UŽIVO: Moreno precizan s bijele točke, Villarreal slavio na Maksimiru

EPA/Javier Etxezarreta, Goran Stanzl/PIXSELL, Pixsell/PIXSELL

Nogometaši Dinama od 21 sat na Maksimiru igraju prvu utakmicu četvrtfinala Europa lige protiv Villarreala.

Dinamo i Villarreal na Maksimiru su igrali prije 11 godina i tada je hrvatski prvak slavio 2:0 golovima Sammira i Ante Rukavine.

Villarreal je grupnu fazu završio kao prvi sa 16 bodova u Skupini I. Upisao je pet pobjeda iz šest susreta u skupini s Maccabi Tel-Avivom, Sivassporom i Qarabagom. U nokaut fazi izbacio je Red Bull Salzburg s ukupnih 4:1 i Dinamo Kijev s ukupnih 4:0.

SASTAVI:

DINAMO: Livaković; Ristovski, Lauritsen, Theophile-Catherine, Gvardiol; Ademi, Jakić, Ivanušec, Majer, Oršić; Atiemwen

VILLARREAL: Rulli; Pedraza, Pau Torres, Albiol, Foyth; Trigueros, Capoue, Parejo; Gerard Moreno, Bacca, Chukwueze

UŽIVO:

90’+3 Utakmica na Maksimiru je završena

82′ Iz igre su izašli Majer i Oršić, ušli su Franjić i Tolić

76′ Žuti karton za Morena zbog prekrtšaja nad Ristovskim

72′ Izašao je Gvardiol, u igri je Marin Leovac

67′ Petković je odigrao povratnu, Ristovski je pucao, ali od bloka lopta se odbila u korner

61′ Atiemwen i Jakić idu iz igre, ulaze Petković i Kastrati

56′ Odličan udarac Joška Gvardiola iz daljine, ali Rulli brani

47′ Ademi je pokrenuo napad, dodao je Atiemwenu, koji puca s 16 metara. No, njegov udarac Rulli lako brani

46′ Umjesto Bacce ušao je Paco Alcacer.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Završeno je prvo poluvrijeme

43′ Moreno je bio precizan s bijele točke, Villarreal vodi

42′ Kazneni udarac za Villarreal zbog igranja rukom Theophilea-Catherina

37′ Pucao je Atiemwen, lopta se odbila do Ivanušeca, no njegov udarac nije bio preizan

32′ Oršić je s 18 metara pucao, ali udarac odlazi preko gola

26′ Sjajna akcija Oršića i Atiemwena, Oršić je postigao gol, ali on nije priznat zbog zaleđa Atiemwena s početka akcije

22′ Foyth je stigao iz drugog plana i tukao iz teške pozicije, ali udarac odlazi pored vrata

20′ Livaković je odlično obranio udarac Pedraze

15′ Korner za Villarreal. Parejo je ubacio prizemno za Morena, ali udarac odlazi iznad vrata Livakovića

11′ Nakon kornera, gužva u petercu gostiju i Pau Torres je u zadnji trenutak izbio u novi korner. Nakon ubačaja, Theophile je pucao glavom pored vrata

10′ Majer je pucao prema golu VIllarreala, Rulli je izbio u korner

7′ Prvi udarac na gol Dinama, Livaković brani bez problema. Pucao je Pedraza.

5′ Španjolci imaju posjed lopte, Dinamo svoju šansu čeka iz kontre

1′ Počela je utakmica