HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 2:1 – Vatreni srušili europske prvake!!!

Bordeaux, 21.6.2016. - Utakmica 3. kola skupine D na Europskom nogometnom prvenstvu u Francuskoj: Hrvatska - Španjolska. Na fotografiji slavlje igraèa Hrvatske (Nikola Kaliniæ, Ivan Perišiæ) nakon postignutog gola. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je prvo mjesto u skupini D na EURU u Francuskoj nakon što je u susretu 3. kola u Bordeauxu svladala branitelja naslova Španjolsku sa 2-1 (1-1).

Španjolska je povela golom Alvara Morate u 7. minuti, na 1-1 poravnao je Nikola Kalinić u 45., da bi pobjedu za prvo mjesto Hrvatskoj osigurao Ivan Perišić u 87. Usto je u 72. minuti Danijel Subašić obranio 11-erac Sergiju Ramosu.

Hrvatska je natjecanje u skupini osvojila prvo mjesto sa sedam bodova, Španjolska je druga sa šest, Turska, koja je sa 2-0 (1-0) u Lensu svladala Češku, je treća s tri boda, dok je Češka ostala posljednja s jednim bodom.

Pobjedu Turskoj koja ju je zadržala u igri za prolazak u osminu finala postigli su Burak Yilmaz u 10. i Ozan Tufan u 65. minuti.

Hrvatska će tako u osmini finala igrati u subotu u 21 sat u Lensu protiv jedne od trećeplasiranih reprezentacija iz skupine B, E ili F. (Hina)

REZULTATI 3. KOLA:

HRVATSKA - Španjolska   2-1 (N. Kalinić 45, Šerišić 87 / Morata 7)

Češka - Turska          0-2 (Yilmaz 10, Tufan 65)

TABLICA:
1 HRVATSKA        2  1 1 0  5-3  7
2 Španjolska      2  2 0 0  5-2  6
3 Turska          2  0 0 2  2-4  3
4 Češka           2  0 1 1  2-5  1
Tijek utakmice:

90+2′ Čop ulazi umjesto Pjace

88′ Perišić je dobio opomenu

87′ Kalinić je uputio loptu na krilo prema Perišiću koji je ušao u šesnaesterac, pucao lijevom nogom, Sergio Ramos je lagano dirao loptu i malčice prevario De Geu

85′ Thiago ulazi, izlazi Fabregas za Španjolsku

83′ Rog izlazi ulazi Kovačić

75′ Pokušaj Rakitića iz slobodnog udarca odlazi daleko preko vrata…

74′  Žute kartone nakon dosuđenog jedanaesterca dobili su Vrsaljko i Srna
71′ Subašić brani udarac Sergija Ramosa
70′ Jedanaesterac za Španjolsku

68′ Sergio Ramos promašuje odličnu priliku nakon kornera

67′ Morata izlazi, ulazi Aduriz

63′ Pjaca je prošao kroz trojicu, pao u šesnaestercu no sudac Kuipers nije pokazao na bijelu točku.

57′ Prilika za Hrvatsku! Nakon rikošeta u šesnaestercu Španjolaca, lopta na kraju dolazi do Pjace koji ju škaricama s desetak metara šalje tek metar-dva od vratnice! Sjajna akcija Vatrenih!

54′ Prekršaj za Hrvatsku u dobroj poziciji

50′ Odlično je povukao Rog i dobro uposlio Kalinića, no ubačaj u kazneni prostor nije bio dobar

49′ Juanfran upućuje prvi udarac u nastavku, ali njegova lopta odlazi dosta iznad gola

46′ Započelo je drugo poluvrijeme

45+1′ Kraj 1. poluvremena!

45′ GOOOL!!! Kalinić zabija nakon sjajne asistencije Perišića

40′ Nakon dugo vremena opasno prijetimo: Srna ubacuje s desne strane, ali Perišić na pet metara glavom gađa preko gola!

38′ Odlično ubacivanje Srne s desne strane, visok skok Perišića preko Juanfrana no odlazi visoko preko grede

32′ Odlično ubačena lopta Srne, no Badeljov udarac lijevom nogom nije pronašao cilj

29′ Rog oštro startao na Fabregasa i zaradio opomenu

25′ Zapela je lopta u živom zidu
24′ Slobodni udarac u opasnoj zoni za Španjolsku

17′ Razigrava se Hrvatska nakon odlaska u minus… Ponovno prijetimo, brzinom i žestinom te iznuđujemo korner

13′ Kalinić je raspalio s 20-ak metara, ali ravno u De Geu. Nakon kornera Perišić puca iznad gola
7′  David Silva odlično je podvalio loptu Fabregasu, koji je prebacio Subašića, a s gotovo gol crte Morata gura loptu u praznu mrežu
7′ GOOOL!!! Španjolska vodi 1:0
6′ Ispod tribina gdje se nalaze hrvatski navijači već sada stoji policija koja je spremna na intervenciju
3′ Prva intervencija De Gee. Prebacili smo loptu do peterca, no ispred Pjace je loptu uhvatio španjolski vratar
2′  Rog je u borbi za loptu dobio snažan udarac u glavu. Bit će dobro
1′ Krenula je utakmice. Španjolska ima prvi napad
0′ U tijeku je intoniranje nacionalnih himni.

Hrvatska: Subašić – Srna, Ćorluka, Jedvaj, Vrsaljko – Rog, Badelj – Rakitić, Perišić, Pjaca – Kalinić

Španjolska: De Gea; Juanfran, Piqué, Ramos, Alba; Busquets, Iniesta, Fàbregas, Silva, Nolito; Morata