Hrvatska pobijedila Angolu na Svjetskom prvenstvu 28:20 i osigurala prolazak u drugi krug

Poreč, 05.01.2021. - Utakmica EHF EURO Cupa između rukometaša Hrvatske i Španjolske. foto HINA/ HRS/ ml

"Protiv Japana se nismo dobro postavili, ali osvojili smo bod i trebamo izvući pouku. Svi su danas napredovali, tako i Angola. Angola je jedna čvrsta ekipa, jaki su fizički, više su igrali, nisu bili toliko u izolaciji. Sutra je nova utakmica, moramo iskoristiti potencijale koje imamo. Moramo ući agresivno, odmah im se suprotstaviti, odigrati čvrstu obranu, ponavljam da sve kreće iz obrane. Treba izdržati, na muci se poznaju junaci, i, eto, to je naš zadatak", rekao je Červar na press konferenciji uoči utakmice.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu u Aleksandriji svladala Angolu s 28-20 (12-11) te ujedno osigurala prolazak u drugi krug natjecanja.

Hrvatska nije nikad igrala protiv Angole koja je u prvom kolu izgubila od Katara 30:25. Podsjetimo, u drugi krug iz skupine prolaze tri momčadi, a Hrvatska se križa sa skupinom D u kojoj su Danska, Argentina, Kongo i Bahrein.

Ni u ovaj susret naši rukometaši nisu ušli kako treba, no nakon velike borbe prvo su poluvrijeme zaključili s prednošću 12:11.

Na početku drugog dijela Angola je ponovno došla do izjednačenja, 12:12, pa Brozović za 13:12. Nakon još jednog grubog starta Angola je ponovno s igračem manje i Hrvatska odlazi na 14:12. Novi gol Čupića, četvrti u četiri pokušaja, za 15:13. Taman kad je krenulo našim igračima sedmerac za Angolu i dvije minute isključenja Brozovića. Srećom, Pešić je obranio, a Chicola je dobio izravni crveni jer je prilikom izvođenja penala pucao Pešiću u glavu. Gol Šebetića i napokon imamo tri gola prednosti, 16:13, a zatim i Duvnjak za +4, 17:13. Čupić iz penala povisuje prednost na pet pogodaka, 18:13.

SASTAVI:

HRVATSKA: Pešić, Horvat, Mandić, Musa, Mamić, Duvnjak, Martinović

ANGOLA: Muachissengue, Maneco, Aguiar, Pasqual, Hebo, Nascimento, Pestana

Tijek utakmice:

59′ Marino Marić u napadu igra stvarno dobro. Ne griješi

58′ Angola zabija sigračem više

56′ Bravo za Jaganjca. Krasan gol. Martinović mora na dvije minute vani. Tati zabija svoj prvi gol

55′ Martinović zabija. Peti gol sjajnog mladog šutera

53′ Šarac mora vani, Angola ima sedam metara, ali nema gola. Greda nas spašava

51′ Martinović siguran sa sedam metara

49′ Opet Pešić brani zicer, a Martinović krasno zabija za 22:16

48′ Pešić brani zicer kad smo imali dva igrača manje

47′ Čupić s krila za +5

45′ Brzi centar i opet je samo -3. Bravo za Marića. novi gol

44′ Angola se ne predaje. Serija od 2:0 i evo ih na -3

42′ Angola je zabila tek drugi gol u nastavku

40′ Angola griješi, a Musa je iznudio sedam metara i Čupić nas vodi na +5

37′ Angola je imala sedam metara. Chicola je pogodio u glavu Pešića. Suci su odlučili da je to bilo namjerno i Angolac je dobio crveni karton. Šebetić zabija za 16:13

35′ Čupić s krile efektno za +2. Angola gubi loptu, a Mamiću golman brani šut za +3

34′ Brozović je iznudio sedam metara. Čupić zabija. Angola s krila s igračem manje zabija za 13:14

33′ Čupić je uzeo loptu Ferreiru, krenuo je u kontru, a Nascimento ga grubo ruši i mora vani na dvije minute

33′ Šebetić lijepo za Brozovića, koji efektno zabija za 13:12

32′ Opet lopta na crtu, za Tecu koji lagano zabija. Martinović izlazi, evo nam u igri Šebetića

31′ Počelo je drugo poluvrijeme. Hrvatska ima prvi napad. Brozović je napravio faul u napadu.

