NIŠTA OD POLUFINALA Francuzi se s pola snage lako obračunali s Kaubojima

Zagreb, 24.01.2018. - Utakmica skupine 1 Europskog prvenstva za rukometaše između Hrvatske i Francuske. Na slici Mahe Kentin (14) Francuska.
foto HINA/ Tomislav PAVLEK /tp

Hrvatska rukometna reprezentacija neće igrati u polufinalu EP-a, Kauboji nisu uspjeli pobijediti Francusku u susretu u kojem nisu ni imali previše šanse. Kako je istaknuo i stručni komentator Nove TV Davor Dominiković, dojam je da je Francuska do pobjede došla “s pola snage”.

Posebno je loše bilo prvo poluvrijeme u kojem je Hrvatska bila potpuno zbunjena a Francuska je lakoćom došla do šest golova prednost. U nastavku se momčad Lina Červara ipak donekle sabrala, došla pred kraj susreta i na “minus 1”, ali dalje od toga nisu mogli. Francuzi su odmah stavili u brzinu više i na koncu bez problema došli do pobjede.

Hrvatskoj je za polufinale trebao bod, no prema prikazanom, od tog boda Kauboji su bili kilometrima daleko. Igrat će u petak u 15.30 za peto mjesto. U polufinalu sastat će se Francuska – Španjolska i Danska – Švedska.

finale (20.30 sati)

KRAJ – 27:30 Mandalinić nije uspio smanjiti na “minus 1” i Francuzi u posljednjem napadu na susretu potvrđuju pobjedu

59′ – 27:29 Marić zabija za tračak nade

58′ – 26:29 Francuzi su “postavili zid” u obrani, naprijed opet efikasni

55′ – 26:28 Kopljar smanjuje zaostatak opet na dva

54′ – 25:28 Hrvatska je pogotkom Cindrića bila i na “minus 1”, ali Francuzi potom zabijaju dva za redom

52′ – 24:26 Čušić sa sedam metara dovodi publiku u trans, a Hrvatsku na “minus 2”

51′ – 23:26 Kopljar zabija s vanjskog, još ima nade

50′ – 22:26 Hrvatsku seriju zaustavlja Luka Karabatić s crte

49′ – 22:25 Štrlek iz kontre, Hrvatska je prepolovila zaostatak s poluvremena

48′ – 21:25 Mandalinić je zakucao loptu u rašlje, Hrvatska na “minus 4”

45′ – 20:25 Hrvatska je nešto bolja nego u prvom dijelu, ali dojam je da je prednost Francuza sigurna

38′ – 17:23 Ništa bitno se nije promijenilo u nastavku, Francuzi lakoćom održavaju prednost

POLUVRIJEME – 13:19 Franuzi zabijaju sedmerac sa istekom poluvremena

29′ – 13:18 Francuzi su bili i na “plus 6”

24′ – 11:15 Francuzi bježe na “plus 4, a imali su i 14:10

21′ – 10:13 Hrvatska se približila na “minus 1”, ali Francuzi odmah ubacuju u “višu” i bježe

17′ – 7:10 Kontra Francuske i sada je to već zabrinjavajućih tri gola viška

16′ – 7:9 Hrvatska se muči u napadu a u obrani nije dovoljno agresivna. Francuzi su ponovo na “plus 2”

14′ – 7:7 Hrvatska je imala dva igrača više, ali nije stekla prednost

9′ – 5:5 Marić pa Mamić i Hrvatska stiže prednost. Plus isključenje za Karabatića

7′ – 3:5 Dipanda zabija iz kontre

6′ – 3:4 Francuzi zabijaju izvana i prelaze u vodstvo

5′ – 3:3 Izjednačen ulazak u susret, Hrvatska je tri puta bila u vodstvu, ali Francuska stiže

Hrvatski rukometaši od 20.30 igraju protiv Francuske u ključnom susretu za prolaz u polufinale. Da bi tamo stigli potreban im je najmanje neriješen rezultat.

To im je omogućila Norveška pobjedom protiv Švedske ranije danas 28:25, pa Kaubojima više nije potrebna pobjeda od tri gola razlike, već je dostatan i remi.

U slučaju poraza Hrvatske večeras zatvorit će se krug Hrvatska-Norveška-Švedska unutar kojeg su Šveđani najbolji (gol razlika) pa bi oni išli u polufinale.