UŽIVO: LIGA NACIJA: Portugal lako protiv blijede Hrvatske, Petković zabio počasni gol

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras u Portu protiv Portugala igra 1. kolo Lige nacija. Utakmica se igra na stadionu Dragao u Portu, a sudi je Talijan Davide Massa.

POČETNE POSTAVE:

Portugal: Lopes – Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Guerreiro – Moutinho, Danilo, Bruno Fernandes – Jota, Felix, Bernardo Silva
Hrvatska: Livaković – Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić – Kovačić, Pašalić – Brekalo, Vlašić, Rebić – Kramarić

Tijek utakmice:

90’+4 Utakmica je završena

90’+4 Nakon ubačaja iz kornera Andre Silva je ugurao loptu u gol za konačnih 4:1

90′ Petković zabija za 3:1. Napadaču Dinama to je šesti gol za reprezentaciju

87′ Prvi opasan udarac Hrvatske. Brozović je pucao sa 16 metara, otišlo je blizu gola.

70′ Joao Felix zabio je za 3:0

58′ Portugal vodi 2:0. Pogodak je postigao Jota, koji je prošao nekoliko hrvatskih nogometaša i pucao iskosa

56′ Bernardo je ostavio loptu Fernandesu koji puca s 20 metara, ali ravno u Livakovića

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Završeno je prvo poluvrijeme

44′ Kramarić je prošao po lijevoj strani i pucao, ali nije bilo preciznosti

41′ Joao Cancelo dovodi Portugal u vodstvo. Opalio je s dvadesetak metara, te postigao prekrasan pogodak

33′ Novi udarac Portugalaca, brani Livaković, a lopta se od njega odbija u stativu pa u korner

30′ Rebić je ubacio s lijeve strane, a ispred Kramarića u korner izbija Joao Felix

23′ Joao Felix je pucao s ruba šesnaesterca, lopta se odbila od Vide i pogodila stastivu. U nastavku akcije udarac Jote sjajno brani Livaković

19′ Cancelo je vanjskim felšom gađao drugi kut, ali Livaković odlično brani

18′ Joao Felix je prošao Vidu i dodao Fernandesu, koji radi potez previše i Lovren mu uzima loptu.

15′ Fernandes je ostavio povratnu loptu Joau Felixu čiji udarac u gol blokira Vida

14′ Kramarić je ubacio na drugu stativu, ali ispred Rebića čisto Canselo

10′ Bernardo dodao Fernandesu koji dobro tuče s 25 metara, ali ravno u Livakovićeve ruke

6′ Dugo je Portugal bio u šesnaestercu Hrvatske, a napad je završio Danilo snažnim, ali i nepreciznim udarcem s 20 metara

2′ Nikola Vlašić uputio je prvi udarac na vrata Portugala. Bit će korner

1′ Utakmica je počela

Kapetan i dokapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić i Ivan Rakitić u dogovoru s izbornikom propustit će otvaranje Lige nacija. Portugal će igrati bez kapetana Cristiana Ronalda koji ima infekciju prsta desne noge, potvrdio je Portugalski nogometni savez.

Hrvatska nikad nije pobijedila Portugal. U pet međusobnih susreta Portugalci imaju četiri pobjede, a jedna utakmica završila je neodlučeno, i to ona posljednja, 6. rujna 2018. u Portugalu.