Kraj prvog poluvremena

30′ Angola gubi loptu i imamo zadnji napad za kakvu takvu prednost na poluvremenu. Čupić s krila zabija za 12:11

29′ Martinović nas opet vraća. Zabija za 11:11

28′ Marko Mamić se diže s devet metara i zabija za 10:10. Teca s crte lagano zabija za 11:10

27′ Martinović krasno zabio, ali primamo odmah nakon brzog centra. Obranu igramo jako loše

26′ Serija 3:0 Angole. S crte Nascimento zabija za 9:8

24′ Oduzeta nam je lopta i Angola ima napad za prednost.

23′ Vratili smo Angolu u igru. Mamić je dobio dvije minute. Serija Angole 2:0 i opet je egal

22 Igra Angole se pomalo raspada. Sve više griješe i imamo napad za +3. Šteta, bacili smo loptu za cepelin, bilo je to loše i gol Angole iz kontre

21′ Brozović blokira šut i imamo napad za +2. Prvi puta Martinovć danas. Marko Mamić zabija za 8:6

20′ Kević krasno za Marića i evo nas na 6:6, a onda smo odmah uzeli loptu i Mamić zabija za 7:6

19′ Angola je dobila sedmerac nakon pune sreće, jedna ničija lopta je pala u ruke njima. Ipak, Pešić brani Nascimentu

18′ Sedmerac za Hrvatsku. Čupić bez problema

16′ Sad smo igrali s dva pivota, ni to nije prošlo. Gubimo loptu, a Nascimento u kontri zabija za 6:4

14′ Mamić solo akcijom zabija za 4:5

13′ Sad i Štrlek promašuje čisti zicer, brani mu ga Muachissengue, a maneco zabija bez problema

12′ Ovo ne izgleda dobro. Ferreira nas buši kad god stigne. Sad desnog beka u napadu igra Čupić, dok su Martinović i Šebetić na klupi

11′ Štrleku lopta ispada, Pestana je hvata i lagano zabija. Horvat ne prolazi s krila

8′ Nascimento tuče, Pešić brani i imamo šansu za + 2. Mamić zabija, ali radi faul u napadu

6′ Ilija Brozović s crte zabija za prvu hrvatsku prednost

5′ Krademo loptu i Štrlek iz kontre zabija. Igramo opet bez desnog vanskog. Ne igraju ni Šebetić ni Martinović. Igramo s dva srenja, Kevićem i Duvnjakom

3′ Pestana je dobio dvije minute, a Duvnjak je iznudio novih sedam metara i nove dvije minute. Šteta, Muachissengue brani

3′ Opet Ferreira bombom iz daljine. Dobar i nezgodan igrač je ovaj lijevi bek

2′ Krasan gol Ferreire s devet metara. Pešić bez šanse. Kević je prodorom napao gol i iznudio je sedam metara. Horvat bez problema

1′ Počela je utakmica. Angola ima prvi napad.

Červar najavio agresivnju obranu

“Protiv Japana se nismo dobro postavili, ali osvojili smo bod i trebamo izvući pouku. Svi su danas napredovali, tako i Angola. Angola je jedna čvrsta ekipa, jaki su fizički, više su igrali, nisu bili toliko u izolaciji. Sutra je nova utakmica, moramo iskoristiti potencijale koje imamo. Moramo ući agresivno, odmah im se suprotstaviti, odigrati čvrstu obranu, ponavljam da sve kreće iz obrane. Treba izdržati, na muci se poznaju junaci, i, eto, to je naš zadatak”, rekao je Červar na press konferenciji uoči utakmice.