EP RUKOMET: Nakon lošeg poluvremena Hrvatska pobjedila Bjelorusiju

epa05103597 Zlatko Horvat (C) of Croatia and Maxim Babichev (L) and Aliaksandr Tsitou (R) of Belarus in action during the 2016 Men's European Championship handball group B match between Croatia and Belarus at the Saucer hall sports and entertainment in Katowice, Poland, 15 January 2016.  EPA/Andrzej Grygiel POLAND OUT

rvatska muška rukometna reprezentacija 27-21 (15-15) pobjedom protiv Bjelorusije u susretu 1. kola skupine B započela je svoj nastup na Europskom prvenstvu u Katowicama.

Najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske bio je Manuel Štrlek s devet golova, po pet su dodali Marko Kopljar i Ivan Čupić, dok su kod Bjelorusije najbolji bili Sjarhej Rutenka s osam i Sjahej Šilović sa sedam pogodaka.

Od 18.15 u drugom susretu ove skupine igrat će Norveška i Island, a Hrvatska će sljedeći nastup imati u nedjelju protiv Norveške (18.15 sati).

HRVATSKA – BJELORUSIJA 26:21

Tijek utakmice

KRAJ UTAKMICE

56′ Stevanović ponovno brani sedmerac Rutenki!

54′ Stevanović brani sedmerac!

50′ Rutenka je uspio nekako ugurati loptu u gol. Babić zove minutu odmora.

48′ Hrvatska prvi put na utakmici ima četiri razlike.

46′ Šilović je propucao hrvatsku obranu i Stevanovića…

43′ Hrvatska se ubrzala! Karačić je sada pretrčao svoje čuvare i zabio za plus 3.

42′ Marić je dobio crveni karton, treće isključenje.

a Hrvatske koja je završila golom Kopljara. Međutim, kapetan reprezentacije primio se za koljeno i napustio je teren. Umjesto njega ušao je Šebetić.

38′ Čupić je uspio pobjeći svom čuvaru i zabiti za 19:17. Zatim je Duvnjak ukrao loptu u obrani i asistirao za Štrleka koji pogađa za najveću prednost Hrvatske na utakmici plus 3.

35′ Sliišković! Protivnička obrana nema odgovor.

34′ Sjajna akcija koja je završila visokim skokom Sliškovića i golom za plus dva Hrvatske.

31′ Hrvatska je prva krenula s centra. Karačić je sam išao u šut, ali Saldatsenka brani.

30′ Kraj prvog dijela. Rutenka je najbolji igrač na terenu sa sedam golova iz osam pokušaja. Što se tiče Hrvatske, statistika sve govori; nakon prvih 30 minuta Duvnjak ima postotak šuta 0/2, Marić 0/1, Horvat 0/1, Čupić 2/4…

29′ Igra se gol za gol u posljednje dvije minute prvog dijela.

29′ GOOL! Čupić iz brzog centra pogađa za 14:14.

28′ Šilović ponovno diže na plus 1 za Bjelorusiju.

28′ Lijepa akcija Hrvatske. Prebrojavanje na desnoj strani za Čupića, koji postiže svoj prvi gol.

27′ Babić je pozvao minutu predaha.

25′ Rutenka je enigma za hrvatsku obranu. Sada je zabio sedmi gol na utakmici.

21′ Sliškoviiiić! Skočio je s devet metara i zakucao loptu u donji desni kut.

18′ Hrvatska je povezala konce u obrani. Sada se izlazi čvrsto na vanjske pucače, ali još nedostaje koncentracije u napadu.

17′ Kopljar je solo akcijom sjajno poentirao s osam metara, ali Rutenka je ponovno uzvratio na drugoj strani. Babić je odlučio povući Alilovića i sada je na golu Stevanović.

16′ Hrvatska je imala igrača više u napadu pa je brzim prebrojavanjem nastala rupa za Štrleka, koji je bio precizan s krila.

15′ Treća sreća sa sedam metara. Zabio je Štrlek.

14′ Hrvatska je povukla kontru preko Duvnjaka koji je sam išao finiširati akciju, ali Saldatsenko ponovno brani.

12′ Nevjerojatno… Horvat je pucao sa sedam metara, pokušao je lobom, ali bjeloruski vratar skida.

10′  Rutenka postiže svoj četvrti gol.

8′ Alilović je primio gol u prvi kut… Ipak, Kopljar u idućem napadu popravlja stvari. Bjelorusija i dalje ima plus 1.

6′ Kopljarov prvi gol na utakmici. Hrvatska je smanjila vodstvo Bjelorusije.

5′ Prvo isključenje na utakmici za Domagoja Duvnjaka.

5′ Ispala je hrvatska obrana na krilu, ali Aliloviću upisujemo prvu obranu.

4′ Odlična tranzicija iz obrane u napad. Duvnjak je povukao kontru, pronašao Brozovića koji s lakoćom zabija za 3:2.

4′ Duvnjak je iznudio sedmerac, Čupić promašuje…

3′ Bjelorusija je odmah na početku utakmice iskoristila tremu hrvatske reprezentacije pa je na krilima Sergeja Rutenke zabila tri gola.

2′ Mamić uzvraća i postiže prvi gol za Hrvatsku.

1′ Rutenka zabija prvi gol na Euru.

1′ Počela je utakmica! Hrvatska kreće iz obrane. Duvnjak je prednji u obrani, Kopljar, Mamić, Brozović na poziciji centarhalfa i halfa te Zlatko Horvat i Manuel Štrlek na bekovima.

0′ Sve je spremno za početak utakmica!

0′ Igrači su na terenu. Čekamo himne.

UOČI UTAKMICE:

Ispred nas su dva rukometna tjedna: na Europskom prvenstvu u Poljskoj predstavit će nam se nova reprezentacija Hrvatske, vođena Željkom Babićem, izbornikom debitantom na velikim turnirima. Nakon dugo vremena, hrvatska rukometna reprezentacija nepoznanica je za navijače, ali i struku. Momčad s kojom su se saživjele generacije, prolazi kroz potpuni remont. Prve rezultate vidjet ćemo danas, iza 16 sati. Hrvatska turnir otvara protiv Bjelorusije. Index iz sata u sat prati put rukometaša koji iz Katowica vodi prema Krakowu.