GOODISON PARK Everton vodi (2:0)

Na kultnom Goodison Parku Hajduk gostuje kod slavnog liverpoolskog kluba u prvoj utakmici play-offa za Europa ligu.

EVERTON – HAJDUK 2:0

UŽIVO:

79′ Erceg je najprije krasno zakuhao šansu, ali su igrači Hajduka zakasnili na ubačaj na drugu vratnicu, a onda je Pickford sjajno obranio Memolli.

72′ Hamza se uspio izboriti za udarac s 20-ak metara, ali nije bio precizan.
65′ Ohandza i Kožulj izašli su iz igre, a zamijenili su ih Said i Erceg.
61′ Prva prva velika šansa za Hajduk. Vezni red Evertona je izgubio loptu, Hamza je dodao do Ohandze, a ovaj je s desetak metara gađao uz samo kut, ali vratar Pickford fantastično skida.
51′ Prvu udarac iz kuta za Hajduk. No bilo je to loše, slabo i bezopasno. Vratar Pickford večeras nije imao niti jednu intervenciju.
49′ Sjajni Martina je s desne strane odlično ubacio, a Rooney je glavom sam samcat promašio orličnu šansu za 3:0
47′ Radošević je pokušao iz daljine, ali to je otišlo visoko preko vrata.
46′ Počelo je drugo poluvrijeme.
45′ Kraj prvih 45 minuta.
45′ Kako igra Klaasen. Sad je izbacio samog Rooneya, ali ovome Stpica brani zicer.
45′ GOOOOL! Ponovno Everton zabija nakon velike greške. Savvas je ničim izazvan izgubio loptu, odlični Klaasen mu je uzeo i dodao do Rooneya, a ovaj iz prve do samog Guaeya koji s lakoćom zabija pokraj Stipice.
43′ Baines je opet izveo skraćeno korner, no ovaj put srećom nije bilo opasnosti po Hajduk
32′ Torcida je krenula u neke svoje obračune, stolice su letjele, a sudac je nakratko prekinuo utakmicu zbog nereda na tribinama. BBC Sport piše kako je Torcida krenula ubacivati predmete u teren, redari su reagirali, a onda su navijači Hajduka napali njih.
30′ GOOOOOL! Everton vodi! Velika greška Hajdukove obrane! Nakon skraćenog kornera Stipica je odbio loptu, Vlašić je nonšalantno krenuo na nju, Baines mu je pokupio i ubacio, a glavom je zakucao Keane. Zaista glupo primljen gol!

18′ Morgan Schneiderlin dobio je žuti karton zbog oštrog starta na Zvonimira Kožulja.

13′ Kakva prilika za Everton. Klaasen je s pet metara zakasnio na povratnu loptu s boka. Moglo je biti 1:0.
11′ Sad je Hajduk pokazao zube. Najprije se Ohandza sjurio u 16 metara, pao je, ali slovački sudac nije svirao ništa, a nakon toga do lopte dolazi Vlašić koji s 16 metara gađa, ali lopta odlazi pokraj vratnice.
7′ Serija ubačaja Evertona pred vrata Stipice, jedna loša izbijena lopta točno na nogu Klaasena, ali srećom Nizozemac puca jako loše preko vrata.
5′ Sad je s druge strane Lookman dobro potegao s 18 metara, ali se to odbilo od bloka u korner. Srećom, nakon ubačaja Juranović je omeo Rooneya.
4′ Sad je Savvas imao dobru priliku. Došao je na 18 metara od gola Evertona, ali se nije usudio pucati i solidna šansa je propala.
3′ Hajduk za sada igra mirno, hrabro i pametno.
1′ Počela je utakmica.
Hajduk: Stipica – Juranović, Nižić, Carbonieri, Memolla – Savvas, Radošević – Vlašić, Hamza, Kožulj – Ohandza.
Everton: Pickford – Martina, Keane, Williams, Baines – Schneiderlin, Gueye – Lookman, Klaasen, Mirallas – Rooney.