UŽIVO: UZBUDLJIVO U DOHI! Majer zapečatio pobjedu Hrvatske nad Kanadom!!!

Igor Kralj, Goran Stanzl/PIXSELL, EPA/Tolga Bozoglu, Pixabay, Nacional

Hrvatska nogometna reprezentacija od 17 sati igra susret drugog kola Svjetskog prvenstva u Kataru protiv Kanade. ‘Vatreni’ su u prvom kolu odigrali bez golova protiv Maroka, a Kanada je minimalno izgubila od Belgije, iako je pokazala bolju igru.

Utakmicu sudi Urugvajac Andrés Matonte (34). Asistirat će mu sunarodnjaci Nicolás Taran i Martin Soppi, a četvrti sudac je Peruanac Kevin Ortega. Argentinac Mauro Vigliano bit će VAR sudac, a njegov asistent Urugvajac Leodan González. Za VAR zaleđe zadužen je Argentinac Gabriel Chade.

Početne postave:

Hrvatska: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić – Kramarić, Livaja, Perišić.

Kanada: Borjan – Johnston, Miller, Vitoria – Laryea, Eustaquio, Hutchinson, Davies – Buchanan, Larin – David

Tijek susreta:

90+6′ Gotova je utakmica u Dohi! Velika pobjeda Hrvatske!

90+4′ MAJER ZA 4:1!!! Petković je primio loptu i gurnuo je prema naprijed, kanadski branič je pogriješio, a Oršić i Majer su išli sami na Borjana. Oršić je bio nesebičan i dodao Majeru na prazan gol.

90+3′ Hoillet je dvaput šutirao izvana. Prvi put u blok, drugi put pored gola.

90′ Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade

90′ Petković je dodao za Oršića, ali njegov je udarac izvana bio preslab. Borjan bez većih problema brani

86′ Iz igre izlaze Perišić, Modrić i Kovačić, a ulaze Oršić, Majer i Pašalić

85′ Žuti karton zaradio je Luka Modrić

82′ Pokušao je Perišić izvana, otišlo je to daleko od gola

79′ Perišić je pao na travnjak, čini se da ima problema s ozljedom. Nakon nekoliko minuta se pridigao.

78′ Fantastična akcija Hrvatske. Perišić je lijepo prošao po svojoj strani, pucao na gol. Obranio je Borjan, lopta je došla do Kovačića, koji ju prosljeđuje Brozoviću. Nažalost, on puca u kanadskog vratara

73′ Iz igre izlazi dvostruki strijelac Kramarić, ulazi Nikola Vlašić

72′ Kanađani umjesto Hutchinsona uvode Adekugbea, a umjesto Davida ulazi Cavallini.

70′ KRAMARIĆ 3:1!!!! Odličćan pogodak Hrvatske! Ubacio je Perišić, točno na nogu Kramarića, koji se oslobađa čuvara i šalje loptu iza leđa Borjana!

63′ Gvardiol je skrivio prekršaj u opasnoj zoni, no Davies je pogodio živi zid

62′ Kod Kanade je ušao Hoillet, izašao Laryea

60′ Iz igre izlazi Marko Livaja, ulazi Bruno Petković

58′ Sada loš centaršut Perišića. Imao je Livaju u kaznenom prostoru kanade, no njegov ubačaj završava u rukama Borjana

56′ Buchannan je sada odlično pucao, Livaković brani njegov udarac s 20-ak metara. Žuti karton dobio je Lovren zbog prijašnjeg prekršaja nad Davidom

54′ Sjajna akcija Hrvatske! Luka Modrić ubacio je za Kramarića, koji s 11 metara puca, no Borjan brani njegov pokušaj

49′ Prijetnja Kanade. Osorio je pucao s malo manje od 20 metara, otišlo je to pokraj vratnice

46′ Dvije promjene kod Kanade – Osorio i Kone su ušli, a Larin i Eustaquio izašli.

