RUKOMET: Hrvatska u drugom poluvremenu razbila Bahrein 33:22

epa05251156 Mohamed Almaqabi of Bahrain (R) and Marko Mamic of Croatia (L) in action during their Men's Handball Olympic Qualification match in Herning, Denmark, 09 April 2016.  EPA/Henning Bagger DENMARK OUT

Rukometaši Hrvatske u subotu su u danskom Herningu u susretu 2. kola kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre pobijedili Bahrein sa 33-22 (14-14).
U prvom poluvremenu “kauboji” su pružili jednu od najlošijih partija, bili su loši u oba smjera, u obrani i napadu. Tako je Bahrein u 16. minuti imao vodstvo 9-6, pa je izbornik Željko Babić ljut kao ris pozvao minutu odmora.

“Jeste li vi normalni, pa nije ovo cirkus”, uzviknuo je izbornik Babić tijekom “time-outa”. Nakon toga situacija se malo popravila, pa je u idućih pet minuta Hrvatska došla do poravnanja (10-10).

No, i dalje je igra “kauboja” bila disfunkcionalna. Sreća je što je vratar Ivan Pešić bio raspoložen, pa je prvo poluvrijeme završilo neriješeno (14-14).

U nastavku hrvatski rukometaši su se pribrali, te smo u početnim minutama golovima Duvnjaka, Kopljara i Štrleka poveli sa 17-14. U 41. minuti prednost “kauboja” porasla je na pet golova (21-16). Kako je utakmica odmicala rukometaši Bahreina djelovali su sve umornije i Hrvatska je na kraju upisala uvjerljivu pobjedu 33-22, a najbolji u našoj reprezentaciji bili su vratar Ivan Pešić sa 18 obrana, te Manuel Štrlek sa 8 golova.

Hrvatskih 11 golova viška važno je za nedjeljnji dvoboj protiv Norveške, koja je protiv Bahreina slavila sa šest pogodaka razlike (35-29). U drugom dvoboju subotnjeg programa (20.30 sati) igrat će Danska i Norveška, a rukometaši domaćina bi u slučaju pobjede osigurali odlazak na OI, jer su u prvom kolu bili bolji od Hrvatske (28-24). (Hina)

Tijek utakmice:
58′ Bahrein zabija gol, no Cindrić odmah uzvraća
54′ Mandalinić zabija gol za plus deset, nakon toga za plus 11.
50′ Štrlek nastavlja, plus devet
46′ Duvnjak zabija za sedam razlike. Bahrein gubi loptu, Štrlek lagano diže na osam
46′ Štrlek efektno s krila zabija peti gol za 24:18
42′ Pogodak Buntića
41′ Mandalinić je zabio za pet razlike, Bahrein vraća na četiri razlike. Ćupić ponovno zabija
40′  Ćupić za plus četiri
38′ Marić zabija za 19:16
37′ Bahrein zabija gol u nastavku, Ćupko zabija 18. gol
35′ Pešić brani, lopta Bahreinu
32′ Kopljar za 16:14, Štrlek zabija za 17:14
31′ Duvnjak s devet metara za 15:14 za Hrvatsku, a Pešić brani i Bahrein uz to promašuje
30′ Kraj prvog poluvremena.
29′ I Buntić izlazi
28′ Suci izbacuju Duvnjaka dvije minute. Gol Bahreina pod rašlje za 14:13
26′ Pešić brani dobar udarac s osam metara
25′ Bahrein odlazi na dva razlike, Štrlek postiže gol, jedan razlike
24′ Ponovno vodi Bahrein, 12:11
24′ Štrlek za 10:10. Bahrein uzima minutu odmora
23′ Duvjak iz vani za seriju 2:0, jedan razlike za Bahrein
22′ Bahrein zabija još jedan gol za 10:7
19′ Horvat zabija, 7:9
14′ Još jedna izgubljena lopta i čista kontra koju brani Pešić
13′ Gol u rašlje za 8:6 za Bahrein
11′ Bahrein vodi 6:5, a odmah i 7:5
9′ Ponovno gol Ćupića za 5:5
 4′ Hrvatska zabija za 4:3, u nastavku protivnička momčad zabija za 4:4
3′ Hrvatska je počela malo usporeno, 3:3 nakon gola Ćupića