje Cindrića brzo pogađa za 1:0 Hrvatske, s druge strane još jedan neiskorišteni napad Nizozemaca

1′ Krenuo je susret, prvi napad ima Nizozemska. Postignut je pogodak, ali je poništen zbog prijestupa.

0′ U tijeku je intonacija himni dviju država

Posljednji susret ‘Kauboja’ na EURO-u: Protiv Nizozemca za popravak dojma, evo gdje gledati utakmicu