UŽIVO: Gotova utakmica u Osijeku, Hrvatska slavila s 2:1

PIXSELL, Pixabay

Hrvatska reprezentacija danas od 15 sati u Gradskom vrtu igra kvalifikacijski susret za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. protiv Walesa. Stadion je već danima rasprodan, a očekuje se da će Vatrene bodriti više od 18 tisuća navijača.

Već oko podneva temperatura u Osijeku bila je gotovo 30 stupnjeva.

Hrvatska, nakon pobjede nad Azerbajdžanom i poraza od Mađarske, nema pravo na kiks želi li na Europsko prvenstvo sljedeće godine.

Sastavi:

HRVATSKA: Livaković – Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić – Brozović, Kovačić – Brekalo, Modrić, Perišić – Kramarić

WALES: Hennessey, Davies, Mepham, Allen, Smith, Wilson, Bale, Roberts, Lawrence, James, Vaulks

UŽIVO:

90’+6 Gotova je utakmica.

90’+1 Iz igre je trebao izaći Modrić, ali Perišić se ozlijedio pa je on napustio travnjak. U igru je ušao Škorić.

90′ Pašalić je proigrao Kramarića čudesnom loptom, koji je bio sebičan i pucao, umjesto da je poslužio usamljenog Perišića

88′ Nova velika prilika za Wales. Bale je ubacio, Brooks je pucao glavom, ali udarac je išao preko gola

87′ Veliku priliku nije iskoristio Kramarić – njegov udarac završio je u vanjskom dijelu mreže

81′ Mepham je pucao glavom nakon kornera, no Livaković je odlično obranio.

77‘ Wales je smanjio na 2:1. Brooks je pucao s ruba šesnaesterca, a Vida glavom skreće loptu, koja završava iza leđa Livakovića

69′ Odlična akcija i prilika za centaršut s lijeve strane, no Kramarić je bio sebičan i krenuo s driblinzima, umjesto da loptu doda Pašaliću, koji je bio u petercu

60‘ Livaković je obranio pokušaj udarca Balea, iako je Velšanin na drugoj strani imao samog Jamesa i mogao asistirati

47′ U sljedećoj akciji pogodak Hrvatske, koji sada nije poništen. Modrić je proslijedio loptu prema Peiršiću, koji pogađa.

47′ Hrvatska je zabila, ali suci su poništili pogodak

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+1 Završeno je prvo poluvrijeme

42′ Sjajna obrana Livakovića. James je vratio loptu prema Valuksu, no Livaković se bacio i obranio udarac, te potom brzo pokupio loptu ispred još jednog Velšanina

30′ Na stadionu je 17 061 gledatelj

24′ Sudac je prekinuo utakmicu na nekoliko minuta kako bi se ngometaši okrijepili

23′ Oštar prekršaj Kovačića na Baleu. Velšanin je ostao ležati na travnjaku, no ubrzo se pridigao i počeo ljutiti jer Kovačić nije dobio žuti karton

17′ Hrvatska vodi 1:0 autogolom Velšana. Perišić je sve sam napravio, sjurio se pred gol Hennesseyja, pokušao je asistirati Kramariću, ali loptu je u mrežu poslao Lawrence.

14′ Nakon kratke kombinacije nakon kornera, Modrić je uposlio Perišića, koji natrčava i puca iznad gola.

10′ Opasan pokušaj Walesa – Wilson je pucao, ali je Livaković obranio njegov udarac

8′ Prvi udarac Hrvatske odlazi iznad gola! Perišić se izborio za dobru poziciju, no njegov udarac iskosa odlazi iznad grede.

5′ Hrvatska od samog početka utakmice pritišće

1′ Počela je utakmica

15:00 Uefa je dala dopuštenje za minutu šutnje za tragično stradale dvije djevojčice na koje je vozač kamionom naletio na odmorištu autoceste A3 između Okučana i Novske, a minuta šutnje održat će se i za Lennarta Johansona, nekadašnjeg predsjednika Uefe.

OZNAKE: Hrvatska, Osijek, wales