DAN ‘D’ ZA HRVATSKI NOGOMET Kramarić s dva gola slomio Ukrajinu (0:2)

Kijev, 09.10.2017 - Poslijednja utakmica kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. između reprezentacija Ukrajine i Hrvatke na stadionu Olimpiyskiy u Kijevu. Na slici Andrej Kramarić, Ivan Rrakitić, Ivan Perišić i Šime Vrsaljko slave postignuti zgoditak.
foto HINA/ Damir SENČAR/ ds
Hrvatska nogometna reprezentacija od 20:45 u Kijevu igra posljednju utakmicu u kvalifikacijskoj skupini za Svjetsko prvenstvo.
Kako stvari zasad stoje, mora pobijediti Ukrajinu da bi se plasirala u dokvalifikacije. Pobjedom može u Rusiju i izravno, ali samo ako Kosovo na gostovanju iznenadi vodeći Island. U slučaju remija Hrvatska ovisi o utakmici Walesa i Irske, gdje bi ta utakmica morala također završiti remijem, ali s manjim brojem golova nego u Kijevu. Remi vodi na Svjetsko prvenstvo i ako Srbija ne pobijedi Gruziju ili Grčka Gibraltar.

UKRAJINA – HRVATSKA    0:2

UŽIVO:

88` Kramarića mijenja Pašalić.

87` Ukrajinski navijači zvižde svojim igračima…
83` Poigravanje s Ukrajincima koji su očajni i bezopasni u drugom poluvremenu.
80` Hrvatska sigurno čuva prednost…
72` Još jedan opasan napad Hrvatske, ali je Perišić ušao u zaleđe.

70` GOOOOOL! 0:2! Ponovno Kramarić! Prekrasna akcija i sjajna asistencija Rakitića koju je na drugoj vratnici dočekao napadač Hoffenheima.
69` Ori se pjesma hrvatskih navijača…
68` Ukrajina je u šoku, Modrić i društvo sakrili su loptu domaćima u ovim trenucima.
62` GOOOOOL! Hrvatska vodi! Sjajan centaršut Modrića i još bolji udarac glavom Kramarića!
60` Perišić je upropastio opasnu priliku. Katastrofalno je ubacio s lijeve strane dok su u kaznenom prostoru bili Mandžukić i Kramarić.
58` Subašić hvata opasan ubačaj Jarmolenka…
57` Još loših vijesti, Irska vodi protv Walesa. Sad Hrvatska mora pobijediti…
54` Opasan napad Hrvatske, ubačaj Perišića s lijeve strane i na kraju samo korner, četvrti.
51` Igra se oprezno iako i jedni i drugi moraju po pobjedu.
49` Lovren se spetljao i poklonio peti korner Ukrajincima, ali loš ubačaj Konopljanke iz kuta.

46` Počelo je drugo poluvrijeme, 45 minuta nade za Hrvatsku.

45` Nema sudačke nadoknade, kraj prvog dijela.

42` Dva prekida za Modrića, dva solidna ubačaja, ali su se Ukrajinci obranili…
40` Loše vijesti, Island vodi protiv Kosova…
37` Fantastična lopta Modrića, Kramarić bježi čuvarima, ali njemu bježi lopta…
35` Još jedna bomba Stepanenka, ovaj put je Subašić oprezniji.
32` Najbolja prilika za domaće. Jarmalenko je divno ubacio, a Konopljanka glavom poslao loptu desetak centimetara pored gola.
30` Već treća dobra prilika za domaće… Modrić je tražio prekršaj, nije ga dobio, a lopta se odbila do Stepanenko čiji silovit udarac brani Subašić. Sudac to nije vidio pa je Ukrajina ostala bez kornera.

27` Žestoko udara Mandžukić, a zatim i Modrić. Dvojica Ukrajinaca ostala su na travi.

24` Subašić ponovno nesiguran! Topovski udarac Rakitskog je nekako izbio u novi, već treći korner.

20` Nema golova ni na Islandu gdje gostuje Kosovo…

18` Vida na desnoj strani ima strašnih problema s Konopljankom…
15` Sjajan dalekometni udarac Vide, lopta odlazi malo iznad gola.
11` Puno sreće za Hrvatsku… Subašić je loše izbio loptu, Marlos tukao, a Lovren u posljednjem trenutku izbio.
9` Ponovno pritisak Hrvatske. Vrsaljko je dobro stisnuo, Modrić glavom proigrao Perišića čiji udarac iz prve odlazi daleko pored gola.
7` Sjajna reakcija Lovrena. Domaći su zaprijetili nakon brze akcije, lopta je stigla do Garmaša, ali Lovren izbija daleko od gola.
4` Mandžukić bježi čuvarima, ali Rakitićeva lopta je prejaka.
2` Odmah sjajna prilika! Modrić je proigrao Perišića, on ubacio, a Mandžukić glavom tukao iznad gola. Lopta je dirala braniča domaćih pa Hrvatska ima prvi korner, a zatim i još jedan nakon panične reakcije obrane.
1` Počela je utakmica.
1` Završeno je intoniranje himni. Ukrajina će imati ogromnu podršku.
Zlatko Dalić, koji je nakon kiksa protiv Finske zamijenio Antu Čačića na klupi Hrvatske, pripremio je iznenađenje – Pivarić je preselio na klupu, Vrsaljko ide na njegovu poziciju, a Vida na poziciju desnog beka.
Novu ulogu trebao bi dobiti kapetan Modrić koji bi u Kijevu trebao biti puno ofenzivniji, a leđa će mu čuvati Badelj i Rakitić.
Uoči utakmice:
20:15 “Napravit ćemo sitne promjene. Igrači su svjesni da moraju dati sve od sebe, da im je ovo zadnji vlak za Rusiju. Imali smo analizu dosadašnjih utakmica, ukazali smo im na greške”, rekao je Dalić.
20:00 “Uvjeren sam da naši igrači mogu iznijeti ovu utakmicu. Najvažnije je da budu mentalno spremni”, poruka je Joška Jeličića.
19:20 “Na muci se poznaju junaci”, poruka je HNS-a uoči utakmice.
18:45 Monaco je poželio sreću Hrvatskoj i Subašiću.