UŽIVO: Gotovo je, ‘Vatreni’ u Glasgowu remizirali s Česima

EPA/Stu Forster, Igor Kralj/PIXSELL, Pixabay, Wikimedia

Hrvatska nogometna reprezentacija od 18 sati igra svoju drugu utakmicu na Europskom prvenstvu. Protivnik im je Češka, reprezentacija koja je u prvom kolu slavila protiv Škotske, dok je Hrvtaska na Wembleyju doživjela minimalan poraz od Engleske.

Izbornik Zlatko Dalić još je jučer najavio da će biti promjena u početnom sastavu u odnosu na utakmicu s Engleskom. “Bit će to ofanzivnija formacija. Bit će promjena, no vidjet ćemo što i kako. Nedostajalo nam je probojnosti i igra u završnici, to moramo pojačati,” kazao je hrvatski strateg na posljednjoj novinarskoj konferenciji uoči utakmice.

Hrvatska i Češka do sada su igrale tri puta, “Vatreni” su slavili jednom, a dva susreta su završila bez pobjednika. Zanimljivo, hrvatsko – češki ogled gledali smo i na posljednjem EP-u u Francuskoj 2016. Bio je to također susret 2. kola D skupine, a dvoboj u St Etienneu je završio 2:2.

Sudac utakmice je Španjolac Carlos Del Cerro Grande.

SASTAVI:

Hrvatska: Livaković; Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol; Modrić, Kovačić; Brekalo, Kramarić, Perišić; Rebić

Klupa Hrvatske: Kalinić, Sluga, Ćaleta-Car, Brozović, Vlašić, Pašalić, Oršić, Badelj, Petković, Juranović, Bradarić, Ivanušec.

ČeškaVaclik; Coufal, Čelustka, Kalas, Boril; Holeš, Darida, Souček; Masopust, Jankto, Schick

Klupa Češke: Mandous, Koubek, Kaderabek, Brabec, Barak, Krmenčik, Ševčik, Zima, Hložek, Vydra, Kral, Pekhart.

Tijek utakmice:

90’+3 Utakmica je završena, Hrvatska je u Glasgowu osvojila prvi bod na ovom EURO-u

90′ Sudac je pokazao da će se igrati još tri minute

89′ Pokušao je Petković, lopta odlazi u korner. Modrić ga izvodi, novi pokušaj petkovića, ponovno korner. Česi sada izbijaju loptu iz svog šesnaesterca

87′ U igri je Brozović, izašao je Kovačić

82′ Boril je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Petkovićem

79′ Hrvatska pokušava, kombinacija Gvardiola i Perišića nije prošla

76′ Hložek je sad visoko poslao loptu preko Livakovićevih vrata. Bila je to dobra prilika za Češku

74′ Nova dvostruka izmjena kod Čeha, izašao je Jankto, ušao Ševčik. Igru je napustio i Schick, a ušao Krmenčík

72′ Dobra akcija naših, Perišić je dodao Vlašiću, koji s oko 11 metara tuče preko hola

63′ Kod Češke igru je napustili Masopust Holeš, a ušli su Kral i Hložek

62′ Kramarić je izašao, ušao je Nikola Vlašić.

52′ Pokušao je Souček s dvadesetak metara, udarac odlazi malo pored gola

50′ Sada je žuti karton zaradio Masopust nakon jednog starta na Gvardiolu.

47′ Kakva bomba Perišića za izjednačenje. Ušao je na onu svoju poziciju i raspalio u suprotni kut Valcika za izjednačenje

46′ Kombinacija naših nakon slobodnog udarca, udarac je iskušao Kovačić, ali nije to bilo precizno

46′ Zlatko Dalić na poluvremenu je napravio dvije promjene – u igri su bruno petković i Luka Ivanušec, izašli su Josip Brekalo i Ante Rebić

45’+3 Sudac je označio kraj poluvremena

45’+3 Kovačič je napravio prekršaj na dvadesetak metara od hrvatskog gola. Schick puca iznad gola

45′ Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

43′ Pokušao je Kramarić, ali njegov je udarac preslab pa Vaclik nema problema s obranom

39′ Ante Rebić sad je promašio odličnu priliku, odmah nakon penala i vodstva Češke, Brekalo je pronašao Rebića, koji iz sjajne prilike ne pogađa

37′ Penal je izveo sam Schick, i pogodio. Češka vodi 1:0

34′ Lovren je zbog lakta dobio žuti karton

33′ Na tlu je sad ostao ležati češki igrač Schick, u ponovljenoj snimci vidio se lakat Dejana Lovrena. Sudac je išao provjeriti situaciju i odlučiti radi li se o penalu

25′ Vrsaljko je sad lijepo ubacio u peterac, ali češki vratar lovi ispred Rebića

22′ Brekalo je tražio Gvardiola, ali češka obrana izbija u korner. Luka Modrić ubacio je prizemno za Kramarića, lopta dolazi do Perišića, čiji udarac brani Vaclik

21′ Sjajan pritisak Rebića. Modrić je tražio Perišića, a češka je obrana loptu proslijedila svom vrataru. On ju je pokušao izbiti, ali tu se našao Rebić, koji je loptu skrenuo. nažalost, samo u gol-aut.

18′ Obrana Livakovića! Sijevnula je akcija Čeha, ali naša je obrana uspjela usporiti češke igrače. Schick je pokušao pucati s oko pet metara, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu pa ju je Livaković s lakoćom uhvatio

12′ Lovren je izbio jedan dobar centaršut Čeha, lopta je došla na udarac češkom igraču Janktu, ali puca iznad gola

9′ Rebić je izborio pslobodni udarac na oko 25 metara od gola. Izveo ga je Dejan Lovren, ali njegov udarac odlazi iznad gola.

7′ Lijepo je ubacio Perišić, Ante Rebić nije uspio doći do lopte. Šteta, bila bi to sjajna prilika. Prvi korner za Hrvatsku završio je lošom kombinacijom naših igrača

4′ Češka je od starta krenula žustrije. Jankto je odmah ubacio s lijeve strane u hrvatski šesnaesterac, Vida je to odbio do Coufala koji je pucao, ali Vida je bio ponovno bio na mjestu i blokirao udarac. Imali su i udarac iz kuta, a poušaj Součeka odlazi iznad vrata Livakovića

1′ Počela je utakmica! Sretno, ‘Vatreni’!

17:55 U tijeku je intoniranje himni

OZNAKE: Hrvatska, Češka