UŽIVO: Hrvatska i Maroko bez pogodaka. ‘Vatreni’ se mučili u napadu

Pixabay, Wikimedia Commons, Goran Stanzl, Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u srijedu od 11 sati otvara Svjetsko prvenstvo protiv Maroka na stadionu Al Bayt u Al Khoru.

“Vidjeli smo da je Saudijska Arabija pobijedila Argentinu, da je Tunis remizirao s Danskom. To je još jedno upozorenje da nema lakih suparnika. Respektiramo Maroko, tako ćemo i ući u utakmicu”, rekao je izbornik Zlatko Dalić u najavi utakmice.

“Imamo vjeru u naše mogućnosti, ako budemo igrali kao prije, možemo puno. Čeka nas teška utakmica, vjerujem da možemo odigrati dobro i nadati se povoljnom rezultatom”, dodao je kapetan Luka Modrić.

Sudac današnje utakmice je 44-godišnji Argentinac Fernando Rapallini. Pomoćnici će mu biti sunarodnjaci Juan Pablo Belatti i Diego Bonfa, dok će četvrti sudac biti Peruanac Kevin Ortega.

SASTAVI:

Hrvatska: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić – Vlašić, Kramarić, Perišić
Maroko: Bono – Hakimi, Aguer, Saiss, Mazraoui – Amrabat, Amallah, Ounahi – Boufal, Ziyech, El-Nesyri

Tijek susreta:

90+6′ Gotova je utakmica

90′ Igrat će se – 6 minuta sudačke nadoknade

90′ Izašao je Perišić, ušao Mislav Oršić

80′ Dvostruka zamjena kod Marokanaca. Izašli su En Nesiry i Ounahi, a ušli su Hamdallah i Sabiri.

80′ Slobodan udarac za Hrvatsku, Modrić je ubacio, Gvardiol je visoko skočio i pucao pored vrata. No, sviran je prekršaj Gvardiola, koji se ‘poslužio’ marokanskim braničem za bolji odskok

79′ Lovro Majer ulazi u igru umjesto Kovačića

78′ Prvi žuti karton za Maroko. Dobio ga je Amrabat zbog grubog prekršaja na Modriću

75′ Pašalić je lijepo pronašao Livaju, ali napadač Hajduka nije mogao sam protiv trojice

72′ Korner Modrića, Livaja je prebacio do Lovrena, s čije glave izbija Marokanac za novi korner – ovaj put ubačaj je završio u rukama vratara Maroka

71′ Odlična prilika za Hrvatsku, Modrić je ubacio iz slobodnog udarca, a marokanski branič izbio ispred Pašalića, koji je natrčavao

71′ Izašao je Kramarić, u igri je Marko Livaja

67′ Modrić je kombinirao s Kramarićem, no dupli pas ‘zapeoo’ je u marokanskoj obrani

66′ Kod Maroka je izašao Boufal, a ušao je Ezzalzouli

65′ Hakimi je ‘potegnuo’ izdaleka, njegov šut izbio je Livaković

63′ Novi prekršaj za Marokance, ponovno ga je napravio Modrić

62′ Maroko napada preko Hakimija, ubačaj Attiyaha pokupio je Livaković

60′ Ide Mazraoui van iz igre, iznesen je na nosilima. Zamijenio ga je Yahia Attiyat Allah.

59′ Novi prekid. Nakon što se dugo ukazivala pomoć Mazraouiju, vratio se u igru, i onda ponovno pao na travnjak. Prilikom onog njegovog pokušaja glavom, kojeg je Livaković obranio, nije bilo nikakvog kontakta s našima, čini se da se sam ozlijedio

52′ Velika gužva sad pred marokanskim vratima. Nakon kornera udarac je uputio Lovren, ali preslabo je to bilo.

51′ Livaković je obranio pokušaj izbliza glavom Mazraouija, koji je ostao ležati, traži liječničku pomoć

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme, čekalo se neko vrijeme na marokanskog igrača Amrabata, koji je kasnio na travnjak

46′ Iz igre je na poluvremenu izašao Vlašić, u igri je Mario Pašalić

47′ Završeno je prvo poluvrijeme

47′ Pokušao je sada Modrić, iz daljine je pokušao snažnim udarcem, no odlazi to iznad marokanskog gola

46′ Prva ogromna prilika za Hrvatsku! Lopta je došla do Kramarića, boksao je vratar. U nastavku lijepa akcija – u finišu je pokušao Vlašić, obranio je vratar, a lopta se odbila u ruku marokanskog braniča. Sudac nije reagirao

45′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

42′ Izgleda da Nikola Vlašić ima problema s ozljedom. Sjeo je na travnjak, ušli su naši liječnici. Mario Pašalić odmah se podigao s klupe. Ustao se Vlašić, čeka se odluka hoće li doći do promjene ili ne. Nastavlja utakmicu.

41′ Ubacio je iz slobodnog udarca opet Ziyech, a lopta je završila – kod Brozovića koji ju je izbio

40′ Novi prekršaj Modrića na rubu šesnaesterca, iskosa

36′ Lijepo su sad kombinirali Modrić i Brozović. Loptu je poslao prema Vlašiću koji je kasno primjetio da je upućena njemu. Na kraju, ništa od prilike

30′ U prvih pola sata bez većih prilika

28′ Dobra akcija naših, Kovačić je ubacio u peterac, no lopta je završila u rukama marokanskog golmana

25′ En-Nesyri je primio loptu pred hrvatskim vratima, no Lovren je uspio blokirati njegov pokušaj

22′ Udarac iz kuta za naše nakon akcije Kramarića i Vlašića. No, bez opasnosti. Akcija se nastavlja

20′ Petorica naših je u živo zidu, uz Brozovića koji leži na travnjaku iza njih. Pucao je Ziyech, no pogodio je živi zid

19′ Nova gužva u našem šesnaestercu, a u nastavku akcije suđen je prekršaj Modrića, na dvadesetak metara

18′ Ziyech je ubacio u peterac, blizu je bilo napadaču Maroka, no ubačaj ipak nije pronašao svoju ‘metu’ te odlazi u gol aut

17′ Velika prilika Perišića. Nakon pogreške marokanaca, Perišić je s velike udaljenosti primijetio da je marokanski golman izašao sa svojih vrata te pucao, no lopta odlazi malo iznad gola

15′ Iako Hrvatska ima veći posjed lopte, Maroko prijeti. Njihovi igrači ‘gnjave’ naše, ne dopuštaju im da dišu s loptom

13′ Pucao je Ziyech, Lovren je blokirao. U nastavku akcije ubačaj Hakimija od bloka završio je u rukama Livakovića

7′ Dobra prilika za Maroko. Imali su nekoliko udaraca, no hrvatski blok uspio je sve odbiti

5′ Nakon pogreške Marokanaca lopta je došla do Kramarića, no uklizao je branič Maroka i spasio situaciju

3′ Hrvatska je preuzela inicijativu od početka. Kombiniraju naši, razrađuju akcije

1′ Krenula je utakmica! Sretno, ‘Vatreni’!