Hajduk pobijedio Cibaliju (2:1)

Posljednju utakmicu 12. kola HNL-a na Poljudu odigrali su Hajduk i Cibalia, a splitski klub slavio je rezultatom 2:1.
Trener splitskog sastava Joan Carrillo nije mogao računati na kartoniranog kapetana Nižića, kao ni na ozlijeđene Futacsa, Almeide i Carbonierija.

HAJDUK – CIBALIA 2:1

UŽIVO:

90` Kraj.
90` “HNS pederi”, ori se stadionom nakon što kao jedanaesterac nije dosuđen pad Hamze u kaznenom prostoru.
90` Tri minute sudačke nadoknade.
87` Hajduk bez problema čuva prednost.
80` Said i Erceg su se našli u situaciji dva na jedan, ali Said nije htio proigrati suigrača pa je na kraju njegov udarac izblokiran. Erceg je izgubio živce…
79` Nevjerojatan promašaj Saida, koji je zamijenio Ohandzu. Nakon ubačaja Ercega s pet metara je umjesto gola pogodio atletsku stazu.
68` Žuti karton za Galića.
62` Stipica sjajno brani još jedan dalekometni pokušaj Pluma.
60` Osam tisuća gledatelja na Poljudu.

58` GOOOL! Hajduk ponovno vodi! Radošević je prekrasno zabio ljevicom s 20 metara.
57` Ohandza bježi obrani Cibalije, ponovno traži na drugoj strani Ercega, ali na kraju samo korner.
55` Ohandza je u kaznenom prostoru gostiju primio loptu, pokušao proigrati Ercega na drugoj vratnici, ali to je i očekivao Brkić.
52` Bakljada Torcide, ali nema prekida utakmice.
50` Lijepa akcija domaćih, duga lopta na Ercega čiji udarac glavom odlazi iznad gola.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45` Kraj prvog dijela.
42` Umalo preokret! Karamarko je pronašao prostor, tukao s 20 metara, a lopta je otišla iznad domaćeg gola.
35` Slobodnjak za Hajduk, loptu je uzeo Erceg i pogodio živi zid.
31` Hajduk potpuno bezopasan nakon primljenog gola. Tek sad je Hamza s loptom prošao pola travnjaka, ali je očajno pucao.
21` Prijeti Cibalia, lijepu i opasnu akciju Muženjak je upropastio ne tako dobrim udarcem.
18` Pokušaj Hamze s 18 metara Brkić izbija u korner.

14` GOOOL! Izjednačenje! Plum je strijelac! Tukao je s više od 25 metara, lopta je nekoga pogodila, promijenila smjer i prevarila Stipicu.

12` Umalo 2:0, Brkić izbija loptu ispred Ohandze.

6` GOOOL! Hajduk vodi! Bašić je strijelac! Fantastično je zabio ljevicom preko živog zida iz slobodnjaka s 25 metara.
4` Hajduk ima loptu, ali miran početak utakmice zasad.
1` Počela je utakmica.
Sastavi:
HAJDUK: Stipica; Juranović, Borja Lopez, Ismajili, Memolla; Bašić, Radošević, Hamza; Erceg, Ohandza, Pešić
CIBALIA: Brkić; Peričić, Ikić, Zgrablić, Karamarko; Muženjak, Plum, Stepčić; Štrkalj, Dabro, Galić
OZNAKE: Poljud, Hajduk, cibalia