UŽIVO: HRVATSKA SLOVENIJA 3-0: Velika pobjeda Hrvatske na Poljudu!

07.09.2021.,Split -  Stadion Poljud,  Kvalifikacije za SP 2022., Skupina H, Hrvatska - Slovenija.Slavlje nakon gola Marka Livaje.

Ivo Cagalj/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras od 20.45 sati u Splitu igra važnu utakmicu protiv Slovenije, a u nastavku kvalifikacijskog ciklusa za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Hrvatska je na drugom mjestu skupine H s ukupno 10 osvojenih bodova. Jednak broj bodova ima i prvoplasirana Rusija koja ima bolju gol razliku. Slovenija se nalazi na 3. mjestu sa sedam bodova, a slijedi je Slovačka sa šest bodova. Posljednje dvije eklipe u skupini su Malta i Cipar s ukupno četiri osvojena boda.

Sastavi:

Hrvatska: Ivušić – Juranović, Lovren, Vida, Barišić – Brozović, Kovačić – Pašalić, Livaja, Perišić – Kramarić.

Slovenija: Oblak – Stojanović, Bijol, Mevlja, Balkovec – Gnezda Čerin, Stanković, Kurtic, Lovrić – Iličić, Šeško.

Tijek utakmice

94′ Nikola Vlašić zabija za visokih 3-0 na Poljudu!

90′ Igrat će se još 4 minute na Poljudu. Hrvatska je na korak od važne pobjede protiv Slovenije. Vatreni su nadigrali susjede na domaćem terenu, Slovenci nam pokazali prilično skromno izdanje.

90′ Pokušao je Ivanušec opet, ali lopta odlazi preko gola.

87′ Vlašić je poslao odličnu loptu koju je primio Ivanušec, ali njegov pokušaj odlazi pokraj gola.

86′ Perišić napušta teren, a umjesto njega posljednih nekoliko minuta odigrat će Čolak.

82′ Hrvatska je imala još jednu nevjerojatnu priliku, no Vlašić nije uputio udarac. Ostaje 2-0 na Poljudu.

78′ Zlatko Dalić također radi tri promjene. Odlični Kovačić napušta teren, ulazi Ivanušec. Mislav Oršić zamijenio je Andreja Kramarića. Osvježenje i u obrani – Ćaleta-Car ulazi umjesto Dejana Lovrena.

75′ Slovenija je izvela korner, ali hrvatski vratar Ivušić lagano je pokupio tu loptu.

72′ Pokušali su sada Kramarić i Vlašić, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

70′ Na Poljudu je 16.237 gledatelja.

66′ GOL! Mario Pašalić zabija za 2-0 na Poljudu.

66′ Kek radi trostruku izmjenu. Sporar ulazi u igru, Šeško napušta teren. Umjesto Stankovića ulazi Skubic. Balkovec također završava susret, mijenja ga Jurčević.

61′ Mateo Kovačić izborio je je odličnu situaciju, ali Oblak je pokupio tu loptu. Kovačić nažalost nije sjajnu večerašnju igru okruniti golom.

58′ Strijelac jedinog gola Marko Livaja napušta teren. Umjesto njega u igru ulazi Nikola Vlašić.

54′ Prva izmjena u ekipi Slovenije, Mlakar ulazi na teren umjesto Iličića.

52′ Marko Livaja u novoj prilici, ali nije se dobro namjestio te je lopta otišla pokraj vrata.

51′ Nova prilika za Hrvatsku, ali domaćini ne uspijevaju povećati prednost.,

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ KRAJ PRVOG DIJELA.

43′ Novi pokušaj Kramarića, ali ponovno brani Oblak.

39′ Novi pokušaj Perišića preko lijeve strane, ali ovaj put je bio dosta neprecizan. Lopta je otišla visoko preko gola.

38′ Perišić se našao pred vratima Oblaka i pokušao je zabiti glavom, no nije dobro zahvatio loptu.

33′ GOL! Marko Livaja zabija za prednost Hrvatske. Rezultat je 1-0. Ubacio je Juranović u kazneni prostor, pronašao Pašalića koji glavom pogađa vratnicu, a lopta se odbija do Livaje koji to glavom posprema u slovensku mrežu za vodstvo na Poljudu.

28′ Novi pokušaj Livaje, ali ponovno brani Jan Oblak.

26′ Velika prilika za Marka Livaju kojega je pronašao Kramarić. Zaobišao je slovenskog braniča, ali nije to mogao pospremiti u mrežu iz gotovo pa mrtvog kuta.

21′ Sjajna prilika za Kramarića, ali njegov pokušaj otišao je točno prema slovenskom vrataru.

20′ Hrvatska je nekoliko puta zaprijetila, ali još uvijek nije upisala pogodak. Domaći sastav uglavnom drži posjed u pravom dijelu prvog poluvremena.

10′ Sjajna prilika za Hrvatsku, Perišić je ubacio loptu u šesnaesterac, ali domaći nisu uspjeli poslatu loptu iza leđa vratara.

8′ Mali problemi za Vidu, ali Iličić nije uspio doći do lopte i zaprijetiti po golu.

7′ Barišićev pokušaj završio je iznad vratnice.

5′ Sjajna igra Kovačića, pronašao je Juranovića. No, Slovenci sigurni pred svojim golom. Lopta je došla do Pašalića koji puca glavom, no Oblak ponovno siguran.

3′ Pokušaj Kramarića završio je pored gola, no svakako se našao u nedozvoljenoj poziciji.

2′ Ivan Perišić je odmah u prvom naletu sjajno prošao po lijevoj strani, ali lopta je završila u rukama Oblaka.

1′ Počeo je susret na Poljudu.

Split – Stadion Poljud, Kvalifikacije za SP 2022., Skupina H, Hrvatska – Slovenija. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Uoči utakmice

Zlatko Dalić napravio je pet promjena u odnosu na pobjedu kod Slovačke (1:0) prošle subote. Iz prvog sastava ispali su Borna Sosa, Nikola Vlašić, Mislav Oršić, Luka Ivanušec i Antonio-Mirko Čolak.

Iskusni francuski sudac Clement Turpin bit će zadužen za vođenje današnje utakmice.

Hrvatska se večeras 11. put sučeljava sa Slovenijom, u dosadašnjih 10 dvoboja upisala je tek jedan poraz, no taj je došao baš u zadnjem susretu, u ožujku u Ljubljani, na početku kvalifikacijskog ciklusa.

U večerašnjem susretu Hrvatske i Slovenije na Poljudu se očekuje 20.000 navijača.