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme

45+5′ Završeno je prvo poluvrijeme u Dohi. Uzbudljivo je bilo – bbrzi gol Kanade poništili su Kramarić i Livaja!

45+4′ Krenuo je sada Gvardiol u kontru, u kombinaciji s Perišićem. Išao je Gvardiol do kraja, no Perišićeva lopta nije stigla do njega

45+2′ Perišić je sada lijepo pronašao Kramarića, čiji udarac odlazi iznad Borjanova gola

45′ Igrat će se pet minuta nadoknade

42′ LIVAJA – Hrvatska vodi 2:1!!! Juranović je povukao napad i zabio se u sredinu, na tren je izgubio loptu, vratila mu se. Zatim ju je proslijedio do Marka Livaje, a on je sa više od 17 metara pogodio uz vratnicu za veliki preokret Hrvatske u prvom poluvremenu

40′ Bit će stanka, ukazuje se pomoć Eustaquiju

39′ Kramarić se sjajno riješio čuvara, krenuo je u kontru, dodao Perišiću, ali lopta je na kraju završila u rukama Borjana.

36′ Korner za naše izveo je Modrić – nakon bloka Kanade krenuo je novi napad naših. Perišić je dao za Kramarića, koji pogađa za izjednačenje!!!! 1:1 u Dohi!!!

35′ Još jedna odlična akcija naših. Livaja se našao u dobroj prilici, no njegov udarac obranio je Borjan

35′ Ponovno Juranović, sada kratko u kombinaciji s Modrićem. Njegov ubačaj malo je previsok za Perišića

34′ Novi aut za Hrvatsku izveo je Juranović. Bilo je gužve u 16-tercu Kanade, pokušali su tu Kramarić, Modrić, Livaja. Novi aut.

31′ Lovren radi prekršaj na Daviesu u zoni udarca. Srećom, nije bilo opasnosti nakon tog slobodnjaka. Upravo je Lovren otklonio opasnost po naša vrata

26′ Kramarić je postigao pogodak nakon krasne akcije naših. No, pomoćni sudac podigao je zastavicu, Livaja je bio u zaleđu

25′ Imali su sada Kanađani ubačaj sa strane, no krivo su ga izveli, pa je lopta u hrvatskom posjedu.

24′ Kanađani sada s malo više posjeda lopte, naši su u visokom bloku

22′ Odlično je prošao Kovačić, dodao Livaji, koji na žalost ne uspijeva dobro zahvatiti loptu, bila je malo prebrza

20′ Kontra, Davis je krenuo prema našem golu, no sve je spasio Gvardiol

20′ Dobar izlazak Sose, centrirao je prema Kramariću, koji loptu prosljeđuje Modriću. Kanadski blok je to raščistio

19′ Novo ubacivanje Buchanana, Juranović je, iako je bio sam, loptu glavom izbacio u korner. Nakon kornera, naša je obrana izbacila loptu iz šesnaesterca

16′ Od Hrvatske zasad ništa opasno. Imaju posjed lopte, ali ništa više

12′ Ubačaj sa strane izveo je Perišić, no Kanađani bez problema izbacuju loptu daleko izvan svog 16-terca

11′ Krenuo je Perišić na krilu, izborio korner za Hrvatsku. Kratka kombinacija Modrića i Kramarića, no dva ubačaja Modrića izbijaju Kanađani.

7′ Kramarić je pokušao ubaciti s desne strane, kanadski blok je skrenuo i lopta je završila u rukama Borjana

5′ Kanada je preuzela inicijativu, i dalje protišću, pokazuju slično izdanje kao protiv Belgije u prvom kolu

2′ Šok u Kataru! Kanada vodi 1:0!! Strijelac je Alphonso Davies. Buchanan je ubacio s desne strene, a Davies utrčao ispred Juranovića i glavom matirao Livakovića. Katastrofalna reakcija naših reprezentativaca

1′ Krenula je utakmica! Sretno, ‘Vatreni’!

0′ U tijeku je intoniranje nacionalnih himni